Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Maj 10, 2014 3:13 pm

uzeh i ja sve to sada.
A kazi mi sta znaci cudno?
Osecas nesto u kabini ili?
Korisnikov avatar
Relja
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159Ti
Alfa Romeo 147Ti
Alfa Romeo MiTo QV
Alfa Romeo GTV 1750
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 652
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 3:49 am

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Maj 10, 2014 3:58 pm

Uvlaci razne mirise dok Valeo cak lepo mirise dok je ukljucena ventilacija.
Korisnikov avatar
cile-pa
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Lokacija: Pancevo
Postovi: 180
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 4:56 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Maj 10, 2014 4:47 pm

i koliko para te izadju svi filteri.ako ti nije tesko pojedinacno da nam kazes cene..unapred hvala :)
Korisnikov avatar
Relja
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159Ti
Alfa Romeo 147Ti
Alfa Romeo MiTo QV
Alfa Romeo GTV 1750
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 652
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 3:49 am

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Maj 10, 2014 4:59 pm

Ceo komplet je 9000din
Ne znam pojedinacne cene ali kontam da je skuplje.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Maj 10, 2014 8:51 pm

Uzeo sam sledece i to sam jedva nasao danas u KGu.
Sve neke noname prodaju na sve strane.
Ove 3 stvari su me kostale 3500 din. WR 5w40 5l je 4500 din.
Slika

Slika

Slika



To je vec 8000...
Nisam uzeo filter klime jer sam naletao samo na meat and doria. Nesto mi budjavo izgledalo... Na jednom mestu sam naisao na Valeo ali je 1800 din. Pa rekoh prvo da procitam da vidim kakav je, dakle dobar.

Ovaj champion filter za vazduh jel isto krs? Da uzimam drugi, ovaj da bacim? Prodavac ga je kao nahvalio, nije imao nista drugo pa mu ne verujem da je bas tako dobar.
Korisnikov avatar
delic
Garaža: 156 SS
Lokacija: BBR
Lokacija: BGD
Postovi: 580
Pridružio se: Sub Mar 27, 2010 10:28 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Maj 10, 2014 10:50 pm

Kada bi ovi moderni automobili imali pokazivace pritiska ulja i temperature istog,onda ko to zna da gleda sigurno ne bi vozio ulje 30kkm.A fabrikama odgovara da kad auto izadje iz garancije umre,pa onda po delove.
Servisni intervali za zamenu ulja,kaiseva,filtera i rolera-spanera zavise od uslova voznje.Sve to moze da se procita u uputstvu koje ide uz auto.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Maj 10, 2014 11:13 pm

Touran koji vozim u poslu ima pokazivac temperature ulja i servis radimo na 20k a inace auto se vozi mnoogo (taxi)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
cile-pa
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Lokacija: Pancevo
Postovi: 180
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 4:56 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Maj 11, 2014 5:27 am

ajde ulje..mozda je ok kvaliteta..al filteri su nam uzas generalno..prosto bi ih menjao sve na 5k koliko su kvalitetni..mada ne zaboravimo i one dobre majstore sto znaju da "promene" ulje :D
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Maj 11, 2014 9:51 am

Kao što sam ranije napisao, Valeo ništa bolji nije od Filtrona i stojim iza toga. Razliku može da napravi samo ako ima aktivni ugalj a takav Valeo za 159ku nisam video u SR. Ko hoće klasu iznad treba da gleda UFI, Knecht/Mahle, Mann. I slažem se da su filteri uglavnom i u proseku loši na tržištu ali ko zna da kupi dostupni su i kvalitetni.

Kome smrdi klima čini grešku time što klimu isključuje isto kada i motor. Pravilo je da se par minuta pre kraja vožnje isključi kompresor i ostavi ventilacija da bi se isušio radijator. Ako ostane vlaga to je podloga za buđ i bakterije. Ja imam običaj da nakon promene filtera klime sistrem tretiram sprejom za čišćenje (onaj što se aktivira i ostavi da radi 15 minuta u zatvorenom automobilu).
ab
abercrombie
Drug Član
Drug Član

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Maj 11, 2014 10:19 am

Ljudi ja probao i extra uspelo, isparivac klime(hladnjak) kabinskog prostora moze da se prska t.j tretira sa ASEPSOLOM 4%.Ja sam probao prvo sa razredjenim Domestsom sa 50%vode,pa posle Asepsolom i ne oseca se nista,a usteda ihiiiihi,u odnosu da me deru sa raznim WYNS ili Liqui Moly tretmanima sa satro nekakvim isparavanjem slicnim kiselinama a oderu nas za 3 ili 4.000,din a negde bogami i 5.000 traze!
ab
abercrombie
Drug Član
Drug Član

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Maj 11, 2014 10:40 am

Da li je neko probao da u motor JTD 2.4 10V, posle ulja Selenie WR5w 40,sipa Seleniu Racing 10w 60?Meni se pokazalo leti ,tj posle zime od maja do novembra extra i za zvuk motora,i za turbinu.Nigde ne curi,viskozitet stabilan i postojan.Moram da naglasim da Alfu ne vozim preko 3.5 do 4.rpm (obrtaja),saltujem na 2,5rpm.Mada je razvucem po autoputu 4,5 puta mesecno po sat vremena na 180km,a to je oko tog broja obrtaja,vremenski sat 1h.tacno konstantno na tom gasu i brzini.Naravno posle takve voznje ohladim turbinu u leru 10min.pa je tek onda gasim.Zamena na 10.000km tako vec 8 god.Znaci zimi sipam WR 5w 40,leti Racing 10 w 60.Da li neko ima slicno iskustvo?
Korisnikov avatar
bluesman
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 46
Pridružio se: Sub Jan 24, 2009 11:47 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Jul 12, 2014 6:04 pm

Danas šetam po buvljaku na Bubanj potoku i prolazim pored dva štanda gde prodaju ulje, pitam ih za cenu Selenie WR, kažu 1200 dinara limenka od 2 litra. Da li je moguće da razlika između prodavnice i buvljaka bude oko 800 dinara. Pitam ja na tezgi kako je toliko jeftino a lik koji sedi pored kaže sinoć smo natočili, što bi možda moglo i da odgovara istini.
Na deklaracijama ulja nije uvoznik Slodes već neki, ne sećam se AS ili ABC komerc.
Može li biti da je original i vredi li rizikovati za 2000 dinara razlike (koja i nije mala)?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Jul 12, 2014 9:53 pm

ja se ne bih zezao sa tim uljima, samo provereno originalno ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Jul 12, 2014 10:04 pm

bluesman napisao:...vredi li rizikovati za 2000 dinara razlike (koja i nije mala)?
nije mala?

2000 din potrosis na 2-3 ture pica jednom u gradu dok gledas tekmu... popusis cigarete za 5 dana....

svakako da je mala. Voziti alfu, a sipati ulje sa buvljaka, nekako mi to ne ide zajedno.
Bolje ostavi staro ulje pa izvozi jos 10000km, sigurnije ti je
Korisnikov avatar
cile-pa
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Lokacija: Pancevo
Postovi: 180
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 4:56 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Sub Jul 12, 2014 11:25 pm

polako ljudi,i ja valjam milku cokoladu iz nemacke koja je mnogo bolja od nase al ljudi sumnjaju u kvalitet...mozda je to i jeste dobro ulje ali jbg nije cokolada pa da probas i provalis sta je :/
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 12:16 am

A mozda je i "legalno" nabavljeno, cim se prodaje na buvljaku, pa je zato i ta cena
Slika
Korisnikov avatar
bluesman
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 46
Pridružio se: Sub Jan 24, 2009 11:47 pm

Re: Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 8:44 am

CoyoteKG napisao:
bluesman napisao:...vredi li rizikovati za 2000 dinara razlike (koja i nije mala)?
nije mala?

2000 din potrosis na 2-3 ture pica jednom u gradu dok gledas tekmu... popusis cigarete za 5 dana....

svakako da je mala. Voziti alfu, a sipati ulje sa buvljaka, nekako mi to ne ide zajedno.
Bolje ostavi staro ulje pa izvozi jos 10000km, sigurnije ti je
Ako cemo realno i nije malo, to je trećina vrtića za dete(Prošlo me je to sa izlascima a nepušač sam tako da ne mogu da govorim o tim izdacima).Voziti alfu danas (osim ovih modernijih) i nije neki prestiž, naročito moju iz 2002 godine.A na buvljaku može da se kupi dosta finih stvarčica koje je u gradu ili teško naći ili ih nema.Sipaću ja ulje iz APsporta ili Kita, samo sam se pitao ima li ko neki info o poreklu ovih ulja.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 10:10 am

Ma naravno, slazem se i ja da 2000 din nije malo.
Ali jednostavno, i ja uvidjam danas da je mnogo jeftinije voziti juga.
I slazem se da svega zanimljivog ima na buvljaku, i ja kupujem nes kafu i milku tamo, trenerke, mrezne kablove i štošta još....
Ali što se tiče Alfe, biram pazljivo majstora i vozim do njega i nazad 120km svaki put, biram wr umesto turbo diesel jer procita ovde da je mnogo bolja varijanta, biram UFI filter za gorivo umesto Clean i Meat and Doria, isto tako i druge filtere.
I onda mi je nezamislivo da sipam ulje sa buvljaka, koje bi po pravilu trebalo da je najbitnije za dugovecnost auta.

Cak imam i kombinaciju da placam dizel manje od 1E po litru, od nekog kamiondzije koji dovozi gorivo iz Rusije, ali ne smem da se usudim ni da probam jer nisam 100% siguran sta sipam u auto. Iako me lik ubedjuje da je to gorivo bolje nego ovo sto sipam na pumpi.
A posto trosim 60-80 litara goriva mesecno, ne bi bila mala usteda
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 11:13 am

Ako vec kupujes ulje na buvljaku, kupi kod Zokija. Puniji stariji covek, uvek nosi kacket, tezga je velika, negde odprilike na sredini pijace. Kad udjes u red (od standova gde se prodaju pljeskavice) sa leve strane. Covek je iz Zemuna i ima prodavnicu ulja, ali i tezgu na buvljaku. Ja sam imao pozitivna iskustva.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
cile-pa
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Lokacija: Pancevo
Postovi: 180
Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 4:56 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 5:11 pm

coyote ja koristim varijantu al iz cisterne izvuceno,i ja sam bio u frci dal da sipam ili ne...al kad sam video da cepaju u audi a6,opel astru, golf 5,poceo i ja..i procedim naravno svaki put :) a sto se tice ulja u pravu ste,al kakve delove prodaju ni ulje nije mnogo bolje e sad mozda gresim,ali da mi neko uvali neko ulje da nije original tog bi sa istim zivog zapalio :)
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 5:14 pm

Znam da bi svi mi da pristedimo sto je vise moguce ali vas molim da diskusije o kradji i prodaji goriva na crno zaobidjite u sirokom luku. Hvala...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 8:01 pm

@erdeljan,

mislim da si pogresno nesto shvatio posto ne zivis ovde.
Nije u pitanju kradja goriva kao sto se nekada radilo, tako sto iz sluzbenog auta vadis ono sto si fiktivno potrosio...
Nego ljudi kupuju, pretpostavljam u Rusiji, i prosvercuju preko granice.

E sad drugo, prodaja goriva "na crno", ne vidim koja je razlika u odnosu na sve ove mehanicare koje preporucujete po forumu koji 99% poslova rade na crno...
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 8:12 pm

Mislim da si pomesao grandmothers and frogs kao sto Vuk kaze :)

To vadjenje iz kamiona je ocigledno "prljav posao" i kao sto rekoh, zaobidjite to (javno na forumu) jer forum citaju SVI!

P.S. Adresa nema veze sa ovim! Ja isto sipam jeftinije jer moj poslodavac provuce svoju karticu a ja njemu dam iznoz bez poreza (jer se njemu porez sve jedno vrati)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Ned Jul 13, 2014 9:05 pm

Sto se tice goriva, ja planiram da odem do Bosne u skorije vreme. Gorivo je dosta jeftinije, plin pogotovo, a o kvalitetu da ne pricamo. Ako sam dobro cuo, cak dozvoljavaju i koju kantu da prebacis.
Nema gorih ljudi od alfista.
Nerevar
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Maj 09, 2014 1:33 pm

Re: Mali servis za JTD - koji filteri, ulje?

Pon Jul 14, 2014 4:06 pm

Ljudi, sta mislite o Gaspromovom ulju G-Energy F Synth 5w40? Blizi mi se mali servis, a mogu da ga uzmem dosta povoljnije od Selenie.

Povratak na “Area Servizio”