dilema oko viljushki

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: dilema oko viljushki

Ned Sep 11, 2011 8:49 am

cirko83 napisao:Gornja desna viljuška od nedavno dobila luft, ali samo u silenima, u jabučici je odlična. Interesuje me da li je bolje da menjam celu viljušku ili samo silene ako bi zamenom silena dobio isto što i ako kupim drugu viljušku jer je kugla odlična? Sileni su oko 1000din par Birtovih, a potražiću i neke kvalitetnije :wave:

Mozes ovo da uradis, ali samo ako imas bas dobre silene. Jednom sam to uradio sa tim od 1000 dinara i izdrazalo je dva mesaca.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: dilema oko viljushki

Ned Sep 11, 2011 8:38 pm

Hvala na odgovoru. Ako ne nađem neke dobrog kvaliteta, onda ću lepo da stavim remontovane obe gornje od Tejovića :wave:
potpis
cvele001
rookie
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Maj 10, 2011 9:04 pm

Re: dilema oko viljushki

Pon Nov 28, 2011 4:45 pm

Drugari,
malo obavestenje. Ponukan vasim savetima i savetom majstora, zamenio sam sve viljuske prednje sa Tejovicevim viljuskama. U pocetku je sve bilo OK, medjutim ubrzo sam poceo da cujem lupkanje sa desne strane. Odem do majstora i imam sta da vidim, manzetna to jest zastitini prsten na kugli spao i sva mast izasla, kugla naravno prolupala.

ja sam zvao onda Tejovica i trazio reklamaciju. Oni su odogvorili i u roku od dva dana imao novu viljusku. E sad, sve bi bilo OK da deset dana kasnije nije opet pocelo da lupa da bi se ispostavilo da se isti kvar dogodio i na gornjoj viljusci ???

ja opet okrenem, oni opet donesu novu viljusku ali uz par krajnje neprijatnih opaski...

Posle svega toga sam vozio auto jedno mesec dana dok OPET nije krenulo da lupa sa desne strane... odem do majstora i imam sta da vidim, na donjoj desnoj viljuski popustio Silen blok....

Ja ih naravno opet okrenem a oni me ladno otkace, u fazonu nema vise reklamacije...

E sad, da ne bude zabune, nije mi do 4500 dianra koliko kosta ta viljuska, ali me strasno nervira kad nekome napravis pazar, dva puta progledas kroz prste, u fazonu nema veze desava se, a on te na kraju oladi najstrasnije. Povrh svega, trazio je od majstora da ne pokazuje musterijama u cemu je problem da ih ne bi cimali... Jedino sto ne zna da ja nikad ne pustim majstora da radi nesto a da je ne prekontrolisem...

Zelim samo da naglasim da su i oni evidentno poceli da fusare a to mi je potvrdilo jos par ljudi koji godinama koriste njihove delove.

Cilj ovog mog pisanija je ne da njima naudim vec da opomenem ljude koji uzimaju njihovu robu da povedu racuna, nazalost ni njihovi delovi nisu imuni na domacu glupost.

I da, bez obzira na sve, ja cu i dalje pre uzeti repariran deo negoova sranja st prodaju poo radnjama...

cvele
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: dilema oko viljushki

Uto Nov 29, 2011 3:23 pm

interesantno iskustvo... ja njihove gornje viljuske vozim ravno 20 iljada km bez ikakvih problema, stavljene proslog septembra... treba probati i druge firme koje rade reparaciju, ima jos par na dobrom glasu...
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: dilema oko viljushki

Uto Nov 29, 2011 4:01 pm

Hm, moguce da je poceo da fusari. Imas jos opcija, kao sto su ovi momci iz Jovanovca pre Kragujevca.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Re: dilema oko viljushki

Uto Nov 29, 2011 9:48 pm

Ja imam isto lose iskustvo sa njima ali samo sto se tice silena na gornjoj viljusci...svaki je procvileo na hladnoci posle odredjenog vremena, jednom vratio na garanciju dobio nove i opet isto...pisao sam o tome u svojoj temi...drugi put nisam imao zivaca da se cimam i skidam i saljem na garanciju...kada sam zvao prvi put momak sto radi tamo mi rece da nesto probavaju tvrdocu gume od koje prave silene i da je to verovatno razlog....dobio sam isto takvu "probnu" i eto opet nateze i skripi.....donje viljuske i kugle sluze bez greske za sada.......
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: dilema oko viljushki

Sre Nov 30, 2011 8:34 am

Ja imam kompletan prednji i zadnji trap iz Jovanovca i prezadovoljan sam sa kvalitetom i cenom! :love:
Zadnji evo vec dveipo a prednji godinu dana i sve je savrseno!
Bas jutros brojim lezece policajce od B.Kose do Mirjeva i izbroja 16 kom. Isto toliko i nazad i to je moj dnevni minimum samo na relaciji kuca-posao-kuca a o rupama i krsu od ulica da nepricam.
Korisnikov avatar
dovlax2
Garaža: 156 2.4jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 275
Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 10:50 pm

Re: dilema oko viljushki

Čet Dec 01, 2011 10:40 am

mislim da bi bilo dobro da neko ostavi kontakt od tih momkova iz jovanovca.
mislim ako nije problem ;) :arflag :arflag :arflag
Slika
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: dilema oko viljushki

Čet Dec 01, 2011 11:01 am

Procitaj, imas u jednom od postova i telefone.

viewtopic.php?f=13&t=45048
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
exit
Garaža: 155 2.0TS 16v rosso
Lokacija: N Beograd
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Okt 11, 2010 8:41 pm

Re: dilema oko viljushki

Čet Dec 01, 2011 9:01 pm

moje iskustvo sa tejovicem je lose. uzeo sam od nih viljuske i pocele su da mi se cuju posle mesec dana. nisam hteo da im vracam ista, radije bi probao sa nekim drugim.
alfaa156
Garaža: Alfa Romeo 156 1,9JTD
Lokacija: cukarica
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 1:56 pm

Re: dilema oko viljushki

Čet Dec 01, 2011 11:54 pm

ljudi ja sam danas isao kod Trifunovica u KG da uradim trap i zamenio mi je obe gornje viljuske a cena sa zamenom je 2500 din po komadu, mogu vam reci da sam prezadovoljan!
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 02, 2011 4:55 pm

Po cemu si prezadovoljan? Tek si ih zamenio pobogu, sacekaj 20ak hiljada km pa onda pisi utiske.

Ne samo ti, nego i ostali, predju 200km i odmah su prezadovoljni kako im se auto ponasa, koci i ostalo, budite malo realniji u pisanju ako vec preporucujete nekome nesto.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 02, 2011 7:26 pm

Možda je zadovoljan uslugom,a još ako ga ponudili i kafom :mrgreen:
Milorad napisao:Po cemu si prezadovoljan? Tek si ih zamenio pobogu, sacekaj 20ak hiljada km pa onda pisi utiske.
:good:
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 02, 2011 8:10 pm

Čekaj, sad mi nije jasno pošto i mene čeka zamena gornjih viljuški i jednog stabilizatora za neki dan. :scratch:

Tejović je u Kg i kod njih su 2500rsd po komadu
MPG u Jovanovcu kod KG-a- 35e komad
Ko je sad Trifunović? Neko treći servis u Kg?

Sad je dilema kod koga uzeti. Vidim da se neki žale na Tejovića u poslednje vreme, a neki su zadovoljni. Drugi pak hvale ove u Jovanovcu koji su i skuplji. Kakva je realno situacija sa Trifunovićem?

Da ima još jedan servis u Kragujevcu ovaj post bi bio kao španska serija. hahaha
potpis
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 02, 2011 8:35 pm

Ajde moj slucaj....

Stavio sam Tejovicevu u Amagu u junu, proskripala je posle nekoliko meseci. Potom sam otisao u Jovanovac, momci su mi rekli da su obe gornje viljuske izgubile svoju funkciju. uKljucujuci tu relativno novu.

Dve viljuske i ruke platio sam 100 evra.

Danas sam bio kod Dese, posto je kupac hteo da proveri moj auto. Desa je video remontovane viljuske i odmah poceo da ih pljuje rekavsi da se gornje remontuju tako da nemaju fukciju, odnosno, da ta oscilirajuca ramena zapravo kruta.

Ali, kada je bolje zagledao ove iz Jovanovca, rekao je da su OK.

Sta sam jos cuo u Jovanovcu...a sto se tice famoznog skripanja. Navodno, ne treba da se koristi "agresivna mast" (tako se izrazio majstor), koja nagriza gumu iz silen bloka pa ona brze propadne i pocne da skripi.

Sto se mene tice, ja dajem glas ovima iz Jovanovca. Tamo moj zet radi svoja vozila, a inace se bavi prevozom posmrtnih ostataka i prelazi dosta kilometara. Kaze da je stavljao svasta i da su mu se najbolje pokazali bas njihovi delovi trapa.

Takodje, Tejoviceve viljuske sam stavljao na svoj auto kad sam ga kupio, pre dve i po godine i trajale su do pre nekoliko meseci. Dakle, pokvario mu se kvalitet, ocigledno.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
cirko83
Garaža: AR 147 1.6 ts
ex AR 33. 1.5
ex AR 156 1.8ts
Ford Mondeo 2.0 benz
Lokacija: Knjazevac
Postovi: 1990
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 4:56 pm

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 02, 2011 8:50 pm

Hvala dragone. :drink
Pa to još neki kažu za Tejovića, a baš sam hteo kod njih da uzmem. Jeste i godinu dana garancija, ali šta to vredi ako treba tri puta da ih skidam i vraćam?!
U Jovanovcu mi danas rekoše, da moram prvo da im pošaljem moje pa da mi onda oni pošalju druge već remontovane, ali ne može auto da čeka u servisu, neizvodljivo je. Najverovatnije ću ipak silom prilika da poručim od Tejovića pa kako Bog kaže neka bude.
potpis
Minketa
Garaža: 156 SportWagon 1.9JTD 2004.
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 135
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 1:09 am

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 02, 2011 10:43 pm

Menjaj i odma' piši utiske. I ja moje treba da menjam.

Nego, kažite mi kod kog trapadžije da odem da mi kaže šta treba da se menja?
Korisnikov avatar
Dragonslayer86
Garaža: Alfa Romeo 147 TS 120KS
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 29
Pridružio se: Pet Dec 17, 2010 12:35 am

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 09, 2011 1:06 am

Zdravo drugari, ako vam nije tesko da mi date neki savet vezano za trap. Naime vozim Alfu 147 TS 120hp 2001.god. vec godinu dana i resio sam da sredim trap. Lupala je katastrofalno i otisao sam u tri servisa u Kragujevcu i svi su mi rekli isto (sve cetiri prednje viljuske na prednjem trapu + sve gumice i napred i pozadi + silen blokovi i jos neke sitnice) Najjeftinije mi je bilo da uradim kod "Trifunovica", trazio mi je 170e ostali su trazili oko 230e za isti posao. Danas mi je covek odradio sve za 3h (i miler naravno) i presao sam oko 20km i sad sam u dilemi. Nema vise nikakvog lupkanja, skipljenja, udaranja i sl. ali je i dalje iskren da budem nekako "krut" napred (znam da je to kod Alfi mozda i normalno ali...) Ne znam kako tacno da vam objasnim, na volanu je sad mnogo teze, otisao sam opet do Trifunovica kaze da moram oko dve nedelje da vozim da bi sve leglo TIP-TOP posto je mnogo stvari promenjeno. Eto hteo sam vas da pitam za savet, sta vi mislte o svemu tome i da li je ovo sto kaze majstor tacno? P.S Dao mi je pisanu garanciju (1god) na sve sto je menjao osim na gumice posto kaze da se na njih ne daje. Cak sam razmiljao da oteram auto u neki drugi servis (gde nisam do sada) cisto da provere da li je sve ok :D

Eto toliko, izvinite sto sam se ovoliko raspisao ali i posle godinu dana jos uvek sam zaljubljen u moj auto pa i zelim najbolje za njega. :grin:
P.S I ja sam isao kod ljudi iz Jovanovca kod njih je to kostalo 230e ali nije to problem vec to sto sam morao da cekam minumum 5 dana da dodjem na red a ja vise nisam mogao da izdrzim udare o moju lepoticu ;)
:drink
Ah Boze kad sam je video, kad su nam se pogledi sreli, znao sam ona je TA. Alfa Romeo 147TS 120ks, volim je! :)
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 09, 2011 8:45 am

po tome kako si opisao to je najnormalnije...vjerovatno nisi navikao na utegnut trap, a posle zamene viljuski normalno je da bude tezi volan i krut trap. Mislim da nema potrebe da paranoises, vec samo da vozis i uzivas :)
Korisnikov avatar
duxi-kg
Garaža: Alfa GT 1.9 JTD-m 180ks : Alfa 145 QV 155ks
Lokacija: kragujevac
Postovi: 364
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:45 pm

Re: dilema oko viljushki

Pet Dec 09, 2011 11:13 am

DjomlaN napisao:po tome kako si opisao to je najnormalnije...vjerovatno nisi navikao na utegnut trap, a posle zamene viljuski normalno je da bude tezi volan i krut trap. Mislim da nema potrebe da paranoises, vec samo da vozis i uzivas :)
to je to :arflag vozi i uzivaj...
bocko85
Garaža: Alfa Romeo 159 1.8 twin phaser
Lokacija: Nis
Postovi: 39
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 9:42 pm

Re: dilema oko viljushki

Ned Jan 08, 2012 8:17 pm

Da li je neko od vas probao sa trw-lucas viljuskama?Proguglao sam malo na netu i provalio da njih fabricki ugradjuju na raznim markama automobila kakve su bmw i alfa romeo...

Pogledajte ovaj site,cene su pristupacne u odnosu na reparirane viljuske:

http://www.ebspares.co.uk/alfa156/suspe ... lfa156.cfm
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: dilema oko viljushki

Pon Jan 09, 2012 3:02 pm

Druze, mozda ja lose vidim, ili lose racunam, a mozda sam i neobavesten, ali ove cen su u engleskim funtama, a ne u eurima, plus imas i postarinu, tako kad se sve skupi cena je skoro ako ne i vise od duplo jace, plus ruke na ugradnju istih, tako da obzirom da niko se jos nije posebno zalio na kvalitet rapariranih, mislim da nisu najjeftinija prica, osim ako ne traju dobrano preko pet godina.
Pozz :quadrifoglio :beerchug:
:arflag :arflag :arflag
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: dilema oko viljushki

Ned Mar 03, 2013 3:04 am

Juče su mi na optici trapa konstatovali kvar zadnjeg silen bloka desne donje viljuške... Osim škriputanja, do sada nisam ništa drugo primećivao, ali obzirom da sam skoro zamenio gume-pneumatike, ne bih da se zezam vec bih prvo da sredim trap, onda zamenim gume i konačno uradim optiku trapa...

Šta ja vaša preporuka? Kupiti nov silen bloka desne donje viljuške i ubudžiti u staru ili od Tejovića KG poručiti celu, remontovanu, desnu donju viljušku..?!

Pre oko dve godine sam od Tejovića uzeo remontovanu levu, ali gornju viljušku i vulkanizer-"optičar" ni ja, do danas nismo primetili tu više nikakav problem. U ponedeljak svakako od Tejovića poručujem i desnu gornju viljuški, jer mi je rečeno da je sad ona na redu i da u njoj ima lufta, pa sad ne znam da li da u donju budžim samo silen ili da i nju poručim celu, remontovanu, znači i gornju i donju..!?

Koja je cena sad kod njega za te stvari, zna li neko..?
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: dilema oko viljushki

Ned Mar 03, 2013 8:29 am

uzmi citavu donju viljusku... ja ne bih budzio na prednjem trapu...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: dilema oko viljushki

Pon Mar 04, 2013 8:12 am

Nema leba od silen blokova, samo nova/remontovana viljuška.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Povratak na “Area Servizio”