Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
pogano_celjade
Garaža: ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
Alfa Romeo 156sw 1.9 JTD 8v
Lokacija: Pecinci
Postovi: 170
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 4:57 pm

Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Sre Avg 06, 2014 12:10 am

Trebao bih da skidam tapacirung sa vozačevih i suvozačevih vrata pa bih da se raspitam o žabicama preventivno, ako dođe do loma da budem obezbeđen. :D
Nisam siguran ni kako "rade" te žabice jer kad sam nazad skidao tapacirung, odnosno "natezao" video sam neke žute, ali mi nije jasno baš čime se drže. Delovale su mi nekako glatko i ravno, a čini mi se da baš i ne obavljaju svoj posao najbolje. Čak sam u toj žutoj video nešto belo...kao žabica u žabici. :lol:
Dok na ovoj slici toga belog u žutoj žabici nema.
Slika
(slika pozajmljena iz ove teme: viewtopic.php?f=6&t=52325&start=225)
Biće da sam ja nekako isčupao sve to zajedno sa žutim...to valjda ne ide tako. :|


Bilo kako bilo trebaju mi te žabice, žute, bele, kakve god.
-Da li neko zna kakve su to žabice, ima li još bolje njihovu sliku (da znam šta da tražim), gde imaju da se kupe i koja im je cena?

Hvala unapred. :)
`Leb je navika, rakija dušu drži.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Sre Avg 06, 2014 7:32 am

Ili na otpadu polovne originalne da uzmeš ili na Bubanj potoku subotom nove. Ima na 2 štanda samo žabice, svih boja, oblika i veličina ;) Cene su smešne, ponesi 500 dindži i nakupovaćeš žabica za ceo auto :D
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
nole1985
Garaža: ex Alfa 147 jtdM 16v 2006. 5p distinctive
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1212
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 10:40 am

Re: Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Sre Avg 06, 2014 7:37 am

Lako se skidaju tapaciri na 147ici, ja sam skidao i levi i desni i nisam oštetio ni jednu žabicu, samo se jedna po jedna otkačinje tako što vučeš pravo tapacir, najbolje nekom kao kašikicom na prekret, eventualno šrafcigerom, mada može i rukom kada odvojiš jednu i zavučeš prste ispod tapacira...kreneš redom i čupaš.

Inače, kako 'rade'...žabice imaju 'ricne' koje stoje na telu žabice pod 90 stepeni (srećom pa nije u kontra uglu kao kod većine žabica, tiplova, da može da uđe a da jedva izađe), što omogućava da se lakše izvade i ne oštete.Uvlače se u ove žute kružiće sa tvoje slike i kopčaju jednostavnim pritiskanjem, a izvlače se samo u kontra smeru bez natezanja tapacira u stranu.Kada otkačiš sve žabice (kao i šrafove u dnu tapacira) spustiš prozor i poguraš tapacir na gore da iskopčaš lajsnu do prozora i skinuo si tapacir.

P.S. Imaj u vidu da prilikom skidanja komande podizača prozora imaš jedan malecni šraf ispod na tapaciru da odviješ, koji je drži da ne iskače na gore, a sakriven je vešto pa može praviti prrobleme ako ga ne primetiš na vreme.
Korisnikov avatar
pogano_celjade
Garaža: ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
Alfa Romeo 156sw 1.9 JTD 8v
Lokacija: Pecinci
Postovi: 170
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 4:57 pm

Re: Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Sre Avg 06, 2014 9:55 pm

sErGiO napisao:Ili na otpadu polovne originalne da uzmeš ili na Bubanj potoku subotom nove. Ima na 2 štanda samo žabice, svih boja, oblika i veličina ;) Cene su smešne, ponesi 500 dindži i nakupovaćeš žabica za ceo auto :D
Ali kolega ja nisam odtud i kad bih ja dolazio ovdud izašlo bi me više gorivo nego žabice. :lol: Je l' ima negde na netu da se kupe, naruče ili može neki kolega da mi to pazari pa pošalje poštom ili nečim?
I moram da napomenem da to nije sigurno da će mi trebati, nego čisto preventivno pitam ako bude loma kad budem skidao...

nole1985 napisao:Uvlače se u ove žute kružiće sa tvoje slike.
Na zadnjem tapacirungu sam ja onda isčupao žabicu sa sve tim žutim kružićem...

nole1985 napisao: P.S. Imaj u vidu da prilikom skidanja komande podizača prozora imaš jedan malecni šraf ispod na tapaciru da odviješ, koji je drži da ne iskače na gore, a sakriven je vešto pa može praviti prrobleme ako ga ne primetiš na vreme.
Čekaj, prvo skinem komande podizača prozora i taj šraf je ispod ili je on na tapaciru i drži komande podizača prozora?
`Leb je navika, rakija dušu drži.
Korisnikov avatar
Mikele
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0 ex 1.6
147 FL 2.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 3198
Pridružio se: Sre Sep 08, 2010 11:49 pm

Re: Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Sre Avg 06, 2014 10:22 pm

Ali kolega,upišeš lokaciju u profilu odakle si da bismo mogli da ti pomognemo ;)
Evo ti broj otpada za Alfe koji je u Bgd pa ti mogu poslati brzom poštom šta ti sve treba:
064 2685692 Dragan.
Što se tiče komande prozora,njega ne možeš skinuti dok ne skineš taj šraf,a nalazi se tačno iznad pretinca za odlaganje sitnice u vratima,malo se sagneš i videćeš gde stoji :wave:
Ako ne možeš da napraviš sam,barem pokvari drugome
Korisnikov avatar
pogano_celjade
Garaža: ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v
Alfa Romeo 156sw 1.9 JTD 8v
Lokacija: Pecinci
Postovi: 170
Pridružio se: Pon Nov 04, 2013 4:57 pm

Re: Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Sre Avg 06, 2014 10:31 pm

Sad sam napisao lokaciju, ali verujem da opet ne znači ništa, u mojoj blizini nema ništa. :-)

Ok, hvala na savetima. Ovih dana skidam pa ćemo da vidimo.
`Leb je navika, rakija dušu drži.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Sre Avg 06, 2014 10:40 pm

http://autofrogy.com/proizvodi/6/auto-kopce probaj ovde možda ima i možda šalju.
Slika
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Žabice za tapacirung 147: koje, gde ih naći i cena?

Pet Avg 08, 2014 2:01 pm

Pretpostavljam da ti trebaju ove kopče iz dva dela "Tipl" i kopča.

http://www.grtgroup.net/alfa-romeo-fiat ... tapacir-42

Može da se poruči šalju.

EDIT:

Mada ovo nije identična kopča, sad malo bolje gledam ovo je za Fiat Tipo.

Tebi treba ovakva:

http://www.sdproducts.co.uk/plastic-cli ... 85-7739801

Povratak na “Area Servizio”