Alfa 147 nece da upali..

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sub Avg 27, 2011 7:34 pm

iduvaj komp vazduhom pazljivo zatim ga zatvori i spojeve namazi silikonom ne bi trebalo da zeza vise. a da ti nesto ne kvasi komp?? :wave:
Gerg
Garaža: Lancia delta 1.6 LE
Alfa Romeo 156 selespeed
Lokacija: Srbija Trstenik
Postovi: 198
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:37 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sub Avg 27, 2011 8:02 pm

Pa sta moze da kvasi komp?
Probacu..Hvala na savetu...
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sub Avg 27, 2011 11:14 pm

e sad ne znam gde se kod 147 nalazi ali ako je kao kod mene komp na sredini centralne konzole ispod malog hladnjaka za kabinu moze da bude od njega ako je u motornom prostoru vidi sta je blizu mozda boca sa vodom.......
Gerg
Garaža: Lancia delta 1.6 LE
Alfa Romeo 156 selespeed
Lokacija: Srbija Trstenik
Postovi: 198
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:37 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Ned Avg 28, 2011 1:53 am

Ja imam 156 druze,a ovaj sto je postavio ovu temu ima isti problem ko ja...kompjuter se nalazi iznnad motora...
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Ned Avg 28, 2011 10:58 am

ako ne postoji nista sto bi moglo da zalije komp vodom ili da ga poprska da niste prali motor u skorije vreme oni "majstori peraci" sto guraju vap gde stignu umeju da izazovu dosta muke znam za par slucajeva crkavanja kompa posle pranja motora (usla voda) a mozda su popustili fabricki spojevi kucista (fabricka greska,otvaranje kompa prilikom cipovanja ili ko zna cega drugog) pa od grejanja i hladjenja motornog prostora i samog kompa dolazi do stvaranja kondenza u kompu.

ako ste sigurni da se stvara vlaga u ecu-kompu skinite ga to nije nista tesko raskacite akumulator obe kleme raskacite konektor od kompa i izvadite ceo komp napolje otvorite kuciste verovatno ce te morati da safcigerom metalne papucice odgurate u stranu pazljivo da ih ne odvalite naravno ako ih vas komp ima u zavisnosti od kompa i verovatno ce vam trebati toreksi manjih dimenzija da odvijete safove ako ih ima ceo komp pazlivo izduvajte vazduhom (kompresor) da ne bi ste otkinuli neki element sa ploce jer je pritisak jak ili ostavite komp na toplom (ne na suncu) da se isusi

sklopite ga pazljivo mazaajuci sve spojeve na primer crnim silikonom isto tako ja bih namazao silikonom i sastave kompa i velikog konektora sto ide u komp ako vam je ostecena diht guma a i ako nije da vam ne bi neki talentovani perac u perionici zalio kom vodom.

naravno prvo povezite sve konektore koje ste raskacili i tek onda povezite akumulator na kraju

ovo bi trebalo da resi stvaranje vlage :wave:
Gerg
Garaža: Lancia delta 1.6 LE
Alfa Romeo 156 selespeed
Lokacija: Srbija Trstenik
Postovi: 198
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:37 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Pon Avg 29, 2011 4:58 am

Ok....Sve ja to razumem....Ali tema je nece da pali....Meni je majstor preko diaga ustanovio da ne baca struju na indzektor,sve je ostalo uredu.....a ovo je + sto mi vlazi komp... :arflag
Hvala u svakom slucaju..
darko111
Lokacija: Bijeljina-RS
Postovi: 37
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 9:03 am

Re: Alfa 147 nece da upali..

Pon Avg 29, 2011 9:04 pm

Evo i ja da se javim..po preporuci majstora napunio sam rezervar skoro do pola...i auto je palilo uvijek od prve...sad ce jos malo i rezerva pa sad ne znam da li je to moglo biti do goriva...prosli put je bilo goriva vise od sad al nikako nije htio da pali.... :wave:
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Pon Avg 29, 2011 9:28 pm

Gerg napisao:Ok....Sve ja to razumem....Ali tema je nece da pali....Meni je majstor preko diaga ustanovio da ne baca struju na indzektor,sve je ostalo uredu.....a ovo je + sto mi vlazi komp... :arflag
Hvala u svakom slucaju..

nismo se razumeli shvatio sam da ti auto nece svaki put da upali e ne da uopste na pali

pri ubacivanju ovog motora u moju alfu imao sam problem sa kompo odnosno crkao je kupio saam drugi a ja sam moj u medjuvremenu popravio inace bavim se servisom medicinske opreme

ovim putem ti nudim da popravim i tvoj ako je je elektronski kvar naravno besplatno
ako si za mozemo se cujemo na pm ili tel 065/647-648-1 :wave: :arflag
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Ned Dec 04, 2011 10:28 pm

Ej, drugar i meni se skoro pojavio slican problem :banghead: , i povremeno se javlja, ne stlno ali kad je hladna pali iz prve, i cini mi se da uvek upali kad je dobro ugrejana, cini mi se da najvise pravi probleme kad je ''mlaka" obraticu paznju na to. Probacu da proverim to sa evaporatorom, zvuci logicno, HVALA NA SAVETIMA :good:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sre Dec 14, 2011 8:03 pm

Drustvo, bio do majstora. U tri navrata, dva puta dijagnosticki, i teci put na opravku.
Prvi put je na "examineru" nadjeno puno gresaka, pa me je majstor posavetovao da vozim na benzina nekoliko dana da se izdvoje graske vezane samo za benzin posto je vecina gresaka bila vezan za plin, a izdvojila se kao greska koja bi mogla da bude krivac, greska senzora obrtaja motaora, nakon dva dana voznje na benzin jednom sam imao problama sa paljenjem i to uobicajeno, kad je motor "mlak" tj. prvo plajnje bez problema i kad je dobro ugrajna bez problama. Na dijagnostici je drugi put nadjena ista graska tj senzor obrtaja motora. Sledaci put sam dosao i ucinjena je zamena senzora obrtaja, i vozim nekoliko dana i za sada nije bilo problama, javicu za koji dan kakav je dalji razvoj situacije.
Sama opravka nije ndugo trajala i nije bila skupa.
Pozz svima :)
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Čet Jan 05, 2012 7:47 pm

Napisao sam da cu javiti razvoj situacije nakon opravke.
Jos uvek nema problema alfica pali "ko mina" tako da nadam se da je problem resen/
Pozz. :drink
:arflag :arflag :arflag
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Nikola Stevic
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Nis
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Sep 01, 2013 2:24 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Ned Sep 01, 2013 2:51 pm

imam jedan problem sa alfom 147 1.6 ts 120 konja...imam je 5 meseca ali pre nekoliko dana pocela je kad je palim ujutru tj..prvo paljenje...pocne da trokira...i tesko pali...i kad upali kao da hoce da se ugasi..pa odjednom proradi....a i kad proradi kad hocu da krenem ona isto tako pocne da trokira..i odjednom se sve normalizuje....i dok radi pod sauhom osecam vibracije kako motor ne radi ravnomerno..vec kao da pomalo trese...kad se zagreje swe je ok...nema trokiranja..i ostalo...svecice su sve promenjene i protokomer vazduha...jel neko zna o cemu se radi...hvala...??
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Pon Sep 02, 2013 7:20 pm

dosta toga je napisano vec

teraj na dijagnostiku proveri sve parametre....

proveri senzor temperature motora onaj sto salje signal kompu (mozda pokazuje da je motor zagrejan, pa ecu ne salje dovoljno benzina tj siromasna mu je smesa pa trokira a kad se zagreje ta kolicina goriva mu je dovoljna i radi ok) i dizne....

:wave: :arflag
Nikola Stevic
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Nis
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Sep 01, 2013 2:24 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Pon Sep 02, 2013 9:30 pm

a gde se nalazi taj senzor temp.motora...??
pa vecina mi kazu da su dizne...widecu prvo da ocistim dizne..jer radila je super..kad sam je kupio...ubacio sam joj plin..moguce da ix je plin dokusurio...ali u svakom slucaju hvala..
igor981
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KS
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Apr 14, 2017 5:37 pm

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sub Maj 20, 2017 11:35 pm

Pozdrav svim Alfistima!
Kupio sam Alfu 147, 1.6ts 105ks, sa plinski uredjajem. Problem je sto auto uopste ne radi na benzin, na plin radi normalno. Kad dam kontakt ne cuje se pumpa.
Da li mi neko moze reci koji je raspored zica na konektoru, kako bih mogao ispitati da li struja dolazi do pumpe i da li je pumpa ispravna, da li pumpa pocinje sa radom pri verglanju ili pri davanju kontakta, dok ne nagura pritisak.

Hvala
Perica123
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Maj 26, 2021 7:16 am

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sre Maj 26, 2021 7:30 am

darko111 napisao:
Sub Avg 13, 2011 2:03 pm
U pitanju je alfa 147 2002 g. 1.6 77kw , i cesto mi se desava da kada je hladan nece da upali,samo vergla,i tako jedno 2-3 puta,i kasnije kao da mu dodje malo goriva al nedovoljno da upali(upali na 2,3 sekunde ) i opet se ugasi i kao da se nekako "strese" :) Goriva u rezervoaru ima pretezno oko one druge crte od paljenja rezerve(posto sad imam i plin),mada mi se to jednom desilo i kad je bilo vise goriva..
Nesta mislim da nije mozda do filtera goriva al kazu da nemoze da se zamijeni...??
Darko drug moj ja trenutno sada imam isti taj problem sa mojom isto je 147 2002 benzin,imam plin sekvent isto SVE mi se desava,pa me zanima ako si resio sta je bilo i sta da uradim drug moj,bio bih ti jako zahvalan ako bi mi rekao koji problem i zbog cega tacno se to desava ..Hvala unapred
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sre Maj 26, 2021 2:12 pm

Ako auto pali i radi na plin a ne radi na benzin - krenuti od pumpe u rezervoaru i regulatora pritiska koji se nalazi na kućištu pumpa-plovak.
Korisnikov avatar
mmario73
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: 159 SW 2.0
Mito 1.4 TB
Lokacija: Čoka - Senta
Postovi: 564
Pridružio se: Uto Dec 18, 2018 7:16 am

Re: Alfa 147 nece da upali..

Sre Maj 26, 2021 2:20 pm

Uglavnom pumpa goriva u rezrvoaru crkava kod augomobila koji se voze na plin. Taj simptom da upali pa radi malo, pa se ugasi, a pogotovo ako se pipne gas se ugasi, aludira na mali pritisak goriva. Treba premeriti koliko gura pumpa, ako je oslabila, onda će uskoro i da crkne..

Povratak na “Area Servizio”