Trza u voznji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
constantin
Postovi: 59
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 1:45 pm

Trza u voznji

Sub Apr 18, 2015 8:52 am

Molim vas da me uputite na koji nacin i kod koje vrste majstora da resim problem...

Imam Alfu 155 1.8 TS Sport... 8 godina, i do pre godinu dana nisam imao problema sa voznjom na plin ali nikakvih (neki majstori su mi rekli da Alfe nece lepo da rade na plin...)... problemi nastaju pre godinu dana kada su pocele da se desavaju detonaciju u motoru prilikom paljenja... visemesecnim neresavanjem problema doveo sam do toga da mi se pokida klapna u protokomeru i morao sam da ga zamenim sa poovnim, takodje sam zamenio i svih 8 svecica... Sada se desava da prilikom voznje trza tj kao da izgubi dovod plina i obrtomer u delicu sekunde padne recimo sa 2500 obrtaja na nulu i vrati se... pri tom zesce trzne auto... takodje i kada ga pustim na ler i nastavim recimo u trecoj, sada se desi da se cuje detonacija u vreme voznje ! dakle, nesto nije u redu sa dovodom plina tj. strujom, elektronikom... ne znam sa cim... molio bih da me uputite u resavanje problema kako opet ne bih izlomio protokomer... a i nervira to stanje... svi mi volimo da pliva na putu... Hvala unapred!!!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Trza u voznji

Sub Apr 18, 2015 9:37 am

pretpostavljam da imas klasican venturi sistem za plin a ne sekvent pa pre svega nikako nije pametno paliti auto na plin posebno kad je hladan motor ili kad je hladno napolju.
ja sam imao isti takav sistem na istom autu i par puta kad sam bio prinudjen da je palim na plin javljala se detonacija, doduse ne velika ali se javljala, zato sam uvek palio na benz.
da bi izbegao dalje stradanje protokomera dok ne resis problem olabavi selnu na rebrastom crevu koje ide od protokomera do usisa (olabavi selnu sa usisa) tako da kad se desi detonacija ona ce izbiti crevo i nece stetiti protokomeru tj klapni, kad spadne crevo izadjes namestis ga za par sekundi i teras dalje, bojle nego da menjas protokomere.
to sto tebe zeza moze biti bilo sta ali obzirom da ti skace obrtomer onda je nesto oko struje, moguce bobina neka da zeza ili struja koja dolazi do bobine, odi kod nekog ko radi sa plinom ili elektricara pa neka proveri prvo struju koja ima veze sa plinom.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
constantin
Postovi: 59
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 1:45 pm

Re: Trza u voznji

Sub Apr 18, 2015 9:41 am

Hvala
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Trza u voznji

Sub Apr 18, 2015 3:14 pm

i ja bih prvo struju isprekontrolisao.
constantin
Postovi: 59
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 1:45 pm

Re: Trza u voznji

Ned Apr 19, 2015 8:22 pm

evo malopre se u voznji ugasio....kad sam probao da ga upalim desila se detonacija ispod haube... i vise nece da pali... mozda je presisao...probacu ujutru opet... ovo je vise strasno...
constantin
Postovi: 59
Pridružio se: Sub Feb 21, 2009 1:45 pm

Re: Trza u voznji

Uto Apr 21, 2015 9:32 pm

POMOC ... vec dva dana je auto u AMS Kraljevo... treba mi shema elektricne instalacije za ALFA 155, 1.8 , 8V, 1773 ccm, 93 KW... molim vas ako neko ima neka mi je posalje na mail: karanovac.kraljevo@gmail.com . Moj auto ima dve bobine a svaka je sa 4 izlaza...

Hvala!!!

P.S. Definitivno je problem sa strujom ali jos nije ustanovljeno sta...
Korisnikov avatar
Dule
Garaža: Prazna
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 553
Pridružio se: Ned Jun 28, 2009 11:59 pm

Re: Trza u voznji

Uto Apr 21, 2015 10:17 pm

Pa sta se sada desava,jel pali,radi?Jel ste nesto radili oko kola,nesto probali???
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Trza u voznji

Uto Apr 21, 2015 10:46 pm

mozes ovde da skines sve sto ti treba za 155icu....


http://www.tvc.se/AR/Workshop_Manual/page2.html
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Trza u voznji

Uto Apr 21, 2015 10:57 pm

Imao sam slične probleme. Mislim da su potencijalno problematični kablovi za svećice. Negde neki "baca na masu" i kad se to desi u vožnji, auto trzne. Imao istu priču, muvao petljao, isprepakivao kablove svećica i to se izgubilo.

Ovo pucanje u vožnji ... Može biti opet do kablova mada, može biti i drugo. Možda neki ventil na nekom cilindru više ne zatvara kako treba, možda curka neka benz dizna, ... Kako stojiš sa potrošnjom plina ? Ako je reduktor za remont, lako može biti da preliva motor plinom pa od toga dolazi do tih detonacija u vožnji. Mada opet ... i loš kabal svećice prebaci struju na drugi loš i ... da ne gnjavim dalje, bude KaBooM :(

Povratak na “Area Servizio”