mali hladnjak (grijač) 166

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

mali hladnjak (grijač) 166

Pon Nov 23, 2015 12:23 pm

Došla zima grijanja nema, već neko vrijeme znam da mi je mali hladnjak u bedu.
Vidio sam da mi prosipa tečnost po relejima u centralnoj konzoli iza ICS-a. I naravno kao uzrok svega toga došlo je do otkaza rada pokazivača pravca na satu. Rad žmigavaca je bio uočljiv samo preko sluha ili dodirom ručke i provjerom njenog stanja. E kako je žena počela kukati da je njoj i djeci hladno morao sam pristupiti rješenju problema. Šala, dosadilo mi je kupovati paraflu i praviti smjesu te stalno dosipati. Nije ni jeftino, kad saberem za godinu dana sam potrošio od 50 do 100KM samo na paraflu. Nabavim relej (onaj zeleni za pokazivanje strelica pokazivača pravca na kilometar satu) za 10KM :lol: . Dalje upustim se u potragu za hladnjakom. Ima na sve strane svijeta samo u BIH nigdje, i da nedužim o našim trgovcima prevarantima koji obećavaju da će doći, da su poslali kad im kažeš da si našao i da ne treba..., sve u svemu najlakše mi bilo preko njuškala da mi dostave u Karlovac. Da ih pohvalim za ekspresnu dostavu na navedenu adresu u roku od 20h. Cijena 200kn, a ovdje bilo ponuda da uzmem za 1100KM. :club: :scratch: Čovjeku koji mi je nudio mali hladnjak za te pare rekao sam da mi ne treba motor sa mjenjačem.
Kad sam dobio dio odem do komšije, naravno sa sve slikama koje sam skinuo sa alfisti.hr, i počnemo radove. Kako je imao kamion u garaži radovi su pošli tek oko 4h popodne i ispreg garaže. Taman da radimo pod lampama, nije zanimljivo ako je sve bezbolno. :hbg

Stari i novi hladnjak!!!

Slika

Slika

spisak dijelova

Slika

rupa!

Slika

oprano ležište

Slika

Slika

Slika

postoje vijci na koje sam trošio po 15 minuta kada sam ih zavrtao. Trebalo bi da imate 7 čegrtaljku okasti. Treba vam i magnet sa lijepim motanjm jer i vijci i ključići upadaju jedno 77 puta ispod.

Probajte ovo da zavrnete iz prvog pokušaja! :fight_twak: :cry:

Slika

Zaključak:
Nije strašan posao, samo se mora imati odgovarajući alat.
Procjena vremena rada, prvi put 4-5 sati na otvorenom i pod sijalicama, sada mislim oko 2 sata.
Postoji li lakši način, DA. Mislim da je puno lakše ako bi se skidao motorić ventilacije, odnosno kompletan sistem ispoda plastika i onako sve zajedno vadilo. Ili to ili da se nabavi malo ljepšeg alata pa da se ovi vijci koji ispadaju mogu lakše ubadati. Ako se ne vadi sve mora se slomiti plastika na poklopcu vazdušnog kanala koji vode od motorića ka klapni. Nije strašno postoje vijci koji sve ponovo učvrste.
Pogldajte na alfisti.hr proceduru zamjene.
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: mali hladnjak (grijač) 166

Pon Nov 23, 2015 12:55 pm

Odlican posao!
Sem sto kazes kako si dao silne pare na paraflu (isto i ja) uzasno me je nerviralo ludacko magljenje soferke!
Ja sam moj menjao pre mesecipo kod drugara koji mi odrzava klimu i bas tako oko dva sata je trebalo da sve odradimo.
Jesi li napunio klimu jer morao si rastaviti cevi koju vode u kabinu?!
Pozzzz :arflag
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: mali hladnjak (grijač) 166

Pon Nov 23, 2015 2:35 pm

Neeee cijevi se ne rastavljaju, pogledaj na Alfisti čovjek je isto rekao kako se sve premota i samo paziš da ti ne padne hladnjak klime negdje sa motora. Kad se otkače držači metalnog dijela cijevi i sve oslobodi do prednjeg dijela gdje su gumirani dijelovi cijevi, skoro do velikog hladnjaka, ima se dovoljno da se hladnjak klime odmakne skoro do tablice.
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: mali hladnjak (grijač) 166

Pon Nov 23, 2015 2:42 pm

:( Alfamen žao mi je što si se cimao sa klimom bez potrebe.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: mali hladnjak (grijač) 166

Pon Nov 23, 2015 8:52 pm

Kod 166 je super na 147/gt mora cela instrument tabla da se vadi da bi se došlo do malog hladnjaka.
Slika
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: mali hladnjak (grijač) 166

Uto Nov 24, 2015 9:09 am

Ebiga ajde malo smo promenili gas :)
Slika

Povratak na “Area Servizio”