Potrosnja:

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Potrosnja:

Čet Okt 27, 2011 1:10 pm

Malo bord, malo kvalitet nafte i to je to.
Korisnikov avatar
neno-164st
Garaža: alfa romeo 145 1.6 boxer
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd zvezdara
Postovi: 226
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 7:22 pm

Re: Potrosnja:

Čet Okt 27, 2011 4:35 pm

miroslav03 napisao:Meni, 1.9JTD 8v, po bordu 5.8 a kada merim na sipanju od cepa do cepa izadje 7.5-8l. Kako bord toliko promasi nije mi bas jasno
Nije bord promasio nego meri prosek potrosnje u'' efektivnoj voznji''.
znaci kad je auto u pokretu tad uzima predjenu kilometrazu u kalkulaciji.
Kad stois u koloni-onda stojis to za komp ne postoji a auto radi i trtosi.Da imas start-up, sistem racunica bi bila realnija.Npr. dovezes se na parking 2km i ostavis da ti auto radi pola dana na leru i kad izmeris prosek koliko auto trosi onda... Mislim da je zato razlika u komjuteru sta izmeri i realno koliko si nasuo goriva :arflag
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Potrosnja:

Čet Okt 27, 2011 5:28 pm

Gorivo, uglavnom, "troše": položaj pedale gasa, zapremina motora i obrtaji...
Boardcomp na Alfi (bar na mojoj sa EDC15C7) "meri" potrošeno gorivo pojednostavljenim postupkom:
a) ako je brzina preko 3km/h, uzima u obzir tri navedena parametra i "računa" potrošnju iz fabričkih mapa za ubrizgano gorivo,
b) ako je brzina preko 3km/h, a pedala gasa nije pritisnuta, uzima 2l/100km kao potrošnju i
c) uzima se 0l/100km kad vozilo (0km/h) stoji bez obzira na tri navedena parametra...
d) nije mi sasvim jasno zašto je potrošnja preko 2.0l/100km (boardcomp), kad je pedala gasa slobodna, a pritisnuto kvačilo...
Meni je razlika između realne i ovako "izmerene" potrošnje u proseku oko 18%.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
neno-164st
Garaža: alfa romeo 145 1.6 boxer
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd zvezdara
Postovi: 226
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 7:22 pm

Re: Potrosnja:

Čet Okt 27, 2011 6:16 pm

dusan147 napisao:Gorivo, uglavnom, "troše": položaj pedale gasa, zapremina motora i obrtaji...
Boardcomp na Alfi (bar na mojoj sa EDC15C7) "meri" potrošeno gorivo pojednostavljenim postupkom:
a) ako je brzina preko 3km/h, uzima u obzir tri navedena parametra i "računa" potrošnju iz fabričkih mapa za ubrizgano gorivo,
b) ako je brzina preko 3km/h, a pedala gasa nije pritisnuta, uzima 2l/100km kao potrošnju i
c) uzima se 0l/100km kad vozilo (0km/h) stoji bez obzira na tri navedena parametra...
d) nije mi sasvim jasno zašto je potrošnja preko 2.0l/100km (boardcomp), kad je pedala gasa slobodna, a pritisnuto kvačilo...
Meni je razlika između realne i ovako "izmerene" potrošnje u proseku oko 18%.
Eto resenja misterije viska potrosnje u odnosu na komp.
Pod ''C'' auto stoji recimo u koloni i naravno trosi i to komp ne uzima u prosek dok auto ne krene.
Pod ''D'' kad je pritisnuto kvacilo komp ima informaciju da auto recimo ide na ler nizbrdo pa su mu odredili''pausalno''potrosnju od 2L,kao i pod B.
Naravno da nijedna fabrika nece da ispadne da auto trosi i 50% vise od konkurencije,sto je i moguce ako auto zaglavi svakodnevno u koloni i predje 10 km za sat i nesto sto nama u Beogradu i nije retkost,narocito kad krenem sa Zvezdere prema nbg-u,pa uzmi prosek 10km kroz sat i vise rada motora.
:wave:
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Potrosnja:

Čet Okt 27, 2011 6:42 pm

Meni je 155 trosila 9lgasa na otvorenom i oko 14l gasa po gradu. Sad ne znam koliko trosi jer sipam malo a prelazim mnogo, vozim na isparenjima i ne secam se kad sam zadnji put napunio bocu do kraja. Imam utisak da je spustila potrosnju po gradu, na otvoreno kad idem manje - vise je ostalo isto.
FANTAZ'JA

Povratak na “Area Servizio”