Nivelacija farova na 147-ci

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Forzza65
Garaža: Alfa Romeo 147 jtd
Lokacija: Sombor
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Feb 15, 2014 12:22 pm

Nivelacija farova na 147-ci

Sub Feb 15, 2014 12:48 pm

Kao novi clan, najpre da pohvalim Vas clanove i da Vam se zahvalim sto ste stvorili ovaj odlican sajt i klub, sto sirite Alfa duh i energiju :D
Konacno sam, od nedavno vlasnik Alfe 147 jtd...Za sada je fantasticna i zeleo bih da tako ostane sto duze. Otuda, naravno zelja da joj doteram neke sitnice, 2-3 problema.

1. Komanda za nivelaciju farova daje zvucnu indikaciju prilikom tipkanja ali farovi ostaju zaglavljeni u poziciji "3" na displeju kod Km sata. Pri tome se ne cuje zujanje motorica.
2. Brava sa vozacke strane pri zakljucavanju kao odradi ali auto ostane otkljucan. Sa suvozacke strane sve radi perfekt. Takodje i zakljucavanje tasterom iz kabine. ( daljinsko inace ne radi ali znam razlog )
3. Ogledalo levog retrovizora ne reaguje na komande dok desni radi kako treba. Takodje svaki pritisak na taster je propracen sa zvucnom indikacijom iz kont. table

Ima jos par sitnica ali to sam skontao citajuci forum pa da ne gnjavim.
Hvala...
brzirs
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd 8v
Lokacija: Srbija-Petrovac
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Feb 09, 2014 3:05 pm

Re: Nivelacija farova na 147-ci

Sub Feb 15, 2014 10:22 pm

Ja sam se igrao sa farovima i nisam ni sad sto posto zadovoljan.Previse mi nisko biju a bili su i nizi pre intervencije.Izgleda da je to mala mana jer hoce puzevi da prezube i onda socivo zaglavi previse nisko i eto problema.Imas na samom faru dva srafa za podesavanje jedan je za gore dole drugi za levo desno.E sad i tu ima caka,kod mene socivo nije htelo da mrdne dok nisam skinuo motorice jer je bilo zaglavljeno prenisko.Kad sam poskidao motorice onda sam uspeo da koliko toliko ustelujem sociva.A skidanje motorica na licu mesta...sta da ti kazem sve sam prste odrao jer nema mesta a i treba ti bas kratak mali zvezdasti srafciger.Najbolje je skinuti komplet far i zavrsiti posao.Ali...uvek ima ali...da bi skinuo farove moras da skines branik.

Sto se tice retrovizora ako ti samo to ne radi mozda bolje da ne diras citao sam da taj modul polovan ide od 50 eura pa na gore.Ja sam naravno i to cackao i nisam se lepo proveo.Meni je sve radilo ali je modul bio ruzan i pohaban pa sam hteo da sredim.Pri skidanju modul mi se razleteo i pogubio sam pola nekih pipaka koji aktiviraju tastere.Posto sam ih pogubio morao sam da ih pravim.E sad napravis a ono visina ne valja i taster ne radi...da ne davim muke brate.Mozda ima neki fazon za skidanje ja sam cupao na gore i napravio sr...

Brava...e bravu nisam cackao ne bih znao reci.

Povratak na “Area Servizio”