Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
pitbul989
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Predejane
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 10:24 pm

Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 2:11 am

Pre neki dan sam primetio da mi hladnjak po malo curi i to pri dnu na sastavu sa plastikom pa ako moze pomoc ili ako neko zna cime se moze zalipiti to, jel imao neko iskustva s tim? Citao sam da postoji neki prasak koji se sipa unutar hladnjaka i on zapusi sve rupice ali moze da izazove i jos vece komplikacije ali i razno razne stvarcice koje sluze za lepljenje poput nekog gita ili silikona s obzirom da se vidi gde pusta na sastavu mozda je to i bolje... Sta predlazete?? Hvala unapred :) u pitanju je alfa 147 2001.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Sub Mar 05, 2016 8:02 am

Od svih tih krpljenja/praskova/varenja i sl nema nista :), kupi polovan hladnjak i zameni ako nisi u prilici da kupis nov. Imao sam iskustva sa time i probavao popravke ali ne vredi, vrlo brzo procuri opet

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 8:04 am

Ja obicno kad mi se tako probusi,razlepi odnesem kod kilera i ovih sto krpe branike.Uglavnom zakrpe za male neke pare i radi posle dugo.
Slika
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 10:23 am

Liqui Moly Kuhler dichter, drzi po nekoliko godina, ako nije veliko curenje. Najbolje je da promenis hladnjak, novim.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Sub Mar 05, 2016 12:47 pm

Jel ima neko kome je u praksi to drzalo nekoliko godina?

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 3:19 pm

ja imam samo pozitivna iskustva sa Abro praškom za hladnjak, na sigurno 10ak automobila je resio problem curenja (sto mojih sto tudjih), na kombiju i na alfi 145 voda iz hladnjaka je izlazila u mlazu kao iz sprica tj igle, sipao sam pola bocice toga i resio problem, za manja curenja u vidu kapkanja da ne pricam (to sam imao na 156ici isto resio abrom), skoro je drugaru cureo negde sistem vrv mali hladnjak i rekao sam mu da sipa taj prasak i naravno posle jednog dana voznje je prestalo, e sad ako su neka veca ostecenja naravno nema spasa nego polovan ili nov hldnjak i event neko ozbiljnije krpljenje kod majstora.

sto se tice veka drzanja ovih praskova ne mogu reci sigurno jer nisam te automobile vozio 5 godina ili sl. ali nekih godinu-dve koliko su bili kod mene je drzalo
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 5:29 pm

Meni, par godina, dve, tri, mozda i cetri, ne secam se. Liqui Moly tecnost, za prasak bas i nisam, majstor mi rece da je imao slucaj da je mali hladnjak bio zapusen tim praskom.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 5:37 pm

svakako ne treba preterivati sa tim praskom, jednom ok da zakrpis ali vrv ne valja vise puta sipati , ja cak i ne sipam celu dozu kako pise u upustvu, i u tim najgorim slucajevima curenja max pola sam sipao a za manja kapljanja 1/3 od prilike
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
pitbul989
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Predejane
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 10:24 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 6:20 pm

Ljudi hvala vam puno, zvao sam ove u ap-sport-u i rekli mi da imaju tu tecnost pa cu u ponedeljak da uzmem i videcemo :) inace jako malo kapucevpa bi trebalo da resi problem, presao 350km a iscurelo je oko 600ml
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Mar 05, 2016 6:37 pm

super ako je nekome pomoglo :)
pitbul989
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Predejane
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Okt 06, 2014 10:24 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Uto Mar 08, 2016 11:25 pm

Samo da vam javim da sam kupio abro heaavy duty cooling system u ap sportu ali u tecnom stanju kosta 330 dinaraa i uspeo je da mi resi problem, hladnjak vise ne curi :) hvala svima
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Pon Maj 23, 2016 2:32 pm

Sad ja imam problem sa hladnjakom, juce odem na neku slavu, taman toliko daleko da se motor zagreje na radnu temperaturu, parkiram, curi hladnjak i to dobro kaplje. Posle nekoliko sati, suvo, stignem kuci, suvo. Danas predjem 100km, suvo, mada se oseca da mirise na antifriz, pretpostalvjam da isparava kroz male pukotine. Resio da promenim hladnjak, i sad imam nekoliko pitanja:

Polovan ili nov? Vrede li nesto polovni i kako im se krecu cene, ako neko zna?

Sta vredi od novih, ima kineskih i svakakvih?

Kako se drzi hladnjak, dole koliko vidim se zabada u gumice na onoj sini skroz dole, a kako i gde se drzi gore, posto su kod mene slomljeni drzaci, tako da se klati?

Uz to, moracu da kupim usmerivac vazduha, kad vec rasturam, da uradim kako treba, posto je ovaj na autu slomljen.

Ima li nesto na sta treba obratiti paznju prilikom montaze, ne racunajuci da treba da sipam antifriz i izluftiram sistem, to znam.

Ne svidja mi se sto to moram sad da radim, jer nemam puno vremena, a hteo bih da odradim i Gta look farove, kad vec rasturam.

Toliko za sada.
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Pon Maj 23, 2016 2:46 pm

Ne vidim sa tt, ali mislim da voziš 147 jtdm. Dve vrste hladnjaka po kačenju imaju. Ja sam uzeo kineski u Kit Komercu koji je procureo na jednom mestu i to provalim malo posle isteka garancije, pa zakrpljen tečnim metalom. Moj klavir štimer je napravio čepove za isti da proveri da li je OK posle te akcije. Šljaka tako već 2+ godine, pu pu da ne ureknem.
Za isparavanje, noću lampom pogledaš kada ti je ugrejan auto i videces gde isparava. Možda i na račvi termostata curi. Ako je na spoju stranica i saća bolje da ne krpiš. Ako je na saću negde - tečni metal u dve komponente..., ako vec neces drugi hladnjak da uzimaš.
Ruke su ~2k rsd za zamenu hladnjaka, čisto da imaš red veličine. Pošto se skida prednji branik, taman možes i farove da uradiš :roll:
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Pon Maj 23, 2016 3:38 pm

156 1.6

Sam cu da se zanimam, i kineske necu, to sam vec odlucio, nego bih voleo da znam kako se kaci, da ne bude da jurim delove kad sve raskupusam. Mislim da je na spoju plastike i saca, negde dole levo, kod donjeg creva je curelo. Verovatno je u medjuvremenu povukao neki mulj ili tako nesto, pa se zacepilo.

Necu da krpim, zato sto znam da mu protok nije bas najbolji, cim se malo duze vozi po nekom gradu, a da je napolju malo toplije, npr. 15-20 stepeni, temperatura ide na 95+ i pored ventilatora nema sanse da se spusti, ventilator radi non stop.
Korisnikov avatar
markovl988
Garaža: Alfa Romeo GT 1.8 Ts
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bele vode, Beograd
Postovi: 49
Pridružio se: Čet Mar 31, 2016 11:11 am

Pon Maj 23, 2016 9:22 pm

Skoro sam kupio hladnjak kod Brane u Vranicu za GT, cena 45e, ako to nesto znaci :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sre Maj 25, 2016 8:24 am

Kupljen nov hladnjak, kupljeni gumeni nosaci, antifriz, destilovana i aditiv za ispiranje rashladnog sistema, kad vec sve to radim da iskoristim priliku i isperem sistem, nadam se boljem protoku tecnosti i hladjenju, valjda ne moze da skodi. Radovi za vikend.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Krpljenje hladnjaka, potrebna pomoc...

Sub Maj 28, 2016 8:02 pm

Operacija uspela, pacijent nije umro :D Zamenio hladnjak, nije nesto strasno tezak posao, jedino su me zezala dva srafa branika, uhvatila ih rdja, jedva sam ih odvio, izgubio sam jedno pola sata na to. Uz to, uspeo sam da slomim dva srafa, ostali u novom hladnjaku, jedan koji drzi ventilator, drugi usmerivac vazduha. Izgleda da su istruleli, lagano ga stezem, totalno lagano ide i puce, nagrizla ga korozija.

Ono cega sam se bojao je selna koja spaja plasticnu krivinu sa hlanjakom, medjutim, skinuo i prebacio bez problema, uz to, stavio sam i Victor Reinz diht masu, za svaki slucaj :)

Bojim je da nisam pretegao selne na crevima, da ne pukne crevo, valjda nece.

Uz to, ispravljao sam tudje greske, odvezao auto na mali servis i menjao filter vazduha. Kad sam skinuo hladnjak, imam sta da vidim, poklopac uopste nije namesten kako treba, filter viri iz kucista.

Napunio sistem, izluftirao sistem, ostaje jos da se predje neka km i dokaze da sam uradio posao kako treba.

Hladnjak je neki poljski, Loro, 6000 rsd, ako nekog interesuje, ne deluje lose, ima isti broj celija kao i original Valeo, ono gde su stedeli je ona resetkasta zastita od kamencica, dosta je meka.

BTW, moze bez skidanja branika, mora da se skine donja mrezica i gornje resetke, zbog srafova hladnjaka klime, ali sam skinuo da resim neke druge stvari.

Povratak na “Area Servizio”