Servis klime Beograd/Leskovac

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
nikola016
Garaža: ex Alfa Romeo 147 140hp
ex Alfa Romeo 159 2.0 170+hp
ex Alfa Romeo GT 1.9 150hp

Alfa Romeo Brera 2.4 209+hp
Lokacija: Leskovac-Beograd
Postovi: 340
Pridružio se: Ned Feb 22, 2015 8:20 pm

Servis klime Beograd/Leskovac

Uto Jul 12, 2016 5:36 pm

Treba mi preporuka za neki servis klime u Beogradu ili Leskovcu, naime kada upalim klimu cuje se metalni zvuk koji se povecava sa brojem obrtaja, pritiskom na dugme za gasenje kompresora klime, zvuk nestaje...Ja mislim da se radi o lezaju kompresora klime, takodje je klima dopunjena i proverena u AK Kole, sto nije resilo problem....Takodje nisam nesto zadovoljan kako hladi.
Ukoliko je zabranjeno "reklamiranje" posaljite mi PM, po mogucstvu neko ko vec sutra moze to da resi, posto sam planirao da popodne idem za Leskovac...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Sre Jul 13, 2016 1:58 pm

http://www.kupujemprodajem.com/Kompreso ... r_id=78289

Isključivo polovni kompresor, sa auta koje je malo prešlo,sa remontom se niko nije usrećio.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Sre Jul 13, 2016 3:04 pm

Ukoliko je potreban novi kompresor, kao što je Goxy rekao...mada bih ja izbegao konkretan oglas iz posta iznad. Ja sam uzeo od Brane (hvala goxy) i kao nov je. Ostaje da se testira, mada ne sumnjam da će raditi kako treba.
Tagođe, ako već menjaš kompresor, obavezno zameni ulje u samom kompresoru... PAG100 ulje je u pitanju ;)
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Sre Jul 13, 2016 6:03 pm

G0XY napisao: Isključivo polovni kompresor, sa auta koje je malo prešlo,sa remontom se niko nije usrećio.
Evo ja sam se usrecio sa remontom. I ne vidim nikakvu mudrost u remontu kompresora, osim da je majstor aljkav i osteti semering pri montazi ili ne ocisti osovinu, pa semering brzo ode.


Inace, ako kompresor nije mastan, lezaj se menja bez otvaranja kompresora jer se nalazi odmah ispod kvacila.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Sre Jul 13, 2016 11:19 pm

Eto sam si dao odgovor,kod drugara se isti raspao posle 6 meseci i to povremenog,ne stalnog rada.U tvom konkretno slucaju I i nema nekog izbora,iskljucivo remont, jer polovan,a dobar neces naci.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
nikola016
Garaža: ex Alfa Romeo 147 140hp
ex Alfa Romeo 159 2.0 170+hp
ex Alfa Romeo GT 1.9 150hp

Alfa Romeo Brera 2.4 209+hp
Lokacija: Leskovac-Beograd
Postovi: 340
Pridružio se: Ned Feb 22, 2015 8:20 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Sre Jul 13, 2016 11:55 pm

Vazi, hvala vam na predlozima, videcu sta i kako, posto sam danas dosao u Leskovac, pa ako ovde ima nekog ko moze da sredi dobro je, ako ne kad odem u BG opet pa cu da vidim, zvao sma jutros i svi su bili zauzeti, niko nije mogao da me primi tako da sam odustao.....
Mada i moja alfa nije puno presla, ja je uzeo sa 163kkm i vec tad se cuo kompresor, nisam nesto ni koristio klimu bas iz tog razloga, ali nikako da je sredim....
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Čet Jul 14, 2016 6:57 am

Imaš ovde kontakt Dušana s Altine: http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic. ... e#p1445567

Interesantan mi je opis tvog problema, pošto mi se čini da imam sličan zvuk. Zvuk se blago čuje samo u vožnji, ne i u mestu. Pomenuti majstor mi je pregledao detaljno sve, zaključak je da zvuk ne dolazi od kompresora, nego iz kabine. Verovatno je u pitanju neka rezonancija ekspanzionog ventila, i nema puno svrhe raskopavati celu kontrolnu tablu zbog toga.

Što se tiče hlađenja, ako je sve drugo OK, proveri količinu gasa i da li ga pušta vremenom. Takođe, ispiranje hladnjaka klime može biti korisno. Video sam da je na jednom BMW-u F10 temperatura na izduvu ventilacije/klime pala sa 5.5 na 4.5 stepeni, što je vlasniku bilo veoma bitno...
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Čet Jul 14, 2016 7:35 am

Evo, meni vec dve godine radi, klima mi je uvek na Auto, tako da se kompresor pali i zimi da odmagli stakla. Servis kompresora mi je radio Pilip na Altini.

Ako nekoga zanima, evo video kako se radi reparacija.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Čet Jul 14, 2016 8:51 am

BobanR napisao:Ukoliko je potreban novi kompresor, kao što je Goxy rekao...mada bih ja izbegao konkretan oglas iz posta iznad.
razlog za izbegavanje tog oglasa? :)
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Čet Jul 14, 2016 8:52 am

Kupio sam od njih kompresor, nije bio u najboljem stanju, zato ga sad menjam
I cene su im više nego kod ostalih
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
nikola016
Garaža: ex Alfa Romeo 147 140hp
ex Alfa Romeo 159 2.0 170+hp
ex Alfa Romeo GT 1.9 150hp

Alfa Romeo Brera 2.4 209+hp
Lokacija: Leskovac-Beograd
Postovi: 340
Pridružio se: Ned Feb 22, 2015 8:20 pm

Re: Servis klime Beograd/Leskovac

Pet Jul 15, 2016 12:44 am

sinisa napisao:Imaš ovde kontakt Dušana s Altine: http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic. ... e#p1445567

Interesantan mi je opis tvog problema, pošto mi se čini da imam sličan zvuk. Zvuk se blago čuje samo u vožnji, ne i u mestu. Pomenuti majstor mi je pregledao detaljno sve, zaključak je da zvuk ne dolazi od kompresora, nego iz kabine. Verovatno je u pitanju neka rezonancija ekspanzionog ventila, i nema puno svrhe raskopavati celu kontrolnu tablu zbog toga.

Što se tiče hlađenja, ako je sve drugo OK, proveri količinu gasa i da li ga pušta vremenom. Takođe, ispiranje hladnjaka klime može biti korisno. Video sam da je na jednom BMW-u F10 temperatura na izduvu ventilacije/klime pala sa 5.5 na 4.5 stepeni, što je vlasniku bilo veoma bitno...

Hvala puno, ovo je 99% zvuk kompresora, metalni zvuk, raste sa brojem obrtaja motora, takodje ne javlja se uvek, nego nakon povlacenja....iz kog razloga ne znam, cim stisnem dugme za gasenje kompresora, zvuk istog trena nestaje....

Ukoliko je neka rezonanca ekspanzionog ventila, i te kako ce da bude skinuta tabla, nerviraju me takve stvari, sediste mi je skripalo, bukvalno sam se mesec dana zezao s njim, dok nisam provalio sta je tacno uzrok, i nasao sam i podmazao tacno to sto sam trebao i evo, 1000+ km, vecina na autoputu, mada sa vecim brzinama od 120, udubljenjima, rupama i nije se culo nista, isti je problem imao Super genije na 159, poslao sam mu slike i resio je i on...
Ne volim da slusam neke zvuke koje fabricki ne bih trebao da slusam :lol:

Videcu, ako u Leskovcu nema pomoci, zvacu par dana unapred da rezervisem termin pa da sredim ovo, i ne hladi bas kako treba, tipa mozda duva nekih 20-ak stepeni, nije bog zna neka razlika u odnosu na vazduh iz kabine....Ovako u voznji kad duze vreme duva i ohladi, ali kada udjem u vreo auto itekako mi smeta, 10 minuta se przim... :blush:


@BobanR ma i ja sam vise za reparaciju...takve stvari koje ne mogu da se vide/probaju odmah su macka u dzaku...jbs ti to ako moram i taj drugi da repariram...zivci, vreme, novac...

Povratak na “Area Servizio”