Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
ab
abercrombie
Drug Član
Drug Član

Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 7:29 pm

Molim za hitan savet!Danas sam krenuo da menjam kociono ulje na Alfi 156 2.4JTD-10v,2003.god. i sve sam odradio kao i par puta pre,izvukao spricem koliko je moglo iz posude za sipanje ulja,sipao novo cisto ulje Tutelu DOT4,i ispustio vazduh prvo u prednjim pa u zadnjim tockovima ,ali medjutim cim sam pipnuo kocnicu sva klesta se stegnu ali ne vracaju,ostaju stegnuta uz diskove.Posle toga sam ponovo probao da ispustim vazduh na samoj centrali ABS-a,gde i stoje oznake cevi za svaki tocak.Izazlo je i tu ulje ,vazduha neje bilo,ali opet isto:cim stisnek kocnicu ,klesta zakovu za diskove i tockovi se vrlo tesko okrecu.
Da li neko zna gde sam pogresio,i da li motor treba da radi t.j pumpa ABS-a,da li mora da radi dok se ozracuje sistem?I koja je procedura-redosled ispustanja vazduha?Koji tockovi i cilindri se prvo ispustaju,dok nekrene novo ulje,mada je sada u sistemu sve novo ulje,a stalo je 0.5lit.Molim za pomoc ako je neko prepoznao problem!!!Sta da radim?Alfa mi stoji sa tako stegnutim klestima za diskove,cim malo odvijem na bilo kom cilindru da krene ulje klesta se odpuste,t.j vrade ,ali kada zavijem i pritisnem kocnicu,klesta zalepe ponovo!!!Katastrofa,neznam vise sta da radim...Ako neko zna molim za savet i pomoc.
Nebojsa
sofoiks
Garaža: Alfa Romeo 166
2.4jtd
140~180 km
Lokacija: ljubljana
Postovi: 45
Pridružio se: Sub Jul 26, 2014 5:38 pm

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Ned Nov 02, 2014 10:32 am

To sam bas radijo mora bit upaljen
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Ned Nov 02, 2014 11:18 am

Kolega je napravio problem sam sebi, problem rešen!

www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=71&t=58780
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Area Servizio”