Slab akumulator i veza sa bravom gepeka

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
mig
Garaža: Alfa Romeo 147, 1.9 JTD
Lokacija: BG
Postovi: 53
Pridružio se: Sub Jan 26, 2013 12:07 am

Slab akumulator i veza sa bravom gepeka

Pet Sep 13, 2013 6:22 pm

Ovako, u jednoj temi sam pitao za bravu. Evo sta sam primetio, kada je hladnije, pada kisa i slicno, brava zeza, kad je toplo brava radi ko luda. Ali to nije jedino, u tim momentima kada zeza motorce, primetio sam kad je hladnije da malo teze pali i danas je pri paljenju poceo da blinka kilometar sat na displeju sto je po vecini znak dotrajalih baterija akumulatora. E sad, da li to ima neke veze sa zadnjom bravom gepeka? Posto on nije hteo da otvori ni kad je auto bio upaljen i motor radio, ali se nakon duze voznje i punjenja akumulatora gepek svaki put normalno otvarao do sledeceg hladnijeg vremen.

Takodje, mislio sam da su samo sileni u pitanju nazad, posto cujem cijukanje, cvilenje, ali sam to isto cuo kad je auto ugasen a ja spustim vrata gepeka, kad se zalupe cujem taj isti cijukavi zvuk.

Imate li neku ideju?

Koliko Ah mi treba za 1.9JTD od 85kw? Koji model preporucujete a da ne brije po usima? Valja li Eenrgizer i Magneti Marelli?
milutinac85
rookie
Garaža: Alfa Romeo 155
Lokacija: obrenovac
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 2:11 pm

Re: Slab akumulator i veza sa bravom gepeka

Sre Okt 09, 2013 2:24 pm

Pozdrav imao sam slican problem sa alfom 155 bila je prikljestena zica u samom buziru koji ide od kosa do vata i tu je bio problem proveri i ti

Povratak na “Area Servizio”