Mali servis, GT, Voja i Djole (Novi Sad)

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Mali servis, GT, Voja i Djole (Novi Sad)

Sre Apr 15, 2015 6:59 pm

Drugari, doslo vreme da oteram Alficu na mali servis, prvi mi je, ima li neko ideju koliko mogu da ocekujem da me kosta?

Pored malog servisa planiram i resiti nekoliko sitnjiih kvarova, naime:
Zeza me prozor na vozackim vratima, skripi strasno kad ide gore dole, jedna lampica u tablici je otisla, i ja prosto ne mogu da odaberem dobre metlice za brisace a da ne skripe cim se stave te cu i to prepustiti strucnijim momcima u servisu.

Cuo sam na sve strane jako lepe stvari o Voji i Djoletu u Autoservisu Luka na Klisi, pa kod njih planiram ici.
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Mali servis, GT, Voja i Djole (Novi Sad)

Sre Apr 15, 2015 7:36 pm

Sijalicu osvetljenja zadnje registracije možeš sam zameniti. Kao i brisače (sa Valeo ili Bosch ne sme da bude greške). Ako prozor zapinje o filcane vođice onda uzmi silikonski sprej i rešićeš problem. Ako je suv unutrašnji mehanizam onda mora da se skida tapacir i za to ti verovatno treba majstor.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Mali servis, GT, Voja i Djole (Novi Sad)

Sre Apr 15, 2015 8:39 pm

Pa nije skidanje tapacira bas toliki posao da i za to treba majstor. Malo alata i volje i resen problem. Nista teze od zamene brisaca, samo sto treba malo vise vremena. AKo ti stari brisaci dobro brisu, a skripe, onda uzmi rain repellent, mada ga je preporucujem i s brisacima koji ne skripe. Dosta olaksava voznju po kisi i eliminise skripu brisaca.

Povratak na “Area Servizio”