Problem sa Kaisom

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Buta147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 46
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 12:15 am

Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 12:28 am

Ljudi nov sam na forumu pa ako sam pokrenuo nesto sto ne treba ili nije po pravilu vi recite.
Imam problem sa kaisom a ne razumem se nesto najbolje a citao sam po forumima da je kais zeznuta stvar kad kais prezupci i ostalo. Meni se desilo da se kais sa ivica pokidao iliti okrnjio nekih 2 cm po sirini a po duzini 10cm. Kad sam upalioo auto osetio sam lupkanje gume od plastiku. Odsekao sam taj deo nije se cuo jedno vreme i onda je poceo ponovo auto nisam pomerao sa mesta. Koji je to kais i da li je opasna situacija auto je ostao parkiran na parkingu. U pitanju je alfa 147 JTD 2002 godiste. I kada sam uzeo auto rekli su da mogu da ga vozim jos nekih 5.000km do velikog servisa.

Recite mi sta je u pitanju i kolikoce me kostati kais. Inace planiram da odradim veliki servis u sto najkracem roku.

Saljem sliku da vam bude jasnije.

Slika
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 8:37 am

Koliko vidim sa ove slike to je PK kaiš. U principu možeš da voziš ali ako ti pukne ostaćeš bez serva, alternatora i klime. Zbog serva preporučujem da ga svakako što pre zameniš a obzirom da se cepa uzdužno može se dogoditi da ti neka od remenica nije u liniji (ili je baš loš kvalitet kaiša) pa i to treba prekontrolisati da ne ošteti i novi koji staviš.

Da li si nedavno radio remont alternatora, servo pumpe ili kompresora klime?
Korisnikov avatar
Buta147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 46
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 12:15 am

Re: Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 8:50 am

Hvala na brzom odgovoru. Nisam nedavno radio fakticki nista. Uzeo sam auto pre nekih mesec dana i rekli su mi da bi trebalo sto pre da se odradi veliki servis. Da mogu da vozim nekih 5.000km jos. Ali da sto pre odradim servis. Inace auto je uvezen iz Italije. Doduse vozim ga skoro svaki dan ali tih 5.000 ne bi presao u narednih 4mes. Inace taj kais se nalazi ispod antifriza barem ja tako mislim sa leve strane motora. Auto je parkiran pa mi je trip da li da ga vozim do mehanicara ili da ga slepam zato sam i pitao.

Hvala na odgovoru jos jednom.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 9:44 am

pk kais nije skup (okok 1500din, uzimaj ili Dayco ili Continental) menjaj sto pre, ali obavezno sa njime promeni i spaner i ako nesto od remenica ne valja... zupcasti kais zbog kojeg motor prezupci ako pukne se ne vidi spolja on je ispod plastike desno od PK kaisa... ako finansijski mozes izmenjaj odma sve i miran si :)
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 10:17 am

Pa da bre, pk kais ti je deo velikog servisa... Odmah sve odradi i nek pregledaju sta jos fali...

Bice klepete po dzepu, al to su bitne stvari...
Korisnikov avatar
Buta147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 46
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 12:15 am

Re: Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 10:24 am

Hvala ljudi svimaa, vozim ga na servis !! :arflag

Inace me isto zanima ako neko zna gde mogu da nadjem dobrog limara a povoljnog posto me bas krenulo od kad sam uzeo auto, neko me udario na parkingu pa u predelu krila ima ogrebotinu i malo ulubljenje. :banghead:
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 4:57 pm

Prelistaj malo teme o servisima,nacices razne komentare sta i gde.I jos svasta nesto se procita,treba ti vreme za listanje ali ces vecinu stvari shvatiti i mocices sam dosta da odradis.
Slika
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Problem sa Kaisom

Pon Maj 18, 2015 5:27 pm

Meni se slicno desilo, pa su mi ovde predlozilu Ivana sa Vidikovca i zaista je odradio super posao... Imas ga u prijateljima kluba, pa ces i popust da dobijes...
Korisnikov avatar
Buta147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 46
Pridružio se: Pon Maj 18, 2015 12:15 am

Re: Problem sa Kaisom

Uto Maj 19, 2015 1:38 pm

Hvala na sugestijama pogledacu. :)

Povratak na “Area Servizio”