Muka i nervoza

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Blacky
Garaža: Alfa Romeo 146 1.4ts
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Jul 06, 2014 12:14 pm

Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 4:32 pm

Pozdrav drugari!
Evo sam se vratio sa letovanja i moram da trayim savet i pomoc oko resavanja problemna.Krenuo sam sa alfom na more u CG i na putu tamo i u toku boravka nikakvih problema.Pre puta sam uradio mali servis(ulje selenia 20k,filter ulja MAN,Filter vazduha i filter klime Clean),servis plina.Majstor mi proverio kocnice itd. i sve ok.Majstori Vlada iZoki iz Zarkova.
U povratku haos ! :blink:
Nece da vuce.Do stotke jedva dotera a preko ni da mrdne.Vozen vecinom na plin ali se isto ponasa i na benzin.Dok je hladan varira ler gas.Javljaju se male detonacije pri kretanju iz mestai davanju veceg gasa.Par puta se ugasio pri kretanju.
Negde ispod mi dolazi zvuk kao da nesto melje (pretpostavljam da je neki lezaj na tocku).....
Ali....
sve to ne bi bio problem da se u voznji po gradu nisam prepao da se ne upalim.
Naime,vozio sam na plin(sekvent,lovato) i malo sam ga jace nagazio pored sajma jer sam zurio i kad sam stao na se4maforu u Savskoj na pocetku-DIM KO DA GORI AUTO.Beo i plavicast.Smrad kao da sam se zapalio.Ziv sam se odsekao!Ne rayumem se bas mnogo u motore pa ne mogu ni da pretpostavim sta je.Aj sto dimi-nema veze,al sto smrdi na paljevinu! :gasp:
Brze bolje prebacim na benzin ,dam malo gasa i....nista.Sve normalno.Opet ispod Kalisa vratim na plin,dam gas-opet dim,smrad....ludilo.Uvece ga poteram na benzin kuci i primetim na farovima vozila iza mene dim.Isto sve.
Molim vas pomagajte!Sta joj moze biti.Odvescu je kod majstora za vikend ali ako ima neko neka slicna iskustva neka kaze.Procitao sam brdo nekih postova.Vidim spominju ljudi karike,gumice,katalizator,izduv ceo.....
Nerviram se kao lud.Aj sto nece da vuce nego sto se pretvorila u dimnu masinu.....
Ako imate i neku cifru koliko bi me otklon kvara kostao recite.Udarila kriza posle odmora pa se nema za bacanje.
Hvala unapred svima.
“ When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat. ”
—Henry Ford talking with Ugo Gobbato in 1939
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 5:40 pm

Pazi ako je motor, kupi polovan, ne zezaj se oko generalne, i previse je skupo
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 7:18 pm

Pretpostavljam da redovno gledas nivo ulja. Kako stoji po tom pitanju, jesi premerio potrosnju ?
Nema gorih ljudi od alfista.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 7:23 pm

Vlada i Zoki iz Abartha?
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 7:35 pm

Pa da je motor onda bi i na benzinu dimio,ovako samo moze da se kaze, odokativno da uzima vodu iz sistema plinskog uredjaja i gura kroz plin u motor pa stoga i dimi,kakav je nivo tecnosti u loncetu?
Slika
Korisnikov avatar
Blacky
Garaža: Alfa Romeo 146 1.4ts
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Jul 06, 2014 12:14 pm

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 8:28 pm

Da Vlada i Zoki iz Abartha.Svaka hvala za njih,makar sto se mene tice.Otkad sam sipao pre kretanja na odmor,spustio se nivo malo,ali jako malo.Vodu ne trosi,odnosno ne fali da ja mogu da primetim,a merio sam nivo ulja makar 6 puta za poslednja tri dana.
Dimi on i na benzinu ali to je samo nekih par minuta i onda sve ok.
Najvise me brine taj smrad kao da nesto gori.
E sad,svasta sam pretrzivao i odprilike tri stvari se non-stop vrte.Dizne zacepljene pa kad ga iscimas na plindzu onda poludi sve.
Karike i gumice ventila a i ventili(pu pu ne daj boze)
ili je plin toliko los da stvara haos.
E sad,Bog bi ga znao.Ne znam sam,odnosno nisam nikad to radio,ali bih ja te dizne sam ocistio i leptir gasa i skinuo crevo za vazduh proverio(zbog tog stucanja i variranja ler gasa i detonacija dok je hladan) ali ne smem da nesto ne uprskam da bude jos gore a kola mi trebaju a i zao bi mi bilo.Tacno sam se primio na alfu ko lud.Jes' da je stara ali bas mi nekako lezi.Ima to nesto 'bem joj sunce...
Hvala vam na odgovorima svakako
Najverovatnije cu sutra kod majstora za plin a i da zakazem ceo pregled.
“ When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat. ”
—Henry Ford talking with Ugo Gobbato in 1939
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 9:53 pm

Izbacivanje plavog dima zbog vode je kao i kolac u tiganju - nemoguce. :)

Jedino sto mi pada na pamet je da je nekim slucajem uvukao nekim slucajem nesto kroz usis pa to sagoreva. Jesi ti siguran da je plav dim ?
Nema gorih ljudi od alfista.
Korisnikov avatar
Blacky
Garaža: Alfa Romeo 146 1.4ts
Lokacija: Beograd
Postovi: 24
Pridružio se: Ned Jul 06, 2014 12:14 pm

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 10:53 pm

Beo i plavicast i smrdi na paljevinu.Ne aznam zbog cega.Ne mislim uopste da voda ima veze sa tim.Vise mi lici kao da nesto drugo to proizvodi...al sta-veze nemam :blink:
“ When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat. ”
—Henry Ford talking with Ugo Gobbato in 1939
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 10:55 pm

Da nije pukla neka od karika :scratchead:
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Muka i nervoza

Sre Avg 20, 2014 11:09 pm

Verovatno je dim posledica sagorevanja ulja, moguce je da je pukla neka karika. Neka ti majstor izmeri kompresiju i onda ce se videti da li neki cilindar odstupa. E sad ako je to u pitanju, kao sto je vec receno, pitanje je da li se isplati raditi generalku?
Mozda i nisu karike u pitanju, moze da bude da se raspala neka od gumica na ventilima pa propusta ulje i motor ga sagoreva i dimi. To je na kraju sve nagadjanje, sto pre kod majstora.
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''

Povratak na “Area Servizio”