turbokompresor servis nis

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
mladenke
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v 2003
Lokacija: Nis
Postovi: 763
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 10:09 am

turbokompresor servis nis

Pet Apr 08, 2016 2:42 pm

Redno bi bilo da podelim iskustvo sa Turbokompresor servisom iz Nisa u cilju pomaganja ostalim Nislijama da izaberu servis za remont svoje turbine sto kvalitetnije.

Prica ide sledecim tokom... Uzeo sam gta2056vk od MB Ml-a u cilju stavljanja na jtd 8v. Iz ciste radoznalosti pre stavljanja hteo sam da se ta turbina proveri i balansira kako bi bio siguran da to sto stavljam na svoj auto bude u dobom stanju kako bi mi smanjilo muke prilikom mapiranja. Pozvao Turbokompresor servis iz Nisa da pitam za cenu provere da li je turbina u balansu ili nije i da li bi joj trebao remont po njihovom misljenju. Napominjem da je turbina imala minimum lufta gore dole, a levo desno bez trunke lufta. Iako sam smatrao da je turbina u dobrom stanju hteo sam da proverim balans iste.

Po javljanju coveka iz servisa dobio sam cenu od 120e za promenu lezajeva i karika, odnosno svega sto ide u srcu turbinu i plus balansiranje koje se podrazumeva jer po njihovim recima nije moguce da se proveri da li je turbina u balansu ako se turbina pre toga ne rastavi. Odneo turbinu kod njih i u tih sat vremena cena je skocila na 135e. :D
Predjem preko toga i odem kuci da sacekam poziv kada turbina bude gotova. Posle sat vremena zovu iz servisa i kazu cena je 150e. Opet predjem preko podizanja cene i kazem im da cu platiti samo neka je urade kako treba i da cena dok se turbina ne remontuje ne skoci na 180e. :D

Preuzmem ja turbinu uvece a turbina ima isti luft kao i pre remonta. Kazu mora da ima toliki luft jer kada dodje ulje nece imati lufta uopste. Tu mi odma sine sijalica u glavi da znaci da su lezajevi i ostalo u srcu turbine bili u dobrom stanju cim ima isti luft i pre i posle remonta. Naravno, nisam dobio papir sa testiranja turbine niti balansiranja.

Napakujem ja to narednog dana na auto i na prvom paljenju krene ulje iz izduvnog dela turbine. Karika ne valja. Pozovem ih i odnesem turbinu da je opet urade. Pregleda covek turbinu i pozove me i kaze kuciste je odlicno, kao novo, osovina ne ostecena ne zna zasto je curelo ulje iz nje. Morace opet da zameni ceo set i stavi druge karike. Slozim se sa covekom, i napomenem mu da prosli put nisam dobio test turbine i da ovaj put hocu i to da mi odstampaju. Po pozivu preuzmem turbinu, papir sa testiranja opet nema ali kaze sat vremena je testirao i ne curi vise ulje.

Napakujem ja to po drugi put. Odma po paljenju krece ulje iz izduvnog dela na istom mestu. Skidaj turbo opet i nosi ga po treci put. Ovaj put napomenem ili ce ga uraditi kako treba ili ce mi vratiti novac. I da mi obavezno odstampa test turbine kako bih video da ga je stvarno testirao. Preuzmem turbinu po trci put, nema opet lista sa testiranja turbine i balansiranja i naravno opet po paljenju krece ulje iz izduvnog dela.

Zovem ga po cetvrti put, dobijem odgovor da vise ne zna sta da joj radi, i da nema svrhe da je vise radi, ali da vrati novac nece.

Nadam se da cu Nislijama i onima u okolini Nisa, barem malo da suzim izbor u servisiranju turbine. Ovim ne kazem da ne servisirate svoje turbine kod njih, vec iskljucivo prenosim moje iskustvo od 4 skidanja turbine, 3 stavljanja turbine, brdo izgubljenih zivaca i 150e bez kojih nece da se umre i zato su na poslednjem mestu. :D

Pozdrav
Alfa Romeo - turning drivers into mechanics since 1910
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: turbokompresor servis nis

Pet Apr 08, 2016 2:53 pm

Slicno iskustvo sam imao i ja...odneo gt1749v na proveru i neki poluremont odem ja odnesem kaze kad je ja namestim nema da pusta ulje u opste,ja rekoh vazi....posle 2 dana odem ja kao menjane karikice,disk,balansirana i zamenjeni lezajevi i to kosta 150e pogledam ja ono isti i aksijalni i radijalni luft ako ne i vise nego sto je bio.Pitam ja za luft kaze mi to tako treba ulje ce da je zategne reko ajde to je sto je nema nazad pare uzete....dobio sam papir sa 6meseci garancije...kada sam se javio posle 10-15dana i rekao da je sve isto kao i pre dobio sam odgovor da ne vredi da je skidam jer je losa i mora da se menja celo srce turbine...tako da znaci dok je ovaca bice i vune....sto se tice ovog servisa nikako ne bih preporucio a i generalno u Nisu i okolini nema dobrog Turbo servisa.
Korisnikov avatar
Mar_Kes85
Drug Član
Drug Član
Garaža: live GTV 2.0 16v
in progress 155 3.2 GTA
Lokacija: Beograd
Postovi: 1039
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 5:23 pm

turbokompresor servis nis

Pet Apr 08, 2016 3:01 pm

Koji je to bezobrazluk, citam i nerviram se kao da sam ja bio kod njih. Naleteca taj na neku budalu koja ce mu naplatiti za sve prevare koje radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: turbokompresor servis nis

Pet Apr 08, 2016 3:26 pm

Ja koliko sam cuo slicnih iskustava ima i sa turbo servisima u NS, a u zadnjih 5-6god pojavilo se nekoliko novih servisa...

po meni ako se vec zeli usluga turbo servisa to treba raditi samo kod firmi koje jako dugo rade - uzice, zeravica mozda jos neko...
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: turbokompresor servis nis

Pet Apr 08, 2016 4:38 pm

Cuo sam jos i za turbo servis Pneumax iz Nisa isto,da su slicni kao ovi coveku 3 puta radili turbinu na pasatt b6 i na kraju otiso u Uzice,nekom su pravili neke biksne na strug pa budzili nesto haos sta rade...
Korisnikov avatar
DaliborLazarevic
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD 2004
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:38 pm

Re: turbokompresor servis nis

Ned Apr 10, 2016 12:42 pm

Ja kao sto kazem u Fiat klubu tako sada kazem i ovde.
1.
Svi velemajstori koji rade remont turbine navodno,ja kazem da su prevaranti i samo uzimaju ljudima pare.Ali nisam na funkciji i ne mogu ih zatvoriti.
2.Jedini servisi koji radi turbine i koji nisu prevaranti i koji priznaju sledce stvari je Turbo servis iz Uzica sa predstavnistvom u Beogradu.
Reklamacija o njihovom trosku(Prosek je od 100 turbina koju oni urade jedan ide na reklamaciju)
3.
Savki ovalseceni servis remont turbine ili novu kupuju direktno preko Turbo Servisa iz Uzica
4,Priznaju reklamaciju garanciju,ako se vama zuri oni ce dati vama drugu turbinu da mozete da vozite auto dok se vase vozilo ne sredi.
5)Ja sam licno ugradio ni sam ne znam broj turbina na autobisima i kolima i nikad nisam imao reklamaciju.
6)Informacije o njima su
http://www.turboservis.rs/
Katalog turbina samo birajte za zeljeni auto
http://www.turboservis.rs/?katalog,1,1
Užice - centrala
Miloša Obrenovića bb
31000 Užice
Srbija
Telefon: (+381) 031.562.333
Fax: (+381) 031.562.233
office@turboservis.rs
http://www.turboservis.rsBeograd - predstavništvo
Partizanske vode 10
11000 Beograd
Srbija
Telefon: (+381) 011.2507.444
Fax: (+381) 011.2500.350
beograd@turboservis.rs
http://www.turboservis.rs
7.Kao majstor vam kazem turbina ima 3 stadijuma.I lufta ne sme da ima nista.Sve informacije o turbina kako i sta dalje videcete na sajtu turbo servisa iz Uzica.Kada ih budete kontaktirali videcete i njihovu obucenost i ljubaznost.To je jedini servis koji radi kako treba
8.Batalite se svih drugih servisa koji rade navodno remont turbine mislim na sva mesta u nasoj drzavi,samo kod ovih sto sam ja rekao.I ja verujem i znam da cete biti 100% zadovoljni.Inace remont turbine znam za Stila 1.9 JTD motor u zavisnosti od stadijuma koji je kosta izmedju 220-330 evra maksimalnih.Nova kosta 550 evra.
Uzicani su uvek za saradnju i gledaju da musterije budu veoma zadovoljni a sve ostalo se morate sami dogovoriti sa njima.
Mislim da sam dovoljno rekao a ti prijatelju jako mi je zao sto si tako najebao,ali ja da sam na tvom mestu ja bih pokrenuo tuzbu ili da vrate pare,jer ces ih dobiti 100% jer nisu ovlasceni i nemaju sertifikate da to rade.Jer da imaju oni bi ti uradili to kako treba.
Pozdrav
Slika
Korisnikov avatar
DaliborLazarevic
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD 2004
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:38 pm

Re: turbokompresor servis nis

Ned Apr 10, 2016 12:45 pm

Zaboravio sam reci,posto ti je rekao da mora imati lufta tu sam se slatko nasmejao.Turbina kada ima lufta onda pusta ulje i vozilo ti automatski trosi vise ulja.Veci luft veca potrosnja ulja.
Slika
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: turbokompresor servis nis

Pon Apr 11, 2016 9:37 am

Iz prica koje sam cuo sto od majstora sto po forumu, slozio bih se sa Daliborom... ti "turbo servisi" delove za reparaciju uglavnom prave privatno u masinskim radionicama od ko zna kakvih materijala i sa ko zna kakvom preciznoscu...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: turbokompresor servis nis

Pon Apr 11, 2016 2:56 pm

Imam utisak da nov turbo pošaljem u bilo koji servis da bi izveštaj bio "mora da se radi". U servis se turbo šalje ili kad pukne ili kad počne da troši ulje...bar što se mene tiče :)
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Pon Apr 11, 2016 5:31 pm

Ja sam imao jako dobro iskustvo sa momcima iz Sremske Mitrovice. Na moje oci su rasturili turbinu i prikopcali je na masinu za ispitivanje i pokazali graf. Tek onda su je rasturili skroz (tek u tom trenutku moraju da se mijenjaju karike i lezaj). Posto su se culi zvukovi kasnije mislio sam da je turbina i prihvatili su da je donesem i na moje oci ponovo na masinu i polazali mi. Nije bilo trunke sumnje da je sve ok. I to su uradili gratis. Ispostavilo se da su zvukovi vezani za dpf.
@Dalibore, molim te objasni mi princip funkcionisanja kliznog lezaja? Pored toga, kako objasnjavas da na staroj 147ici ima preko 1 mm lufta a da trosi do 2 dl ulja na 12000km, i to sa izvadjenim iberlaufom.

Sent from mTalk
Assumption is the mother of all fuckups
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: turbokompresor servis nis

Pon Apr 11, 2016 6:28 pm

lufta mora biti ali mislim da je taj luft toliko mali da ne bi smeo da se oseti pri mrdanju rukom... 1mm je previse moguce da je kod tebe semering bio dobar pa ulje nije izlazilo iz kucista osovine...

koga interesuje o kliznim lezajevima https://sh.wikipedia.org/wiki/Klizni_le%C5%BEaj
Korisnikov avatar
DaliborLazarevic
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD 2004
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 9:38 pm

Re: turbokompresor servis nis

Pon Apr 11, 2016 7:16 pm

Luft od jednog milimetra licno moje misljenje je nista da je to sasvim ok,i da taj mali luft od 1mm ne moze da pravi problem i da poveca potrosnju ulja,takodje kada osovinca ima lufta dolazi do toga da elisa turbine pocinje da blago cese u zidove pa dolazi do jakog zvizdenja a ako se nastavi voznja kad pocne neopisivo da zvizdi onda dolazi do razbalansiranja rotora blago krivljenja osovine i naravno pucanja osovine rotora i prestanka rada turbine.To je tema da moze da se prica do besvesti i o mogucim kvarovima.
Nova turbina i ispravna turbina na osovini ne sme da ima ni taj 1mm lufta,bas nista.
O lezajevima je dao link kolega Djomla.
To je velika matematika ali mnogo ljudi zeli da prodje jeftino i da uradi remont za takozvanih 100-150 evra i na kraju zajebu pa onda idu kod proverenih i uzmu normalno minimum 230 evra i rese problem,i kad sve to spojis mozes kupiti skoro novu turbinu.;
Slika
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: turbokompresor servis nis

Sre Apr 13, 2016 8:15 am

Ni turbinsko ni kompresorsko kolo nisu cesali, a jos uvijek ne cesu kuciste turbine, a sama turbina nema nikakav zvizduk.
Poenta onoga sto sam rekao jeste da klizni lezaj po samoj konstrukciji mora da ima odstupanje zbog podmazivanja jer ulje u stvari fizicki odvaja lezaj i osovinu. Kada bi se fizicki dodirilivali pri brzini od 100 000 obrtaja u minuti, istopilo bi se sve za minut.
Pored toga, ako ste kada imali priliku da vidite rastavljenu tubinu primjetili biste da je lezaj od drugacijeg, mekseg materijala od kucista. Samim tim sirenje na temperaturi je razlicito tako da je i luft razlicit na razlicitim temperaturama.
Djomla, to sto si napisao sam procitao na vise mjesta i mislim da si u pravu, ali ja jos nisam naisao na turbinu koja nije imala luft koji se nije mogao osjetiti pod rukom.
Zvizdanje se primarno javlja kao poslijedica sudaranja vise vazdusnih strujanja uslijed ekscentricne kruznice koje pravi kompresorsko kolo a dobija se kao zbir zakrivljenja osovine i lufta na lezaju. Ako je lezaj pojeden a osovina i dalje prava, sve su sanse da ce ona na obrtajima naci ravnotezni polozaj i da nece zvizdati, kao sto je slucaj na mojoj 147ici.
Assumption is the mother of all fuckups

Povratak na “Area Servizio”