AR 147 1.9 JTD bucan motor

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 6:24 pm

Sa ovog tvog videa mi se cini da auto dobro ubrzava, tesko je reci precizno ali meni to ne izgleda nesto slabije od onog kako treba da ide... Zvizdanje se malo cuje ali mislim da se to cuje tako kod svakog drugog dizela koji ima 200+ hiljada km... kod mene se cuje dok je motor hladan vec 6god od kako imam auto, kad se ugrije se prakticno ne cuje u kabini jedino napolju, evo ti video kako se cuje moj motor i turbina na radnoj temperaturi:

https://www.youtube.com/watch?v=7E6qOW1hdeM

Ono gore usisno crevo sto se vidi na prvom videu ne bi trebalo da ima onakav pregib gdje je ono ojacanje gumeno, moguce da mu je tu malo smanjen precnik jer djeluje da je crijevo duze nego sto bi trebalo (moguce da je stavljeno od 156 nekad ranije ako je ono duze ali to samo pretpostavljam, mozda i nije to razlog)...

EGR zatvori plocicom i njega si eliminisao kao potencijalni uzor bilo cega...
Korisnikov avatar
Hary
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V Redesign 2008
Lokacija: Tesanj
Lokacija: Tesanj
Postovi: 38
Pridružio se: Sre Dec 24, 2014 2:22 am

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 9:19 pm

mladenke napisao:pod pretpostavkom da krilca turbine ne glave, to sam zaboravio. pokusaj pa javi. :)
Ev pokusao sam i to,skinuo sam vakum upalio i dalje buka oko usisa,pri dodavanju gasa malo tromije,losije...
Life's Too Short To Drive Boring Cars
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 9:31 pm

Proveri ti kako puni turbo na kolko bara,ako je ok vozi i ne cimaj se...a katalizatori dali su jos u opticaju ili ne?
Korisnikov avatar
Hary
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V Redesign 2008
Lokacija: Tesanj
Lokacija: Tesanj
Postovi: 38
Pridružio se: Sre Dec 24, 2014 2:22 am

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 9:36 pm

DjomlaN napisao:Sa ovog tvog videa mi se cini da auto dobro ubrzava, tesko je reci precizno ali meni to ne izgleda nesto slabije od onog kako treba da ide... Zvizdanje se malo cuje ali mislim da se to cuje tako kod svakog drugog dizela koji ima 200+ hiljada km... kod mene se cuje dok je motor hladan vec 6god od kako imam auto, kad se ugrije se prakticno ne cuje u kabini jedino napolju, evo ti video kako se cuje moj motor i turbina na radnoj temperaturi:

https://www.youtube.com/watch?v=7E6qOW1hdeM

Ono gore usisno crevo sto se vidi na prvom videu ne bi trebalo da ima onakav pregib gdje je ono ojacanje gumeno, moguce da mu je tu malo smanjen precnik jer djeluje da je crijevo duze nego sto bi trebalo (moguce da je stavljeno od 156 nekad ranije ako je ono duze ali to samo pretpostavljam, mozda i nije to razlog)...

EGR zatvori plocicom i njega si eliminisao kao potencijalni uzor bilo cega...
I kod mene se cuje kad je hladan malo vise,ev video mi se uploduuje od Actuatora,i snimao sam dok je malo hladni motor bio,pa pogledaj kad postavim...
Auto sad fino ubrzava u manjim obrtajima kako sam isteko maf senzor(neznam hocu li imati problema zbog toga,potrosnja...itd,uskoro kupujem nov),a ne vecim obrtajima kad se turbina pali ja i nisam imao problema,uvijek je potezao,bitniji mi je problem ova buka,na leru puno usisava onaj usis a ne bi trebao i huci puno tako i voznji malo,grublje radi...

A snimao sam ponovo na tom videu i crijevo pa pogledat ces...
A EGR sutra zacepljam,kazu da nije potrebno softwerski,tako da cu staviti limic,gdje je najbolje staviti,cuo sam u prvu tacku,onu najblize turbini...
Life's Too Short To Drive Boring Cars
Korisnikov avatar
Hary
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V Redesign 2008
Lokacija: Tesanj
Lokacija: Tesanj
Postovi: 38
Pridružio se: Sre Dec 24, 2014 2:22 am

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 9:39 pm

dejan nis napisao:Proveri ti kako puni turbo na kolko bara,ako je ok vozi i ne cimaj se...a katalizatori dali su jos u opticaju ili ne?
Proverim i to,ma da mi je najveci problem ta buka,u usporedbi sa istom Alfom sto je stojala do mene razlika ogromna...
Narucio sam i onaj ELM 327,trebao bi mi doci sutra prekosutra,vrijedi pokusati,kazu da se dosta moze sa njim viditi...
Life's Too Short To Drive Boring Cars
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 9:43 pm

Pa ako bolje ide kad se odkaci maf onda je problem do njega vezano za ubrzanje,egr kad zatvoris nece izbacivati na tabli gresku ali u racunaru ce da je sapamti ali to neutice na nista.
Najbolje da se zatvori dole na izduvnoj grani,ja sam kod mene zatvorio tu i gore na klapni za gasenje.
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 9:47 pm

Moze ja ga imam i zavrsava mi ogroman poso za moje potrebe a i za nekog kome treba iz blize okoline imam i A1 adapter tako da mi drugo netreba sa moj auto.
Nemoj to tako da gledas ja kad cujem neki jtd kako radi ma ne cuje se,moj u odnosu na njega radi ko mb123...doduse verovatno kad bi odradio dizne da bi bili slicni a moze i jos sto sta da bude na pr. bregasta,ventili itd,tako da nisu svi prsti na ruci isti a kamo li automobili.
Korisnikov avatar
Hary
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V Redesign 2008
Lokacija: Tesanj
Lokacija: Tesanj
Postovi: 38
Pridružio se: Sre Dec 24, 2014 2:22 am

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 9:51 pm

dejan nis napisao:Pa ako bolje ide kad se odkaci maf onda je problem do njega vezano za ubrzanje,egr kad zatvoris nece izbacivati na tabli gresku ali u racunaru ce da je sapamti ali to neutice na nista.
Najbolje da se zatvori dole na izduvnoj grani,ja sam kod mene zatvorio tu i gore na klapni za gasenje.
Za ubrzanje sam skontao,MAF 100%,ide bolje na manjim obrtajima kad je istekan i to uzimam uskoro,kad prodju praznici,sto se tice turbine,msm da i ona ima dobar odziv i vuce dobro,malo zvizdi al et svi kazu to je tako kod vecine JTD-a,a provjerim i te bare...
EGR sutra zacepljam definitivno,to mi je svako preporucio...

I ostalo mi samo ovo sto buci motor puno,tj ovo kod usisa,ova huka pregolema,kako i ova tema glasi :)
Life's Too Short To Drive Boring Cars
Korisnikov avatar
Hary
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V Redesign 2008
Lokacija: Tesanj
Lokacija: Tesanj
Postovi: 38
Pridružio se: Sre Dec 24, 2014 2:22 am

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 10:01 pm

Ev da postavim i video od Actuatora turbine,i malo sam opet snimio crijevo od Intercoolera,msm da je u redu na usporedbe sa slika na netu...

... e=youtu.be.
Life's Too Short To Drive Boring Cars
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: AR 147 1.9 JTD bucan motor

Pet Dec 26, 2014 10:29 pm

Po meni je sve ok na osnovu ovog snimka.

Povratak na “Area Servizio”