gasi se pri zaustavljanju

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Djele
Postovi: 10
Pridružio se: Uto Maj 31, 2011 10:51 pm

gasi se pri zaustavljanju

Pon Dec 01, 2014 6:16 pm

Cao, u pitanju je Alfa 156 1.6 ts 2001 god. Auto ima ugradjen i plin. Problem imam kada vozim na benzinu,pri zaustavljanju auta, kao da izgubi dotok goriva i ugasi se,a pogotovo kada malo naglije zakocim i zaustavim se. A imam i osecaj da se to redje desava kada imam npr pola rezervoara goriva. Jel imao neko slican problem?
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: gasi se pri zaustavljanju

Pon Dec 01, 2014 9:24 pm

Losi nauceni parametri na ECU, fals vazduh, protokomer, klapna gasa, step motor. To su prve stvari koje treba proveriti. Sumnjam da ima veze sa dotokom tj pritiskom goriva jer u suprotnom ne bi isao nikako na benzin. Popuni lokaciju u svom profilu kako bismo ti preporucili najblizeg majstora koji bi mogao da ti resi problem.
Nema gorih ljudi od alfista.
Djele
Postovi: 10
Pridružio se: Uto Maj 31, 2011 10:51 pm

Uto Dec 02, 2014 12:23 pm

A zar se ne bi gasio i na plinu da je do protokomera, ECU ili fals vazduha?
Dragan66
Garaža: Lancia Lybra 2.0
Lokacija: Indjija
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Dec 07, 2014 10:27 pm

Re: gasi se pri zaustavljanju

Ned Dec 07, 2014 10:59 pm

Ja imam sličan problem samo se meni gasi na plinu. Ako vozim umereno do 3500 obrtaja sve je ok. Ali ako na kratko vozim malo žešće (navlačenje na 5000) i naglo stajem već pri samom zaustavljanju auto se ponekad jednostavno ugasi na semaforu. Skidam nogu sa gasa kočim i stiskam kvačilo obrtaji hoće da propadnu do 500 i auto se gasi ili se obrtaji vrate na 900 i sve je ok. Da li neko zna u čemu je problem?
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: gasi se pri zaustavljanju

Pon Dec 08, 2014 11:29 am

Dragan66 napisao:Ja imam sličan problem samo se meni gasi na plinu. Ako vozim umereno do 3500 obrtaja sve je ok. Ali ako na kratko vozim malo žešće (navlačenje na 5000) i naglo stajem već pri samom zaustavljanju auto se ponekad jednostavno ugasi na semaforu. Skidam nogu sa gasa kočim i stiskam kvačilo obrtaji hoće da propadnu do 500 i auto se gasi ili se obrtaji vrate na 900 i sve je ok. Da li neko zna u čemu je problem?
Ja sam jako dugo imao taj problem jer nisam mogao da nadjem set membrana i svega sto trba za moj isparivac koji nisam mogao da servisiram od 2008. zadnjih tri godine dupe mi je pomerao isto tako, nesmem da pustim gas pri kocenju jer se ugasi.
Majstor mi je rekao da je problem u pritisku gasa u isparivacu koji nemoze da podigne jer je isparivac u k...u.(na primer, pritisak mora da bude 1bar a kod mene je 0.75bara)
Problem je resen sto mi je ugradio novi tomaseto isparivac tako da sada auto ide i redi besprekorno i na benzin(kao i uvek) i na gas.
Znaci kada oduzmes gas sa recimo 4500 on naglo padne do 1100-1200 a onda za sekund dva padne ispod 900 kako i treba.
probaj da ti se majstor poigra sa isparivacem jer verovatno i tebe j..e pritisak u njemu!
Dragan66
Garaža: Lancia Lybra 2.0
Lokacija: Indjija
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Dec 07, 2014 10:27 pm

Re: gasi se pri zaustavljanju

Ned Dec 21, 2014 7:27 pm

Hvala. Samo kod mene je nov isparivač tomaseto star mesec dana. Ugradnja kod Dore Novi Sad. Drugi serviser auto gasa mi je uspeo da podesi gasni uređaj i sada se ne gasi. U pitanju je bilo podešavanje gasnog uređaja.

Povratak na “Area Servizio”