Hauba nova ili polovna

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
shoneenohs
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: nis
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Mar 31, 2013 2:14 pm

Hauba nova ili polovna

Ned Mar 31, 2013 2:28 pm

Pozdrav . Potrebna pomoc ili savet. Malo sam ostetio haubu . Nisam za kitovanje tj popravku ostecenja. U oglasima ima masa novih hauba od 200 -300 eura, moje misljenje je da su to ko zna kakve kopije iako prodavci tvrde da nisu"100% original." Sta vi mislite polovna ili rizik s eventualnom kopijom ?
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Hauba nova ili polovna

Ned Mar 31, 2013 3:51 pm

Pitanje je kako ćeš te after market da upasuješ da se uklope,uvek sam pre da se sredi stara originalna naravno ako nije ubijena.......na svom primeru sam naučio da ne postoji ništa što ne može da se sredi!
shoneenohs
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: nis
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Mar 31, 2013 2:14 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Ned Mar 31, 2013 4:20 pm

Hvala . Istog sam misljenja i ja pogotovu jer sam cuo da se takvi delovi nikako ne uklapaju jedino me je cena privukla vezano za nove kopije.
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Hauba nova ili polovna

Ned Mar 31, 2013 5:18 pm

Kopija je bas krajnje resenje!Znaci ako nemas drugog izlaza.Ranije kopije za vozila do oko 2000god. su bile sasvim ok i moglo je zaista dobro da se uradi.U poslednjih par god. dolazi do takvih razlika da je nemoguce namestiti deo bez vecih prepravki.Jedan primer je i krilo za alfu 33 novo koje kosta oko 30e i bas nije za nista!Ivice se ne poklapaju kako treba a u zoni ka vratima-gore ugao koji se savija je mali pa moras da dodajes parce lima da bi ivica bila kao dole!Ako ti nije veliko ostecenje ispravi tu haubu,manji je trosak,kvalitetnije jer imas originalan galvanizovan deo za razliku od kopije koja je na dosta uzoraka ispod osnovne boje nahvatala koroziju koja se naravno ne vidi.Mozes da slikas deo i ja cu ti dati savet pozz.. :arflag
shoneenohs
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: nis
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Mar 31, 2013 2:14 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Ned Mar 31, 2013 5:51 pm

Nesto ne uspevam da ubacim sliku u poruku jer koristim tel a ne komp. Ostecenje nije veliko i svakako da moze da se sredi. Nego ja valjda zbog toga jer mi zao auta nikad udaran pa da nema kit na sebi , pogotovu sto je hauba i bas blizu znaka. Definitivno kopija ne dolazi u obzir. Hvala puno, ako se budem snasao sa ovim ubacivanjem slike ,postavicu sliku. Hvala jos jednom
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 6:26 am

To su gluposti sto pricas,da nema gita na sebi,popravi to ostecenje i zaboravices vrlo brzo da si bilo sta radio na njoj.To ti je isto boli me zub idem da promenim celu glavu.
Slika
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 7:59 am

Sve zavisi od velicine ostecenja. Najbitniju ulogu (ako ces da popravljas) ce da odigra limar koji ce dobro da ispravi povrsinu koja je udarena da bi posle islo sto manje gita. Na velikim povrsinama kao sto su krov i haube je moguce pucanje gita vremenom
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 2:47 pm

Otkud ta fama da bi trebalo izbegavati aftermarket (kinesku ili tursku) haubu (krilo, far, šucpleh, kvaku, ručku...) kao vitalni deo?

Načitao sam se tema gde se predlažu shit gume, ulje koje je jeftinije, remont zamajca i seta kvačila, nabavka polovne turbine, pa mi je insistiranje na "original" haubi, u najmanju ruku, zbunjujuće... :scratch:
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 3:24 pm

nisu dobro dimenzionisani, ne uklapaju se dobro i cuo sam od majstora i da probija rdja mnogo brze nego na original delu (vjerovatno razlika u leguri metala nem pojma ne razumem se previse...)
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 3:36 pm

Meni kad je stradao prednji branik prilikom sudara sa malo povećim psom probao sam 3 različita after market branika koje sam našao dosta povoljno......malo je reći da nisu pasovali....ništa se nije gadjalo a zazori su bili ogromni!Stari branik je sredjen i sad je ko bog.....i prošao sam jeftinije!Da ne pričam o situaciji kada je Milicu pogodio grad,sva je bila ubijena,nema dela koji nije bio pogodjen,mogu da zamislim after market haubu,krila,gepek,vrata itd itd......to ne bi upasovao ni Da Vinči!
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 3:47 pm

Na bivšoj 147ci promenjena hauba, oba krila, oba fara, oba prednja žmigavca, oba podkrila, branik (dva puta) i "schutzblech"... Sve aftermarket i sve se uklapa. Tu famu su verovatno lansirali majstori jer... kako će da naplate farbanje branika ako aftermarket košta 55€ (sa prajmerom)... a ako nešto ne valja najlakše je krivicu svaliti na kineski deo, u čemu limari nemaju premca!

Poenta... sačuvaj me Bože*: advokata, lekara (sebe zovu doktori), menadžera i autolimara!

*Ovo je samo retorički, inače sam ateista...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 8:13 pm

dusanGT napisao:Otkud ta fama da bi trebalo izbegavati aftermarket (kinesku ili tursku) haubu (krilo, far, šucpleh, kvaku, ručku...) kao vitalni deo?

Načitao sam se tema gde se predlažu shit gume, ulje koje je jeftinije, remont zamajca i seta kvačila, nabavka polovne turbine, pa mi je insistiranje na "original" haubi, u najmanju ruku, zbunjujuće... :scratch:
Ima puno istine u ovom tvom postu ali veruj da ni svi aftermarket delovi nisu za preporuku. Na prošlim kolima sam dvaput menjao branik, prvi put uzmem branik koji se uklopio kao fabrički ali drugi put totalni debakl, po 1 cm viška materijala sa svake strane :-( Najgore što sam i prvi i drugi put uzeo na istom mestu ali su očigledno promenili dobavljača iako kažu da su sve 1. klasa, proizvodnja Italija... Pričam ti priču.
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 8:19 pm

Mozda se tebi uklapa ali kada bih ja pogledao nebi bilo tako!Napomenuo sam posto to radim svaki dan kao strucno lice da postoje trenutno masa delova koji se mnogo lose uklapaju pa cak da im i linije nisu identicne.Sve zavisi odakle su delovi..turska,kina,taiwan,i pitaj boga odakle jos!Niko ne izmislja od majstora i nema potrebe jer eto meni se desavalo da mi musterija donese haubu konkretno od fiat stila i da su mu linije leva i desna kao i ivice ka soferki totalno razlicite kao i naleganje!Da bi to doveo u red da se ne poznaje treba mnogo vremena a o zivcima da i ne govorim jer kada musterija donese"novu" haubu on misli sta to malo prefarbas i gotovo nema tu posla zasta mi je uzeo pare..itd..jednostavno ljudi ne razumeju da nije sve bas tako jednostavno!Evo nasao sam jedan primer koji sam slikao zato sto je alfa inace mi ne pada na pamet pa uporedite radi se o novom levom krilu koje je kostalo 30e skinuo sam ga 100 puta i montirao dok nisam namestio da bar malo lici i opet nije to!Napominjem da u ovom delu neije bilo havarije,stavljeo sam drugo polovno krilo i dolazilo je perfekt!
Slika
morao sam da dodam parce lima
Slika
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:22 pm

lalicspecial napisao:... mozda se tebi uklapa ali kada bih ja pogledao nebi bilo tako...
a) nisam baš toliko bez smisla za estetiku i uklapanje linija, pa da nam se razlikuju pogledi, :)
lalicspecial napisao: ...jednostavno ljudi ne razumeju da nije sve bas tako jednostavno...
b) možda postoji dilema da li je to baš najozbiljniji zanat, al' nauka nije sigurno i
lalicspecial napisao:... da bi to doveo u red da se ne poznaje treba mnogo vremena a o zivcima da i ne govorim...
c) meni više odgovara da platim deo 50€ i majstoru 50€ (vreme da, ali ne i živci), nego da platim deo 200€ i majstoru 25€... A ako se montaža delova negde naplaćuje više samo zato što nisu "original" ili ako su živci istanjeni... razmisliću da li da idem tamo.

Moje iskustvo sa autolimarima/farbarima je takvo (da ne prepričavam najzabavnije epizode) da izgovori tipa "deo nije original" ne prolaze, a primeri mi nisu ni približno drastični kao na snimcima... Ništa i nikog ne nagovaram - svako slobodno može da doprinosi tuđoj promociji i zaradi.
Poslednja izmena od dusanGT u Pon Apr 01, 2013 9:32 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:32 pm

ja nisam video da ti aftermarket delovi nekom stoje dobro. taj koji tvrdi da mu stoje dobro ili ga to ne interesuje ili mora pa potrazi strucnu pomoc da proveri ocni vid. verovatno da moze da se dovede na neku meru, uz puno rada ili srece na kakav deo naleti. uvek je bolje potraziti polovan originalni deo limarije. barem toga sad ima dosta jeftino.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:34 pm

Samo pričam o foliranju tipa "ništa osim originala" - kakva stručna pomoć ide za to?
To što puno rada mora da se uloži i nije neka "nepravda" - neko mora više da radi za isti rezultat, a neko je sposobniji... Nismo svi isti. :)
Poslednja izmena od dusanGT u Pon Apr 01, 2013 9:40 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:40 pm

sta znam za preterivanje tipa "samo originali" verovatno diktira dubina dzepa. ali vidi sad ja sam recimo kupio vrata gepeka polovna original za 156 u boji svoga auta za 30e. nema potrebe da se farba ne vidim razlog da neko uzima delove koje prave negde na divlje u kini turskoj i sl.
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:42 pm

dusanGT napisao:Samo pričam o foliranju tipa "ništa osim originala" - kakva stručna pomoć ide za to?
To što puno rada mora da se uloži i nije neka "nepravda" - neko mora više da radi za isti rezultat, a neko je sposobniji... Nismo svi isti. :)
slazem se da nije nepravda, ali kako to bude taj neki limar ili farbar ce da recimo meni vise naplati takvo igranje jer mora da potrosi vise vremena.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:45 pm

Samo imam primedbu ako se štedi na motoru i vitalnim sklopovima, a da se neko "otvori" za original dela nebitnog za ispravno funkcioniosanje, što je i bilo naglašeno u mom prvom javljanju...
Poslednja izmena od dusanGT u Pon Apr 01, 2013 9:48 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:46 pm

Prilikom havarije na Tipu,stavljeno pitajbogastajeovo krilo,novo 25e placeno :D Meni se izgleda posrecilo sa aftermarketom,jer je samo ofarbano :


Slika
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:49 pm

Ma idi, tebe kad vide tako za'ebanog moraju da odrade kako valja ili im se lose pise :P
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:50 pm

pa sad sa takvima ne bih ni raspravljao o bilo cemu. zna se sta je najbitnije kod automobila. sigurnost i pouzdanost funkcionisanja pa tek onda estetika.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 9:53 pm

Prvo estetika valjda, Alfe su lepe i na parkingu. :-D

Tapatalk HD
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 10:01 pm

erdeljan napisao:Ma idi, tebe kad vide tako za'ebanog moraju da odrade kako valja ili im se lose pise :P
Ej,ej nemoj ti da mesas ove "brze" cvike :glare: hahaha Ovo je bilo na putu za CG i bio je red na drugara da vozi,a jednostavno su se nasle u kolima i eto ih na meni :P
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Hauba nova ili polovna

Pon Apr 01, 2013 10:23 pm

dusane da li bi stavio korpu lamelu ili bilo sta da mora majstor malo da navari izbrusi odsece iskrivi i sl?

nije poenta original ili divca vec da li pasuje ili ne. i ljudi su u pravu kad savetuju opreza za aftermarket limariju.

ovo sto je kolega lalic uradio ja ne bi stavio na svoj 20 godina star auto ni da mi neko plati.

ako pasuje aftermarket ok, ako ne dzaba sve.

Povratak na “Area Servizio”