Elektirčar za alfu u NS

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
vladans
Garaža: novi sad
Lokacija: novi sad
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Nov 22, 2011 3:14 pm

Elektirčar za alfu u NS

Čet Avg 22, 2013 9:10 pm

Pozdrav drugari,

I ovde da se požalim, u muci sam već par dana, naime, krenuo sam u Grčku na odmor i poneo neki frižider što se utakne u upaljač-utičnicu. Tokom rada cela utičnica se pristojno zagrejala i nakon nekog vremena izbio osigurač. Zamenio sam ga i nastavio da uključujem frižider ali uz povremeno isključivanje. Međutim posle nekog vremena kao da sam osetio neki "smradić" iz pravca utičnice i definitivno sam isključio frižider. Ali posle nekog vremena sam otkrio da mi uopšte ne reaguju komande na centralnoj konzoli, tj ventilacija (ventilator) u opšte se ne uključuje, nemogu da zatvorim dovod spoljnog vazduha i klima se ne uključuje. Sve sam osigurače pregledao (isključio jedan po jedan i proverio) i svi su u redu ali ovo što sam naveo ne radi. Utičnica ima struje. Pregledao sam i neka tri osigurača ispod haube i oni su ok. Ima li neko ideju ili da čekam majstora u Srbiji? Ovde u grčkoj ne bih eksperimentisao sa majstorima. Hvala unapred
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Elektirčar za alfu u NS

Čet Avg 22, 2013 9:13 pm

Srki, 063/7781417
Dejan, 060/4449472
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Elektirčar za alfu u NS

Pet Avg 23, 2013 7:31 pm

Moguce da je izgorela masa zbog opterecenja,osiguraci su ok ali los spoj na masi ti sad prouzrokuje taj kvar da ti ostali potrosaci ne rade,moras rasturiti pikslu i peske traziti gde je los spoj,moze biti i da je u dozni sa osiguracima ali to mora majstor da pregleda ako bas nisi strucan.Jednostavnim pregledom vidi se gde je masa popustila tu je izolacija malo izgubila boju ili je nagorela.U struji koliko ima ulogu +,jos vise ima -,tako je i kod naizmenicne struje mogu da nemam fazu(tad mi ne radi potrosac)ali ako izgubim nulu tad sam u problemu jer moze potrosac da izgori.
Slika
vladans
Garaža: novi sad
Lokacija: novi sad
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Nov 22, 2011 3:14 pm

Re: Elektirčar za alfu u NS

Sub Avg 24, 2013 7:06 am

Hvala na informacijama obojici, pokušavao sam da rasturim konzolu sa priručnim alatom al nisam imao imbuse da odvrnem još par šrafova pa nisam mogao da je odvojim... ispipao sam koliko sam mogao rukom da vidim ima li čega nagorelog al ništa nisam uradio pa sam sve sklopio i čekam da se vratim pa kod električara, a usput sam otrkio još par stvari koje treba zameniti. Hvala još jednom, javiću naravno šta sam uradio kad se vratim u Srbiju. Pozzz.

Povratak na “Area Servizio”