Trapovi na našim Alfama

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Mar 28, 2014 8:24 pm

pa skoro,taman smo nabacili i presli napred
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Mar 28, 2014 8:58 pm

Gde su nabavljeni silen blokovi sa druge slike?
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Mar 28, 2014 10:26 pm

to su isti oni unibolovi sa prve slike samo sa manzetnama
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Mar 29, 2014 12:31 am

Znaci,ovo sve je tvojih ruku delo-svaka cast Ljube :gr8:
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Mar 29, 2014 1:36 am

Ljube je genije :gr8: :yes: , nije ovo nista treba videti kolekciju ljubetovih radova za mnogo vece zveri od nasih ljubimica kao za ferari ... a i ne samo za automobile vec i teske radne masine, razna poboljsanja sklopova vesanja a tek resenje za malu gornju viljusku na prednjem trapu :gr8: :gr8: :gr8:

sledeci put kad dodjem radimo i gornju levu preventivno
alfica sad utegnuta kao prackica bez bilo kakvih cudnih zvukova i ide kao po sinama a ja :D :D


:wave: :arflag
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Mar 29, 2014 7:53 am

E zaboravio sam da ti kazem,za razradu delova,obavezo 1000km izuzetno loseg puta

Po mogucnosi i van puta,iskoristis priliku pa neku devojcicu odvedes da probate i oboreno sediste :love: e taj put je najidealniji za razradu e onda je :coolguy:

A sve to bude mnogo brze kad su ti obe ruke ispravne,dok ne dobijes po prstima i dlanovima

Slika
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Mar 29, 2014 1:15 pm

:yes: :gr8:

:arflag
Korisnikov avatar
igi
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4jtd
Alfa Romeo 159 1.9jtdm
Lokacija: Beograd
Lokacija: bgd
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 10:40 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Mar 30, 2014 8:07 pm

jel neko uspeo da resi taj nagib na prednjim tockovima slicovanjem rupa na soljama ili krivljenjem sipke od glavcine sto ide na gornju viljusku....
Korisnikov avatar
Vlada AR
Garaža: Alfa GT JTDm (ex 156 1.9 JTDm 16V; Alfa 146 TD)
Lokacija: 26222
Postovi: 150
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 5:24 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Mar 31, 2014 9:17 am

zare15 napisao:
Vlada AR napisao:
zare15 napisao: Dakle,danas opet proveravao,idem npr.2-om brzinom lagano oko 40,držim gas ravnomerno,i onda malo jače stisnem pedalu,cimnem ga i tada i samo pri takvom slučaju se čuje tak-tak,ubedjen da iz prednjeg levog dela.
Ovo isto se čuje i kod mene i takođe se pojavilo posle sredjivanja trapa, sa leve strane (bar tako deluje). Samo pri malim brzinama 1,2, pri kretanju, stajanju, skidanju noge sa gasa. Samo čujem jednom ili dva tak, mada zvuk nije "metalan" vise mi se čini kao da nešto gumeno zapne o nešto.
Nisam uspeo još da provalim sta može da bude. Neko mi je sugerisao da nije propala šolja amortizera.
Ja skoro da sam i odustao,mada nervima me jaaaaako :). Ako slucajno provalis sta je,javi obavezno. Bukvalno je isto kao sto si napisao,ni sam ne znam da li je nekada jedan ili dva "tak",nije metalni zvuk sigurno.
Uspeo sam da rešim problem sa lupkanjem.
Za vikend sam skinuo levu poluosovinu, oprao krst poluosovine, šolju i homokinetički zglob. Zatim sve ponovo napunio sa grafitnom mašću, vratio nazad. Dobro dotegao centralni šraf na homokinetičkom zglobu i lupkanja više nema.
Mislim da je problem bio u nedovoljno zategnutom centralnom šrafu, pošto su se videli sitini opiljci na mestu gde čeoni deo zloba naleže na glavčinu.
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Apr 05, 2014 2:53 pm

Jedno iskustvo sa MPG servisom iz Jovanovca:
U junu prosle godine odradio donje viljuske. Gornje kugle su bile ok ali su silen blokovi malo skripali. U septembru odradio gornje viljuske kod jednog lika ovdje u bg (Miroslav se zove, na Pjevcu ima radnju valjda) na preporuku majstora. Danas bio cisto na provjeri jer sam utripovao da nije to to i oni veliki silen blokovi u donjim viljuskama se razvakali toliko da se vidi kako je teg na poluosovini cesao o viljusku. Posto nisam vozio auto prakticno posljednjih mjeseci znaci da su viljuske izdrzale u dan koliko je garancija. Uz cijenu od 50e po komadu, mislim da je malo puno ako uzmemo u obzir da sam izuzetno pazljiv sa autom. Pritom, gornje viljuske su kao nove.
Assumption is the mother of all fuckups
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Apr 05, 2014 3:17 pm

Moze adresa tog lika sa Pevca (Petlovo brdo jel?)?
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Apr 07, 2014 3:34 pm

Bio majstor u guzvi pa nisam htio da ga cimam za adresu, ali br tel je: 063 837 46 80. Inace daje godinu dana garancije. Valjda je na Petlovom brdu. Ovaj moj majstor je nosio kod njega i rekao: "kod komsije, tu" pa kontam da je to to.
Assumption is the mother of all fuckups
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Sub Apr 12, 2014 10:48 pm

Danas promijenjene donje viljuske. U desnoj kugli je bilo lufta 2 mm a u drugoj oko 3. Jedan silen blok je bukvalno ispao iz viljuske kada je skinuta.
Viljuske stavljene 18.5. prosle godine. Gornje su mijenjane 6.9. i kao nove su i dalje.
Po ovoj racunici ispada da bih MPG servisu godisnje morao ostavljati po 200e samo za donje viljuske. Da je jedna dobra a druga posla onda bih imao razloga da pomislim da je u pitanju izuzetak ili nestlo slicno. Ovako mogu samo da zakljucim da je u pitanju kvalitet izrade.
Assumption is the mother of all fuckups
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sre Apr 16, 2014 8:00 am

i kad ugradis najvesi fals na trzistu,odma bude dobro ali vremenom pokaze svoje zube

nekad je pametnije platiti i duplo vise,jer u suprotnom dva ili tri puta placas pojedene gume,majstora sto menja,centriranje trapa i izgubljeno vreme naravno,za zivce da ne govorim

ako postoji ikakva garancija,hvalitet mora da izdrzi bar jos pola od date garancije,ako je recimo godinu dana,onda mora da izdrzi bar godinu ipo ako ne i dve godine,a ako treci dan po isteku crkava,dzaba sav posao,ali to se uvek utvrdi na tezi nacin i po dzepu na zalost
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 4:30 am

Drugari imam osecaj kao da stalno moram da vrsim male korekcije volana dok vozim auto. Nisu to neke velike korekcije ali opet ima ih. Trapovi nisu dirani bas odavno. Nista nije menjano. Kad god odem kod nekog majstora svi kazu sve je ok, ne treba centriranje ili bilo sta i kao teraj dok ide. Dajte neki savet da kad odem kod ponovo kod majstora da mi pogleda detaljno sta i kako. Hocu da znam radi preventive ako ima negde lufta, nesto dotrajalo itd.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 11:59 am

mozda su ti mekani silen blokovi na dodnjim viljuskama pa kad udje u kolotrage da se otima i po potrosenosti guma se to moze videti
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 12:19 pm

Meni je unutrasnja strana prednjih guma potrosena vise nego spoljna, sta tu ne valja? :D
Korisnikov avatar
icemilos
Garaža: alfa 166 TS
Lokacija: Banja Luka
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 338
Pridružio se: Čet Jan 06, 2011 10:45 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 12:49 pm

Škripa mi prednja desna viljuška a ima i lufta, šta savjetujete? Vidim neki imaju u posljednje vrijeme negativna iskustva sa ovim iz Jovanovca! :scratch:
Ako neko ide iz Kragujevca na skup u Banjaluci sljedećeg vikenda možda bi mi mogao ponijeti viljušku. Ja imam jednu prednju desnu-gornju na stanju tako da bi povrat odmah mogao ići. Inače ova koja je prolupala ima malo više od godinu dana i birth marke je, daleko bilo. Ova marka više NE!
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 12:53 pm

Meni je moj trap skroz cudan...
Kod majstora sve OK. Sve mi je relativno i novo na autu...
Skoro sam ovde pisao da mi lupka kad predjem preko nekih rupa.
Ali ne lupka kao da je zeznut trap, nego lose apsorbuje te udarce.
Mislio sam da su amortizeri ali nisu.

Sto je najcudnije, ovih dana dok je padala kiša, milina je bila za voznju. Na momente sam pomislio kako bi bilo lepo ziveti negde u skandinavskim zemljama...

Dakle, nije klasicno lupkanje kad neka viljuska nije OK.
Cak sam primetio kad jednim bilo kojim tockom predjem preko vece rupe, manje se cuje nego kad sa oba tocka istovremeno predjem preko neke linije na putu.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 12:56 pm

Ne znam kako se kaci most na sasiju, mozda on ima neke gumice koje su propale????
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 1:08 pm

CoyoteKG napisao:
Sto je najcudnije, ovih dana dok je padala kiša, milina je bila za voznju. Na momente sam pomislio kako bi bilo lepo ziveti negde u skandinavskim zemljama...

Već sam ranije pisao o ovome, a hteo sam danas ponovo. Sto posto sam siguran da po kiši, tj. mokrom, Alfa pristojno upija neravnine, a kad je suvo, situacija je mnogo gora. Sinoć sam se vozio po pljusku baš tim delom puta gde mi inače odvaljuje bubrege i bilo je sasvim podnošljivo.

Moja teorija je da voda podmazuje nešto...mislio sam da su gornje viljuške. Jednom sam čak i išao do Deše s ovom pričom. Otkači on gornje viljške i one rade kako treba. :scratch:

Padaju mi na pamet i amorti...
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 1:30 pm

Bojan90 napisao:Ne znam kako se kaci most na sasiju, mozda on ima neke gumice koje su propale????
Ide metal na metal i nema nikakvih gumica!
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 4:28 pm

iz raznih iskustava i saradnjom sa ljudima koji prelaze mnogo,imaju jako losa iskustva sa majstorima za stelovanje trapa,ne bih da nikog imenujem ali tu sad nema dobar ili los majstor,nego je do programa koji koriste

a izgleda da taj koji je pravio program za stelovanje mozda i nije vozac i nema pojima sta se tu desava i u kojim uslovima

nego probajte stari metod stelovanja,ne otvoren ili zatvoren trap,kako program propisuje,kad je zatvoren(skupljen napred)lako se mota i bez serva i jede gume spolja jer u krivini spoljni tocak bukvalno ide popreko i naravno to ne valja

u slucaju da je otvoren(otvoren napred) onda je tezak na volanu i uvek tezi da se vrati u srednji polozaj,otima se po putu i nenormalno jede gume sa unutrasnje strane

nagib tocka koji se zove minus,kad je gornja strana tocka uvucena,to ne utice mnogo na stelovanje a vremenom i u toku ekspoatacije se sigurno neki vitalni delovi kao sto je i poluga kacenja gornje viljuske malo pokrivila,gledajuci u stepenima oko 0.2 stepena,najbitnije je da budu paralelni nagibi

e sad prilikom kocenja auto se napred spusta i pomeranjem krajeva letve volana i spona,automatski i povlaci tockove tako da otvara trap i ako se imalo ostavi otvoren,prilikom kocenja dolazi do drasticne promene i mnogo vise se otvaraju i auto pocinje da bezi i cepa gume sa unutrasnje strane

nego najjednostavnija provera na stari nacin,dve ravne letve ili cetvrtaste cevi,koje su duze od tocka u donjoj zoni dovoljno da se provlacenjem metra i meri raspon od tocka do tocka a ne oslanja nigde o patos i videcete trenutno stanje

najbolje je ako su paralelni ili za 1-2mm uza prednja strana ali obavezno provozati auto napred-nazad pa ponovo proveriti i jednako ih stelovati na sponama da ne bi volan stajao ukrivo,najjednostavnije sa kanala
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 5:16 pm

Ljube svaka cast na objasnjenju
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Apr 17, 2014 8:10 pm

Dobro objasnjenje :)

Kod mene se vidi da je prednji otvoren. Gume sa unutrasnje strane su mozda za 20% vise pojedene, volan se vraca se brzo na sredinu, i sa pustenim volanom ide pravo skoro u svim uslovima :)

Ni trap mi nije bas 100% kako treba, trebao bih da zamenim gornje viljuske i gumice balans stangle, ali mislim da gornje viljuske ne uticu mnogo na geometriju trapa.

Koliko sam video, po fabrickim podacima bi trebao da bude malo otvoren.

Povratak na “Area Servizio”