Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Apr 19, 2015 9:51 am

Imaš AMAG i Dešu ako ti odgovara "tarifa" :D

Ja sam na Voždovcu ali sem njih u okolini ne znam za neki Alfa/Fiat servis
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Apr 19, 2015 11:07 am

Probacu u AMAGu,zivim 50m od njega a skroz sam zaboravio da postoji.Nekad,90tih ih je pratio los glas,sad cu da vidim kakvu pricu imaju.A neki servis na Zvezdari,Vracaru,Savskom vencu.Mrsko mi je da idem do bezanije pa ostavim auto,pa se vratim, pa po njega itd...
Show Must Go On
Korisnikov avatar
oliver
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 2.4 TI
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 99
Pridružio se: Pon Jun 09, 2014 6:13 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Apr 21, 2015 7:54 pm

Stromboli napisao:Autoservis Luka, ulica desno kod najlona, ako ti trebaju detalji, posalji pp.
Topla preporuka za autoservis "Luka", takodje.

Na osnovu tudjih iskustava, i cesljanja po netu, a i mog licnog iskustva, predlozio bih da bude uvrsten u prvi post na temi posto mi iz NS nemamo velikog izbora kao npr. u Beogradu i okolini. Ove jos niko nije opljunuo, sve sto sam cuo prije odlaska su bile pohvale, uz malo prebacivanja da mozda nisu najjeftniji i da mozda neces biti primljen odmah - al' bar znaju zanat i znas sta si platio.

Za neke stvari mozda se vise isplati iscimati se i otputovati malo dalje ako je neki servis uze specijalizovan za ono sto ti treba, al' ako ste novajlija i ne znate nikog, i za trivijalne stvari zna da bude problem. Licno sam pojeo govno (da izvinete) u jednom drugom servisu i to za relativno proste stvari, pa sam se doveo u situaciju da ne vjerujem nikome, u medjuvremenu tripujuci se da mi mozda ko zna sta sve nije ok na autu, a ne smijem da ga ostavim nikome jer ko zna na kakve dundjere cu da naletim.

Info za servis

Tel:
063/588-744
064/168-46-87

Adresa:
Zivojina Culuma (Klisa), skrene se kod broja 18, i 100m dalje sa desne strane je servis, tu vec ne moze da se promasi.
Korisnikov avatar
alfabg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd(85 kw)rest. 2004.Remaped
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 455
Pridružio se: Pet Apr 11, 2014 5:53 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Maj 04, 2015 12:23 pm

Zamenih najzad hladnjak vode u VB autocentru.Sve pohvale,brzo (oko 2,5 sata) profesionalno,uredno i povoljno.
Show Must Go On
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Pon Maj 04, 2015 3:42 pm

Da li neko ima iskustva ili je čuo nešto o Alfa/Fiat servisu Neša u Kaludjerici, na Smederevskom putu?
Dosta često tuda prolazim i vidjam fine primerke ispred parkirane, pre svega Alfe.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Maj 04, 2015 11:02 pm

Koja slucajnost, teca,inace dobar mehanicar, ga je pohvalio kada smo pre neki dan prolazili.
Ima samo reci hvale za njega. Licno nisam imamo kontakta sa njim ali bih i ja voleo da cujem jos neko misljenje.
Korisnikov avatar
oliver
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 2.4 TI
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 99
Pridružio se: Pon Jun 09, 2014 6:13 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 02, 2015 5:10 pm

Treba mi pomoc "novosadista" oko izbora kome da povjerim sredjivanje branika posto su izgrebani dosta. Em su vec bili za sredjivanje, em sam i ja napravio neka manja s..anja dok sam naucio koliki je auto i koliko mu mjesta treba :D pa... pa sam planirao da u skorije vrijeme sve to sredim. Na zadnjim lijevim vratima ima i duborez od jedno 15cm duzine... Cveta iz daljine izgleda k'o grom, al' kad se priblizis onda se vidi bas dosta oziljaka i sve vise me nerviraju. Ne zasluzuje da ih nosi :)

Od preporuka koje sam do sad izbunario: auto centar aca (razni forumi) na futoskom putu, i neka braca simici (preporuka majstora iz servisa "luka", navodno su sredjivali svakakva bijesna kola - bez reklamacija), al' volio bih i odavde da cujem neke sugestije.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 02, 2015 8:49 pm

Preporuka od drugara.
Mika, Veternik, iza PGO pumpe
+381604210887
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Jun 03, 2015 9:53 pm

Da pohvalim opet auto servis Djole u Mirijevskom Bulevaru. Ko je bio upucen, znao je da sam imao problema sa visinom auta na prednjem trapu. Maksimalno su izasli u susret, tri puta sam cak skidao i vracao opruge i amorte. :)

Naravno, jos jedna pohvala i ovde za auto kucu Kole. :)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
rinasek
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Pancevo
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Avg 20, 2013 11:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 09, 2015 10:37 am

Cao svima,

Imam Alfu 147 1.9JTD 2004 i dok sam bio u americi cale vozio auto i crkao mu prekidac za brisace. Najjednostavnije je bilo da se zameni ceo "prsten" oko volana sto je u uradjeno. Problem je sto je auto vozio kod nekih dundjera oni su to zamenili i to donekle radi (jako nervira sto treba skoro pun desni da se aktivira prekidac za vracanje zmigavca).

Problem je sto su sjebali nesto drugo, povremeno kad ubacim kljuc, on mi prijavi da kljuc nije ispravan i ne mogu da startujem auto. Posle par puta ukljuci/iskljuci to sve proradi. Neki predlog za majstora?

Pozz
Minja

P.S. Iz Panceva sam tako da mi BG i okolina odgovaraju.
forestpk
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Prokuplje
Lokacija: Prokuplje
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Jul 02, 2014 8:55 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jun 22, 2015 9:49 pm

Ja treba da zamenim zupčasti kaiš i španere ali me je moj majstor u Prokuplju silno naplašio kako to niko ovde ne zna da radi tj nema prave alate za to i da obavezno odem u neki servis u Nišu da mi to urade. Jel to stvarno toliko komplikovano?
I koji servis u Nišu?

Takođe bezbroj priča ima da ti na tom velikom servisu urade i šta treba i šta ne treba... opet neko kaže bolje sve da ti zamene kada se već radi koliko god koštalo da košta.

Jel može neko da preporuči neki servis u Nišu? Neko je možda već radio negde veliki servis?
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jun 22, 2015 9:54 pm

JTD 8v se lagano zupci i bez alata, za 16v ne znam.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
genca
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW
Lokacija: Kladovo
Lokacija: Kladovo
Postovi: 1131
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 1:51 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jun 22, 2015 10:35 pm

forestpk napisao:Ja treba da zamenim zupčasti kaiš i španere ali me je moj majstor u Prokuplju silno naplašio kako to niko ovde ne zna da radi tj nema prave alate za to i da obavezno odem u neki servis u Nišu da mi to urade. Jel to stvarno toliko komplikovano?
I koji servis u Nišu?

Takođe bezbroj priča ima da ti na tom velikom servisu urade i šta treba i šta ne treba... opet neko kaže bolje sve da ti zamene kada se već radi koliko god koštalo da košta.

Jel može neko da preporuči neki servis u Nišu? Neko je možda već radio negde veliki servis?
Auto Sportivo.
cuore sportivo
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Jun 22, 2015 10:39 pm

Desi zemljak, svrati u Blace koji put :)
Koji majstor u Prokuplju? Ako je Maslak bezi od njega..

Auto Sportivo, Obilicev Venac 38.
Nenad 069/60-69-39
Prijatelj foruma je, pa ako si clan kluba imas i popust. Jedan od boljih kod nas na jugu..
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 23, 2015 7:43 am

Ima i Sasu Jovanovica, a Nesin "popust" necu da komentarisem. :)
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 23, 2015 11:09 am

Sasa radi zajedno sa Nesom.. :)
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 23, 2015 11:21 am

Znam, Sasa je mehanicar, na mene je ostavio dobar utisak, a Nesa je pre svega prodavac delova. Ne mora da ide do Nese da bi dosao do Sase, moze i odmah kod Sase. :)
forestpk
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Prokuplje
Lokacija: Prokuplje
Postovi: 54
Pridružio se: Sre Jul 02, 2014 8:55 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 23, 2015 9:28 pm

Da cuo sam vec od nekog za Auto Sportivo, to je onda broj 1. Mada kolega me savetuje za neki servis Pantovic na Mramorskom brdu. Njemu su radili veliki servis na Fiat stilu i kaze da je zadovoljan, da je cuo sa su dobri za Fiat i Alfu.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Uto Jun 23, 2015 9:30 pm

Sale i Nesa su provereni. Prvo idi kod njih, ako si nezadovoljan odna odes kod ovih drugih..
Ljubomir
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jul 06, 2015 11:43 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Okt 15, 2015 1:34 am

ako neko zna neki servis u Smederevu ili okolin za ss menjac alfa 147, ne vozi mi se do beograda sa pokvarenimm menjacom,
Korisnikov avatar
Fica
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v
Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 136HP
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Okt 21, 2014 7:59 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Čet Okt 15, 2015 4:33 pm

forestpk napisao:Ja treba da zamenim zupčasti kaiš i španere ali me je moj majstor u Prokuplju silno naplašio kako to niko ovde ne zna da radi tj nema prave alate za to i da obavezno odem u neki servis u Nišu da mi to urade. Jel to stvarno toliko komplikovano?
I koji servis u Nišu?

Takođe bezbroj priča ima da ti na tom velikom servisu urade i šta treba i šta ne treba... opet neko kaže bolje sve da ti zamene kada se već radi koliko god koštalo da košta.

Jel može neko da preporuči neki servis u Nišu? Neko je možda već radio negde veliki servis?
Moja preporuka Euro 018.Servis je u G.Medjurovu,i imaju dve prodavnice delova u Nisu ul.Obilucev Venac.Nisu skupi i jeftinija je ugradnja ako uzimas njihove delove.Daju garanciju 50000 km.Ja sam i prosli auto odrzavao kod njih i imam samo reci hvale.Trazi da ti auto radi Maksa,brz je i pedantan.Procesljaj po forumu njihov kontakt...
genca
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW
Lokacija: Kladovo
Lokacija: Kladovo
Postovi: 1131
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 1:51 pm

Čet Okt 15, 2015 7:20 pm

Auto Sportivo Nis, prijatelj foruma.Njihovi delovi +garancija.



Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
cuore sportivo
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Okt 25, 2015 8:19 am

Svako navrce vodu na svoju vodenicu :) Ne bih nikog da plasim, ali bio je slucaj da je posle velikog servisa u euro 018 ts 16v bio totalno van faze. Toliko lose je bio uzubljen da nije radio kako treba, ako nadjem slike, postavicu.

Majstor Sasa je bar sto se toga tie proveren. Druga prica je cena delova.
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Dec 06, 2015 3:15 pm

Sto se tice trapa radim ga sam a delove uzimam od Teje, oko 100e me izadju sve viljuske napred. Sto se tice servisa kao i sve u Srbiji, u pocetku rade kako treba, a onda se procuje, pa se stvori guzva i onda zaposlis segrte. A kada si vec zaposlio segrte zasto bi majstor radio i tako dolazi do problema. Sa Amagom nisam imao bas nek alepa a ni preterano ruzna iskustva, ono sto je taj servis bio pre 15 godina, ovaj danas nije ni senka. Kod Bogunovica sam pre 8 godina usao i nikada vise, lupkalo mi nesto napred u Delti mi dali predracun od 120.000 da mi ne lupka vise hahaha Jedno vece prolazio kroz Tosin udjem u Bogunovic oni zamene amortizere ( naravno lupkanje se nastavilo). Pozovem coveka iz Topole, koji nazalost vise ne radi, i slikovito mu telefonom objasnim sta je i on mi kaze kupi gumice balans stangle i dodji. Lupkanje je prestalo :hbg :hbg U Ricambi u sam radio servise na 2.0 TS i bili su skroz usluzni, fer, korektni, neke stvarti nisu hteli ni da naplate. Otisao sam i sa 1.9 i skapirao da to vise nije to, majstor filozofira do trenutka dok mu ne das do znanja da znas sta je problem, da znas da ga zamenis ali da te boli uvo to da radis jer nemas vremena niti je to tvoj posao. Tu menja pricu i radi, ali naplacuju raznorazne gluposti (vezice....). Tako da nisam bas najsrecniji, ali videcemo, za sada je sve u redu osim cinjenice da sam morao 2x da idem kod njih zbog rashladne tecnosti, ali mi nisu naplatili antifriz 2x. Sve u svemu svi su isti: danas jedno - sutra dugo, gde prodje proslo , gde nije nema veze doci ce drugi.
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Dec 07, 2015 1:15 am

PIMP napisao: Sve u svemu svi su isti: danas jedno - sutra dugo, gde prodje proslo , gde nije nema veze doci ce drugi.
Apsolutno se slazem!

Povratak na “Area Servizio”