Problem paljenje

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Neledikic
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Jul 04, 2014 1:13 pm

Problem paljenje

Pet Jul 04, 2014 1:34 pm

Kupio sam Alfu 147 JTD pre 15ak dana,uradio mali servis i otklonio sitnice koje su bile lose(Uglavnom oko trapa).Krenuo sam za NS posto sam iz Sremske Mitrovice, uhvatio me je veliki pljusak,napravile su se velike bare. Najnormalnije sam dosao do odredista,ugasio motor, pokupio to sto sam imao i kada sam seo da upalim, samo je verglala i nikako nije htela da upali. Nije prijavljivala nikakvu gresku. Rekli su mi da sacekam da se osusi i cekao sam bukvalno 3 dana sa povremenim pokusajima da upalim. Majstor mi je rekao da je senzor na radilici, promenio ga je, i cacako je nesto oko dizni.Rekao je da je pumpa u redu kao i svi dotoci goriva.Ponovo sam vozio najnormalnije i jednom sam pokusao da upalim i opet ista stvar.Ovaj put po skroz suvom. Ne zna vise ni majstor da mi kaze sta je. Da li postoji neka caka,ako je neko imao slican problem?Posto su svi standardni delovi koji bi oko toga mogli da prave problem isproveravani i svi su u redu.Hvala unapred.
ALEXBG84
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd 116ks
Lokacija: belgrade
Postovi: 101
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 12:53 am

Re: Problem paljenje

Pon Jul 07, 2014 8:58 pm

Imas na forumu sigurno o toj temi.Verovatno nista strasno.Mozda filter goriva ili ti je alnaser pri kraju
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Problem paljenje

Uto Jul 08, 2014 8:21 am

Senzor radilice na JTD pravi problem kada je motor zagrijan, tako da tesko da je do njega bio ikakav problem... probaj nekog drugog majstora za pocetak tesko je reci ovako, moguce da je negdje povukao vodu pa zeza neki elektricni kontakt ili protokomjer...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Problem paljenje

Uto Jul 08, 2014 9:32 am

Čudno je to da ne pali nikakve lampice. U svakom slučaju trebalo bi auto odvesti na dijagnostiku kod iskusnog majstora. Imaš ovde spisak preporučenih majstora pa biraj:
viewtopic.php?f=13&t=55757
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Povratak na “Area Servizio”