Klima uredjaj

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Klima uredjaj

Sub Jul 25, 2015 9:18 am

zvrle70 napisao:Kompresor radi, ventilator klime radi a duva toplo, nije mi jasno sta se dogadja. Sad radi normalno ali se bojim da ce to opet da se ponovi.
prljav hladnjak pa ne moze da rashladi, da li ti se to desava sa kreni stani ili i na otvorenom? ukoliko je na otvorenom ista prica onda verovatno nema freona., ali ako je samo u kreni stani onda su prljavi hladnjaci....
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Klima uredjaj

Sub Jul 25, 2015 9:38 am

Ja sam pred odmor napunio klimu a predhodno punjena pre dve godine.Probao hladi super posle par dana primetim da slabije hladi ali rekoh velike su vrucine pa dok ne krene.Nisam je palio par dana i onda krenem na more i nemam klinlmu.Majstor mi kaze da je kompresor otisao i da je sav pozeleneo. :scratch:
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Klima uredjaj

Sub Jul 25, 2015 9:40 am

Tebi je izgleda prosvirao semering na kompresoru klime, meni to isto na 156. Drži nedelju dana i posle pssssšššššš nema višeeee.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Klima uredjaj

Sub Jul 25, 2015 9:42 am

Klon napisao:
zvrle70 napisao:Kompresor radi, ventilator klime radi a duva toplo, nije mi jasno sta se dogadja. Sad radi normalno ali se bojim da ce to opet da se ponovi.
prljav hladnjak pa ne moze da rashladi, da li ti se to desava sa kreni stani ili i na otvorenom? ukoliko je na otvorenom ista prica onda verovatno nema freona., ali ako je samo u kreni stani onda su prljavi hladnjaci....
A može da bude i da je klapna zabagovala pa preusmerava vazduh pogrešno.
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Klima uredjaj

Sub Jul 25, 2015 11:00 am

Znaci u takvo je stanje.Falcon hvala na odgovoru.Idem onda u potragu za polovnim.Ne znam kako se kecu cene a i ne moze da se zna kakav je dok se ne namesti.
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Klima uredjaj

Pon Jul 27, 2015 5:13 pm

Klon napisao:ne doznam se puno u auto klime, radim one kucne, ali ja nikada, NIKADA, ne dopunjavam klima uredjaj!!!! ako fali freona mora postojati razlog za nesto tako...
Postoji procenat za koji pada kolicina gasa godisnje.
Show Must Go On
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Klima uredjaj

Pon Jul 27, 2015 8:11 pm

da postoji ta prica o "trosenju" freona ali je ona primnjiva samo na uredjaje koji duze vreme ne rade, ne ukljucuju se....
Poslednja izmena od erdeljan u Pon Jul 27, 2015 8:46 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Koristi dugme "ODGOVORI" umesto "CITIRAJ"
goranspartak
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd 116ks
Mitsubishi Mirage 1.5 12 v 95 ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 241
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 9:37 am

Re: Klima uredjaj

Uto Jul 28, 2015 10:01 am

Čekajte drugari ako sam vas ukapirao kad se upali klima mora da se upali ventilator na 1 brzini. A dali mora ili kad se zagreje sistem klime pa pali po potrebi . Meni se čini da mi se ne upali ventilator na 1 brzini (il se tipujem ) a klima mi radi ok ali u gradu mi sa klimom podigne temperaturu na 100 otprilike. Kad nije upaljena ne diže se temperatura. E sad cu da proverim kad je upalim dali pali ventilator, a koji je osigurač 1 brzine . :arflag
a pa ne moze ovo ovo je dzunta sa sitnim navojem :)
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Klima uredjaj

Uto Jul 28, 2015 1:44 pm

pogledaj reostat.....
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Klima uredjaj

Pon Avg 03, 2015 7:35 pm

evo danas zamenih kompresor....... mislio sam da mi se cuje neki spaner ili sl kad ono lager na remenici kompresora, danas poco da se dimi i obrni okreni najracionalnije mi bilo da kod Dragana u Baricu uzmem komplet kompresor sa sve remenicom i onda majstora platim malo manje a freon mi ne gine i oako i onako. Tako da imam sada ispravan kompresor za klimu sa neispravnom remenicom, dakle ako nekom rikne kompresor a ima lager i remenicu ispravnu eto resenja..... obzirom da sam ja prosao povoljno kod Draganceta ni ja necu biti bezobrazan sa cenom ako nekom zatreba....
AAAAA da ne zaboravim da sve to ne bi bilo moguce da Edin nije taxirao do Barica
goranspartak
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9jtd 116ks
Mitsubishi Mirage 1.5 12 v 95 ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 241
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 9:37 am

Re: Klima uredjaj

Uto Avg 04, 2015 12:03 am

Klon napisao:evo danas zamenih kompresor....... mislio sam da mi se cuje neki spaner ili sl kad ono lager na remenici kompresora, danas poco da se dimi i obrni okreni najracionalnije mi bilo da kod Dragana u Baricu uzmem komplet kompresor sa sve remenicom i onda majstora platim malo manje a freon mi ne gine i oako i onako. Tako da imam sada ispravan kompresor za klimu sa neispravnom remenicom, dakle ako nekom rikne kompresor a ima lager i remenicu ispravnu eto resenja..... obzirom da sam ja prosao povoljno kod Draganceta ni ja necu biti bezobrazan sa cenom ako nekom zatreba....
AAAAA da ne zaboravim da sve to ne bi bilo moguce da Edin nije taxirao do Barica
Zato što je Edit pravi Alfista i svaki put ću da ga pohvalim. To je pravi kolega :drink :drink . Pozdrav za sve kolege na drumu. :arflag
a pa ne moze ovo ovo je dzunta sa sitnim navojem :)
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: Klima uredjaj

Uto Avg 04, 2015 7:18 am

Koliko si platio kompresor?
Ja sam dopunio klimu ove godine i palio je prije nekih mjesec dana i radila super i prije neki dan upalim ponovo kad ono - cvrc.... cuje se neki zvuk kad se upali, i mislim da kompresor radi ali da je hladnjak odsvirao svoje.. kad sam pokusao da ga ocistim prije godinu i po, ono alu sace se raspadalo po malo, propadalo i slicno...
Da li je neko mijenjao i hladnjak klime? koliko vjeverica mogu da ocekujem za to veselje?
Assumption is the mother of all fuckups
Klon
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 264
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 9:33 am

Re: Klima uredjaj

Uto Avg 04, 2015 7:32 am

ja sam menjao samo kompresor, imas telefon na forumu, Dragan Barich, ako igde mozes povoljno da prodjes to je tamo a posto je kompresor za mene skinuo sa auta brze bolje zovi i kupuj hladnjak, ako ti treba, dok jos nije vlaga preterano usla u isti
zlatko karic
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: Lajkovac
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Jun 24, 2016 12:26 pm

klima

Uto Jul 05, 2016 6:53 pm

Vozim 147 jtd.Kada upalim klimu radi normalno na polozaju 1 i 2.Al kad prebacim na polozaj 3 cuje se kao da ventilator zakacuje za nesto.Nije preterano jak zvuk,ne smeta u voznji.Dali smem tako i dalje da vozim i da li je to problem sa ventilatorom?
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Klima uredjaj

Pon Avg 08, 2016 11:23 pm

Mozda treba da se podmaze. Ako ne umes sam, vidi neka ga neko izvadi i pregleda.
Korisnikov avatar
ceftriaxone
Garaža: 2.0 159 SW
Lokacija: Reggio Emilia
Lokacija: Troppo lontano
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Jul 02, 2016 7:24 pm

Re: Klima uredjaj

Uto Okt 18, 2016 10:56 am

Moмци, опет ја, овај пут у питању клима.
Из неког разлога ми клима на задњој клупи не ради. То је већ неко време, ал како сам последњих месец и кусур малтене стално био сам, нисам томе посветио пажњу.
Међутим сад с првим хладним данима сам скапирао и да ми не ради грејање.
Мотор лепо загрејан, ставим на 30 степени, али дува ладно. Ставим на 18, дува ледено како треба.
Да ли ја нешто грешим или?

Не знам да ли сам можда ја нешто зезнуо кад сам монтирао 2din.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Klima uredjaj

Pet Avg 30, 2019 4:48 pm

Jel neko resio problem gasenja kompresora kad se doda gas? vidim da se spominjalo vise puta ali niko ne napisa da je resio, ili bar nisam video... Dakle na leru upalim klimu sve radi po ps, cim krenem da dodajem gas ugasi kompresor, pustim gas ili vozim konstantnom brzinom upali ponovo... inace hladi odlicno napunjen sistem pre par meseci... onaj senzor temp na kontrolnoj tabli sam izduvao pumpom i koliko vidim kroz resetkicu cist je... ono sto mi je cudno je da MES nece da aktivira test AC releja, probao sam i novi relej i jednako izbaci poruku "can not execute test"
JogaBonito
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Apr 19, 2016 9:50 am

Klima uredjaj

Sub Avg 31, 2019 6:04 am

Da ne otvaram novu temu...

Kada se upali klima ventilator se ukljuci i mnogo se cuje na svakih 10-15 sekundi, posle toga se 15 sekundi iskljuci i tako u krug dok god je klima ukljucena- da li je to normalno i ako nije, šta da joj radim?
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Klima uredjaj

Sub Avg 31, 2019 9:06 am

@Djo83 da li je odgovarajuća količina gasa u sistemu ?
@JogaBonito normalno je ;)
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Klima uredjaj

Sub Avg 31, 2019 1:41 pm

pa valjda je, punio sam pre par meseci, hladi vrhunski... ne znam da li se to moze proveriti bez da se ponovo placa izvlacenje i punjenje sistema, ali punio sam je kod alfiste majstora, verujem da zna koliko ide i da nije pogresio...
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Klima uredjaj

Pon Sep 02, 2019 7:55 am

Djo83 napisao:Jel neko resio problem gasenja kompresora kad se doda gas? vidim da se spominjalo vise puta ali niko ne napisa da je resio, ili bar nisam video... Dakle na leru upalim klimu sve radi po ps, cim krenem da dodajem gas ugasi kompresor, pustim gas ili vozim konstantnom brzinom upali ponovo... inace hladi odlicno
Neki automobili imaju strategiju da se pri ubrzavanju isključuje kompresor klime radi rasterećenja motora a uključuje se u tzv "steady" režimima (konstantna vožnja) i pri kočenju motorom. Razlog je održanje performansi pri ubrzavanju ( prosto rečeno da se ne davi motor ) i smanjenje potrošnje goriva/emisije gasova. To zavisi isključivo od softvera ubrizgavanja. Nisam nikada imao auto kao tvoj, ne znam ni koji ti je motor u automobilu da bih ti mogao iz iskustva potvrditi ovo što pišem ali jesam imao neke druge automobile koji su imali ovu strategiju. Vozim trenutno 147-cu 1.6TS 120KS koja nema tu strategiju a veruj mi na reč da bih se menjao s tobom iz ranije navedenih razloga :)

Po tvom opisu mislim da ti je klima-uređaj apsolutno ispravan a nadam se da će se javiti neko od kolega sa istim vozilom i dati relevantnu informaciju.

:drink
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Klima uredjaj

Pon Sep 02, 2019 7:11 pm

motor je 1.9 mjet 150ks, takodje pomalo sumnjam da je tu sve ok iz razloga sto nikad u voznji nisam osetio seckanje kad pali/gasi kompresor i nikad ne prestaje da duva hladno... takodje primetio sam na leru ako lagano dodajem gas pa onda drzim na nekim obrtajima konstantno ili ako lagano dodajem do 3000 pa pustim nikad se ne iskljucuje kompresor, iskljucivo se to desava ako cepnem gas naglo... pri cemu u voznji kad patosiram naglo nikad nisam osetio da cimne obrtaje gasenje kompresora... danas izvadio napolje senzor temp vazduha i detaljno ga ocistio, sve je ok, mali ventilator radi... nije ni bila puno prasnjava zica...
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Klima uredjaj

Pon Sep 02, 2019 7:32 pm

Cekaj kako znas da gasi kompresor ako nikad nisi osetio da cimne obrtaje i uvek duva hladno?

Ako sam dobro shvatio klima hladi auto dobro i sve funkcionise ok?!
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Klima uredjaj

Pon Sep 02, 2019 7:55 pm

pa znam tako sto cujem kompresor da klakne ali ga upali cim se ili umire obrtaji na konstantno ili se spuste na ler, dakle situacija - ler 850rpm klima radi normalno, naglo dodam gas do 3000rpm (u mestu menjac van brzine) cuje se klak iskljuci kompresor, zadrzim obrtaje na 3000 posle par sec upali ga opet klak, kapiram da ne moze da prestane da duva hladno jer period ugasenosti kompresora nikad nije duzi od 5-10sec recimo... ako lagano dodajem gas nema klak i gasenje kompresora... ili recimo kad krecemo iz mesta normalno skoro svaki put klakne i ugasi, cim uhvatim konsantno brzinu opet cujem klak i upali... cimanje obrtaja osetim samo ako se ponovno paljenje desi na konstantnim obrtajima, nikad nisam imao cimanje zbog toga u toku preticanja recimo
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Klima uredjaj

Pon Sep 02, 2019 8:11 pm

Aha, ja se bas pitao kako uopste znas da se gasi kad sve radi ok a nista se ne oseti. :D

Da nije “oslabila” remenica kompresora pa sama iskoci jer ne moze da isprati ooterecenje?!

I ja sam laik za sve to, mozda sam i debelo omasio ali ako Alfa nema taj sistem da iskljucuje kompresor prilikom ubrzanja ne znam sta drugo moze biti?!

Povratak na “Area Servizio”