Problem,pomagajte !!!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Problem,pomagajte !!!

Sre Okt 30, 2013 9:34 pm

Postovanje. Imam jedan problem i hocu da poludim. Do pre 4 dana,auto mi je bio u savrsenom stanju. Doslo je vreme da se uradi veliki servis. Na preporuku kolege otisao sam kod majstora (za sada necu nikog da pljujem ali kada resimo slucaj,onda cemo po imenima),kupio delove i gledao 4 h dok se to radi. Kada je zavrsio,uzmem auto,lepo radi,ma super. Provozam par km,i odjednom na jednoj raskrsnici motam pun desni,kad nestade serva. Stanem,otvorim haubu i vidim da je spao pk kais. Vracam se kod majstora,kaze on da je verovatno taj novi malo kraci tj.da su mi dali pogresan i vrati mi stari,a ja da se sutradan najeb.m majke prodavcu. Ujutru krenem na posao sa starim pk kaisem i na pola puta mi spadne i taj!!! Vec na ivici,popodne ga zovem,kazem sta se desilo,i on mi kaze da se vratim kod njega. Pitam da li ce biti problem da vozim tako 10-ak km,a on kaze nema problema. Dolazim ponovo kod majstora,kaze lik da mi je verovatno otisla remenica alternatora i da mu ostavim auto i da ce mi to sutra biti gotovo. Posle 2 dana me zove i kaze da je namestio. Idem po auto,a on mi kaze da nije menjao remenicu,nego da je kada je postavljao roler stavio neki njegov deo od starog rolera i da je to zbog toga. Uzmem auto,provozam,i cujem da kada je volan u krajnjem desnom ili levom polozaju,pri davanju gasa,nesto drci,cvili,a kada je pravo ne cuje se. Po 100-ti put se vracam kod njega,kaze servo ti je pri kraju,ali to nije strasno tj.moze tako koliko hocu i da ne petljam oko toga jer je to skupo!!! Besan,odlazim kuci,parkiram se i onda jos veci sok,cujem volan kako susti,kao da ima neko strujanje vazduha unutar njega,ne mogu bolje da vam opisem taj zvuk. Ugasim auto i evo dodjoh ovde da pisem i da palim jednu za drugom. Jos jednom,auto je radio kao sat,i ne znam kako je bas u ovom periodu riknula servo pumpa,ako je ona riknula posto sam zvao 3 majstora,izmedju ostalih i Deshu koji mi je rekao da je taj lik koji mi je to menjao kompletan retard jer ne moze se nikom normalnom desiti da ti spadne pk kais makar i jedan put. Ocajan sam,jer skupih nekako pare za delove,za ruke,i stvarno ne znam sta mi je ciniti a auto mi bas treba zbog bebe a ne bih da se igram i da tako vozim. Ako neko moze da pomogne,hvala Vam unapred! P.S.Desha mi je rekao da bi se culo jako da je crkla servo pumpa,ali i da moze biti 300 cuda :)
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: Problem,pomagajte !!!

Sre Okt 30, 2013 9:57 pm

Menjaj majstora pod hitno. Idi kod nekog normalnog da ti to namesti kako treba, a posle se sa ovim juri da ti vrati pare. Iz teme o servisima si otprilike mogao da vidiš ko je dobar. Stvarno nisam čuo da je bilo kome spao normalno postavljen pk kaiš. Zamisli da ti je beban bio u kolima i auto negde stane zato što se neko ne razume u svoj posao. Servo pumpa ne crkava baš tako lako.
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Sre Okt 30, 2013 11:01 pm

dopuna: sada sam ponovo isao do auta da proverim nivo ulja,sve ok. kada iz sveg snage okrenem volan u stranu,nebitno koju cuje se cvilenje,i auto se malo zatrese kao da gubi snagu. e sada,slucajno sasvim,pustim grejanje i to na najjace,i znate sta se desi? konstantno cvili,a kada dam gas onda jos jace. pitam ja vas posto nisam strucnjak,kakve veze ima servo pumpa sa grejanjem,koliko kontam pk kais je taj koji pokrece servo,alternator (valjda nisam lupio :)),i jos nesto jbm li ga?! napomenuo sam da mi je spadao i novi i stari po jednom,i to prilikom punog desnog pri parkiranju.
Korisnikov avatar
flojd
Garaža: Giulietta 1.4 TB
EX alfa romeo 33 1.7 IE Imola
EX alfa romeo 33 1.7 IE
EX Alfa Romeo 156 1.8TS 2001g
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 896
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:03 am

Re: Problem,pomagajte !!!

Sre Okt 30, 2013 11:12 pm

Moguce da je kais labav ili nije dobro namesten preko neke od remenica pa kada ga optereti servo pumpa on spadne
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Sre Okt 30, 2013 11:22 pm

kada je prvi put spao i kada sam se vratio,bilo je sve ok,i pre i posle spadanja kaisa,tj.sa novim,a kasnije i sa starim. veceras mi je vratio auto sa starim kaisem,ali nemam pojma sta je ludak radio i sto mi je stavio stari. ukljucivao sam i grejanje tada i bilo je sve ok,tj.nista se nije culo osim sto je spadao :))). a sada cim ukljucih grejanje,cuje se i ja laicki predpostavljam da je pk kais,jer malo mi je suludo da je nesto drugo crklo dok je auto stajao,a pre velikog servisa sve savrseno radilo?!
rudicmiki
Garaža: Alfa 147 1.9 JTD
Lokacija: odzaci
Lokacija: Deronje
Postovi: 365
Pridružio se: Uto Jul 17, 2012 7:29 am

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Okt 31, 2013 10:26 am

Kako moze da spadne pk kais kad ga zateze automatski spaner?
Taj je stvarno specijalac.
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Okt 31, 2013 10:46 am

Mozda nije lepo namesten zatezni ili je los..
Korisnikov avatar
delic
Garaža: 156 SS
Lokacija: BBR
Lokacija: BGD
Postovi: 580
Pridružio se: Sub Mar 27, 2010 10:28 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Okt 31, 2013 10:58 am

Proveri remenicu radilice,ili je crkla ili nije dobro namestena.
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Okt 31, 2013 5:57 pm

Nesto nije u osi mada ne znam kako moze da ispadne iz ose kad se menja kais,nemoj puno da mozgas i idi kod nekog drugog majstora da ti se to namesti.Jedina verovatnoca je da spaner i roler koji se montiraju nije dobro usrafljen jer se srafi u blok koji je aluminijumski,moguce da je navoj ostecen i da je taj majstor nekako pokusao da zavrne pa makar i na silu,sto je suludo raditi i ne reci vlasniku o problemu.Tu su velika opterecenja i moze da ti pokida deo mesa ili otkine sraf a onda jos veci problem.Cak i da je neka remenica kriva nece se desiti da izbaci kais vec ce se samo cuti i pre ce potrositi kanale na kaisu ali da spadne tesko.
Slika
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Okt 31, 2013 6:34 pm

I napiši kod kog majstora si bio.
Slika
Korisnikov avatar
Fittipaldi
Drug Član
Drug Član
Garaža: KIA Pro Ceed
Z101 mediteran '82
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 917
Pridružio se: Pet Nov 23, 2012 7:28 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Okt 31, 2013 8:20 pm

Strahota. Treba da znaju i ostali koji je taj "stručnjak".
Korisnikov avatar
Loud Car Driver_
Garaža: 156 1.9 jtd 16v m-jet
Ex. 2: 156 SW jtd 8v
Ex. 1: 147 jtd 16v m-jet
Lokacija: Beograd
Lokacija: Mirijevo
Postovi: 160
Pridružio se: Pet Apr 15, 2011 11:45 am

Re: Problem,pomagajte !!!

Pet Nov 01, 2013 10:58 am

Moze biti da je neka remenica neodgovarajuca. Desava se.

Ja sam menjao remenicu alternatora, dobro, ne ja, drugar, u svom servisu, odlican majstor (ne radim mu reklamu, samo zelim da u startu otklonim sumnju sa majstora) i kad je sve namestio, palimo auto. Kad ono, svlaci kais. Naime, postoje 2 (ili cak mozda i 3) razlicite remenice alternatora za 1.9 motore. Skoro identicne, jedina razlika je u duzini dela remenice koji naleze na alternator. I to minimalna. Milimetar-dva, ali dovoljno da pravi problem.

Mozda je i kod tebe to problem...
Toliko volim da vozim, da me dusa boli kada stignem tamo gde sam krenuo. :)
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Pet Nov 01, 2013 7:44 pm

Problem je resen,kod majstora Dejana u MML-u,Milosa Matijevica 16,nesto nije bilo lepo namesteno,sta nemoj da me pitate,bio sam besan i uopste nisam hteo da se dodatno potresam,jer je drugom prilikom sa mnom u autu bio klinac sa nepune 2g.a sleper nailazio iz suprotnog smera,a ja u delicu sekunde ostadog bez serva. Stavio covek novi kais,koji mi je ovaj predhodni "majstor" iz ne znam kog razloga ostavio u gepeku,pa kao probaj sa ovim starim a ako sve bude ok,onda cemo za neki dan staviti novi !!! U pitanju je majstor iz Ninica,Goran( sto je najgore dodjoh do njega na preporuku kolege :( ),koji mi se evo vec drugi dan ne javlja na telefon.
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Pet Nov 01, 2013 7:50 pm

elas napisao:Nesto nije u osi mada ne znam kako moze da ispadne iz ose kad se menja kais,nemoj puno da mozgas i idi kod nekog drugog majstora da ti se to namesti.Jedina verovatnoca je da spaner i roler koji se montiraju nije dobro usrafljen jer se srafi u blok koji je aluminijumski,moguce da je navoj ostecen i da je taj majstor nekako pokusao da zavrne pa makar i na silu,sto je suludo raditi i ne reci vlasniku o problemu.Tu su velika opterecenja i moze da ti pokida deo mesa ili otkine sraf a onda jos veci problem.Cak i da je neka remenica kriva nece se desiti da izbaci kais vec ce se samo cuti i pre ce potrositi kanale na kaisu ali da spadne tesko.
Kada mi je doterao auto,i kada sam ga pitao jel zamenio remenicu alternatora,rekao mi je da nije,jer nije problem do nje,nego kada je stavljao roler,stavio je stari sraf,pa je sada to zamenio i stavio novi koji je isao sa novim rolerom. Kada sam bio kod Dejana,nadjosmo 2 srafa na onoj plastici odozdo :)
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Pet Nov 01, 2013 8:55 pm

Trebao si da pitas sad u servisu sta je bio uzrok i da nam napises jer se sve i svasta radi danas,svako uzima alat i hoce da prezivi ovo sranje sto je oko nas ali posledice ponekad budu velike a oni odgovornost nemaju i smatraju da je to moglo da se desi svakom.Moje misljenje je da svako treba prvo da izuci svoj zanat i teko onda da se sam prihvati posla ali i da snosi odgovornost za isti,a ne kao vecina sto se vadi da je to zbog onog ili ovog ,nisi ga koristio pravilno,ili mehanicka ostecenja i sva druga sranja sto znaju da ispricaju samo da ne bi oni sredili ostecenje.To je u svakom poslu tako ne samo u mehanici mada mi je kod mehanike nekako opasno jer neko seda u ta kola i vozi decu pa se onda desavaju stvari da je iz nepoznatog razloga bilo ovo i ono da nepricam puno o tome...
Slika
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Sub Nov 02, 2013 8:49 am

Stvar je bila jasna nešto nije bilo saosno i zato je spadao , trebalo je proveriti sve i to je to , nema tu mnogo matematike.
Ali najači od svih je majstor Deša stari hejter pametnjaković hahaha , "Deshu koji mi je rekao da je taj lik koji mi je to menjao kompletan retard jer ne moze se nikom normalnom desiti da ti spadne pk kais makar i jedan put ".
laže naravno , upravo se u njegovom servisu čoveku desilo da je zbog njegove nepažnje montirana pogrešna remenica alternatora za 1.9 jtd16v (par milimetara duža
remenica, obratiti pažnju prilikom kupovine) , kajš je bio pokidan za 100m , pa spao hahaha , naravno čoveku je naplatio drugi kajš . Još jedna stvar pjuvati tako po kolegama iz struke kao što on radi je isto jadno , ali Deša uvek ima teoriju ....

Tako da druže bez nervoze , upao si u majstorska prepucavanja koja su ti još više dolila ulje na vatru , svi oni kad jedan pogreši pljuju po njemu najače da bi te privukli a zaboravljaju na svoje brljotine. Prave od tog zanata nauku i glume bitne faktore jer pate od kompleksa .
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Sub Nov 02, 2013 1:26 pm

[b][color=#00FFFF]Pravi majstor[/color][/b] napisao:
Teorija: kad se nešto odlično zna, ali stvar ipak ne radi...
Praksa: kad stvar odlično radi, ali se ne zna zašto...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
delic
Garaža: 156 SS
Lokacija: BBR
Lokacija: BGD
Postovi: 580
Pridružio se: Sub Mar 27, 2010 10:28 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Sub Nov 02, 2013 9:07 pm

Ajde da probam malo da odbranim kompleksase.Ako je fabrika napisala da se pumpa u rezervoaru kod TS-a,menja na 120kkm,sto je niko nemenja dok neumre.Kada se radi veliki servis,po fabrici se menja sve pokretno na razvodu:remenice,roleri,pumpa...
Kod PK kaisa situacija je,da za JTD remenica kosta skoro kao delovi za veliki servis.Jel je menjate na km ili kad pocne da lupa i svlaci kais?Koliko vas je na JTD-u ostavilo stari zamajac?,zadnji semering radilice?

Posto se u ovoj zemlji,na brdovitom balkanu,radi za kikiriki i to se odnosi na sva zanimanja,odrzavanje kola je na nivou ostalog.Cast izuzetcima.Kada mi musterija donese delove (kineze) za veliki servis i posle toga pita kolika je garancija,ja mu lepo kazem do vrha ulice,i tu nema mnogo rasprave,kad pravis pitu od g..... sam je jedes.

Ne bih branio nikoga,ko ne ume da namesti kanalni kais ali kod nas svi vole da rade sve pogotovo ako moze da se uzme kinta.Limari,pekari,trgovci svi rade mehaniku posto smo evropsko groblje automobila,a takodje trziste za otpad auto delova...

Ako dovoljno dugo ugradjujete delove poznatih brendova,pre ili kasnije ce vam uleteti neki skart.To je prosto tako i normalno je,niko nije bezgresan i uvek se desi da nesto prodje kontrolu kvaliteta u fabrici.Problem kod nas je sto isti deo,tesko mozes da reklamiras gde si uzeo,a razlog je nestrucnost ljudi u prodavnicama:pekari,trgovci,gimnazijalci,ekonomisti,a nigde j...... masinskog inzenjera ili tehnicara.Onda mehanicar plati iz svog dzepa i musterija srecna ili oduva musteriju i niko srecan.

Desava se i da mehanicaru nije dan,ispada alat,lome se srafovi,ne ide jednostavno nista.Neko mora i taj dan da radi a neko ne,ko radi uradice nakaradno ko neradi sutra ce biti bolje.

Kada u ovoj zemlji svi pocnu da rade posao za koji su se skolovali,limari limariju bez gitovanja,farbari gituju i farbaju(cekic zabranjen),pravnici se bave pravom a politicari ostanu bez posla onda mozda svima svane.
Korisnikov avatar
rekesidim
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
Lokacija: borca
Lokacija: Borca
Postovi: 391
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 8:09 am

Re: Problem,pomagajte !!!

Sub Nov 02, 2013 9:29 pm

taj dan srbistan nece docekati....
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Ned Nov 03, 2013 8:01 am

Srbistan čine razni Srbistanci... ;)

Sad je 9:01... Kad bi u 10:00, nekim čudom, zarade porasle nekoliko puta, stigla najbolja oprema/alat/mašine, uređene radionice, "originalni" delovi, svima relativno nova kola, posao, diplome... sve bi ostalo isto... još dugo vremena. Objašnjenje je u prvoj rečenici.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Ned Nov 03, 2013 9:19 am

Necu da se hvalim ali ja se bavim elektrotehnikom i volim svoj posao,i uvek stojim iza onoga sto sam uradio.Za svaki uradjen posao postoji garancija na rad i materijal.
Ko radi taj i pogresi i nije strasno ali da se ne desava cesto,i kad pogresi mora da prihvati svoju krivicu i problem otkloni,sve dok majstori svih struka prebacuju odgovornost sa jednog na drugog ovakvo stanje ce nam biti.
Nekada i kad sam siguran da nije do mene odradim posao i sve sredim samo da musterija bude zadovoljna jer nekako smatram da ako sam nesto poslednji radio i posle je nastao problem,ne mogu da se vadim na nekog drugog jer taj drugi sad nije tu pa da ukrstimo misljenja.
Nikada ali nikada nisam izgovorio i strasno mrzim tu recenicu i govorim svojim ljudima koji su zaposleni kod mene da je nikada neizgovaraju(daj ko ti je ovo radio)
jer smatram da tu recenicu izgovara samo neznalica i neko ko nije siguran u sebe i sta ce moci da napravi posle nekog.I kad vidim da je nesto brljano samo cutim i radim da bi kvar popravio.
Nisu nasa vozila neka ekskluziva pa da treba NASA tehnicari da sazivaju konzilijume oko banalnog kvara,ali nisu ni taljige pa da ih stolar popravlja.Prosecan mehanicar ce sve resiti samo da je posten i normalan covek za saradnju i razgovor,nadobudni i kompleksasi me ne zanimaju i sa njima nemam sta da pricam i prepustam svoju lepoticu da je unakaze...
Slika
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Ned Nov 03, 2013 6:35 pm

A mene je taj servis dva puta spasao muka sto niko nije mogao da mi sredi.Upitanju je bilo detonacije usisne grane na 156 (pukne u hiljadu komada svaki put nova usisna grana a u to vreme nije bilo na otpadima 156ca) i podizaci prozora na GT ....
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Problem,pomagajte !!!

Ned Nov 03, 2013 6:53 pm

dusanGT napisao:
[b][color=#00FFFF]Pravi majstor[/color][/b] napisao:
Teorija: kad se nešto odlično zna, ali stvar ipak ne radi...
Praksa: kad stvar odlično radi, ali se ne zna zašto...
Heheheh..luda ali istinita izreka!Zato treba spojiti oba i biti kompletan majstor a ne priuceni,poduceni i samouki! :arflag
Korisnikov avatar
zare15
Garaža: Alfa Romeo 156jtd sw
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 67
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 1:19 pm

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Nov 07, 2013 10:31 pm

Posto sam totalni duduk za ovakve stvari,treba mi mala pomoc. Da ne otvaram novu temu i prenatrpavam forum,imam 2 pitanja pa ako neko moze da odgovori,super. Prvo,gde se nalazi child lock na 156-ci? Ovaj moj klinac mi zivce pokida,jer mu valjda dosadno u stolici,pa malo,malo otvori vrata,a kada mi zapisti onaj zvuk,zivog me istraumira :). Drugo pitanje je gde mogu da odem,tj.kod koga a da znate da ima neki kompresor ili sta vec da mi ispere sistem za hladjenje posto ne bih da se upustam u te poduhvate,jer svaki put kada sam nesto zapoceo napravio sam vece sr..e,posto bih trebao da zamenim antifriz,jer sam skoro zamenio termostat pa sam morao malo da dolijem vode,tj.razblazim vec postojeci,a i nemam pojma kada je poslednji put menjan. Hvala unapred!
Korisnikov avatar
Deki
Garaža: Alfa 156 1.9JTD SW 2005
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Sre Sep 22, 2010 10:49 am

Re: Problem,pomagajte !!!

Čet Nov 07, 2013 11:09 pm

1. Child lock ti je na bocnoj stranici vrata gde i brava (ne rucka vec brava) i aktivira se kada se gurne vrh kljuca i pomeri na drugu stranu od one na kojoj je.....znaci rupica za vrh kljuca za paljenje. To trazis na zadnjim vratima negde oko brave, ne secam se tacno ali mislim da je iznad......i naravno proveris da li se otvaraju iznutra posle operacije.

2. Sistem isperi obicnim crevom ako imas dvoriste pa sipaj destilovanu i pusti da radi, istoci pa sipaj paraflu.....ili jednostavno samo zameni svu tecnost ako neces da komplikujes.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997D

Povratak na “Area Servizio”