Trapovi na našim Alfama

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 9:05 am

Da ne bude zabune jel pričamo o buci ili generalnoj udobnosti. Jedna od prvih stvari koje sam u Alfi primetio je buka pri prelasku preko najmanjih kamenčića. Vešanje je definitivno "akustično".
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 9:46 am

I meni je tako bilo godinama dok sam vozio sa gumama koje sam dobio uz auto.
Popravljao sam trap, menjao i šta ne treba samo da mi bude što tiše u toku vožnje. Čak sam mislio da će novi amorti i opruge da mi pomognu u tome, ali ništa.

Da malo preuveličam, čini mi se preko belih linija pešačkog prelaza kad pređem, da čujem u autu tu mikronsku neravninu...
I onda sam tek primetio kad padne kiša da mi je u autu tišina kao da se ne krećem. Pisao sam u nekoj temi ovde, i mnogi imaju isti utisak. Tek tada sam povezao sa gumama i vrlo brzo kupio nove i rešio taj problem buke.
YUgisa napisao:KYB nije udoban amorizer :D
Meni je udobniji nego originalni matori koje sam imao :D
Ali onima koji sede na zadnjem sedištu je bolno :D
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 10:56 am

@Macola da, i na malim rupama auto lupa kad prelazi preko, osecam se kao da vozim neki raspali Punto ili auto do 1000e max.

@Alfanatic, da vozio sam citroena c4, a probavao sam i vw golf 6 od drugara, nebo i zemlja u odnosu na alfu. Pri tom giulietta je u istom rangu cene kao vw golf 6, ili neki noviji c4.
Korisnikov avatar
milosg
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4 JTD, Nero Pergusa
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd (Borča)
Postovi: 267
Pridružio se: Sre Okt 11, 2017 12:32 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 11:53 am

Pre će biti da lupa (i tvrd je) zbog raznih guma na delovima trapa koje su sad već stare i tvrde, nego što je to karakteristika... Slično kao i sa remontovanim trapovima.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 12:31 pm

O lupanju ne bih ništa govorio, kad je automobil (+ gume) skroz ispravan ne bi smelo da se dešava ništa slično, ali ne možeš ni očekivati da budeš lišen svih zvukova po ovim našim putevima u automobilu te cene i veličine. Po pitanju udobnosti moraš shvatiti da kod Alfe to nije primarni kvalitet i cilj, posebno ako porediš sa većim automobilima iz Francuske. Alfa mora dobro ležati u krivinama i ponuditi performanse i dobar osećaj za volanom. Sa druge strane priča da je Golf 6 (iz istog segmenta) "nebo i zemlja" u odnosu na Giuliettu jeste vrlo diskutabilna i navodi na pomisao da kod tebe nije baš sve u stanju kako je fabrika predvidela.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 12:49 pm

Moja Giulietta je 2010, znaci nije nova. Trap sam proverio i rekli su mi da je sve ok. Amortizeri prednji su dotrajali, njih sam zamenio, zadnji se jos drze.

Golf 6 jeste vrlo mekan, ako nisi vozio probaj sta da kazem. Velika je razilka.

Ti imas mozda imas drugacije iskustvo jer vozis nov auto, svi gumeni delovi na njemu su novi + tvoja je restyle model, mozda su neke nedostatke popravili. Znam da je menjac bolji, ne glavi kao kod prve verzije.

I btw, citroen c4 je otprilike iste velicine kao giulietta.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 1:38 pm

Zaboravio sam da umetnem reč "ili" pa je ispalo da mislim kako je C4 veći, iako su iz iste klase. Golf nikada nije važio kao posebno udoban automobil i jedino što mogu da pitam jeste kakve je Gume isti imao taj koji si probao, a koji je profil kod tebe na Julki? Nema teorije da je Golf udobniji, posebno ne da je razlika "nebo i zemlja".

Nije test udobnosti i modeli su oni performantni, ali u ovom videu imaš duel Giulietta vs. Golf i jedno fer poređenje tih modela, kao i mogućnost da malo vidiš i čuješ kako se ponašaju oba modela po običnim putevima (u inostranstvu) gde ništa ne lupa i gde je udobnost na vrlo sličnom nivou:
[video][/video]
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 4:46 pm

Taj review poredi golf 7 sa giuliettom restyle QV, i obe su sportske verzije sa tvrdjim ogibljenjem, a ja sam vozio obican golf 6 2.0 tdi 140ks samo u najjacoj opremi, i moja giulietta je prva verzija (ne restyle) 2.0jtd 170ks sa 16icama i novim hankook gumama 55 visine. Znaci nisu isti automobili kao u review-u.

Ne znam sta bih ti rekao, ali probaj ako budes imao prilike golf 6.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Apr 27, 2018 5:10 pm

Da, odmah sam i rekao da nisu isti modeli o kojima se govori, ali jeste baza i tu nema šansi da ima dramatičnih razlika u udobnosti. Kod Veloce Giuliette nisam u snimku zapazio da išta lupa i pravi problem iako put nije idealan, a ogibljenje je sportskije i u teoriji manje udobno.
Nisam vozio Golf 6 niti uopšte čeznem da se vozim u njemu, ali ima raznih testova i poređenja gde nisam čitao kako je Golf nešto posebno udoban. Još ako kažeš da voziš na 16-icama većeg profila za razliku od mojih 18-ica, tek mi onda nije jasno na čega se konkretno žališ i po čemu su konkurentni iz klase toliko udobniji od tvoje Alfe!? Ne kažem da bilo šta izmišljaš ali moj najjači utisak sa novom Giuliettom jeste upravo udobnost uz sasvim očuvano tradicionalno odlično ponašanje u vožnji...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 9:40 am

@Alfanatic jel tebe placa alfa da je svim silama branis? Ja jesam vozio golfa 6, i vozim svakodnevno giuliettu, pa mogu da kazem da je velika razlika. Ja bih voleo da giulietta ima tise ogibljenje, i rado bih platio popravku ako tako nesto moze da se popravi. Zato sam i postavio pitanje da li je neko uspeo da popravi taj problem na svom autu, da ne bih bacao pare na stvari koje nece dati rezultata.
Korisnikov avatar
COYG
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 8V
Lokacija: No Problemo
Postovi: 611
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 9:55 am

Ne može to niko da popravi. Evo juče vozio Golf 2, tiše registruje rupe za 600% od bilo koje Alfe. Još kad nabavimo 17" i 18" felne, eto muzike za uši.

WV modeli jesu generalno kruti ali se u kabini ništa ne prenosi sa točkova. Vozio sam Pasat B7 valjda, drob sam povratio. Ali tih.

Što se tiče drugih marki, vozio sam Audi A4 iz 2016, tih ali krut do bola, bukvalno.

Alfa 156 piša po pitanju udobnosti i komfora tog Audija od 60.000 eura.

Julku nikad nisam vozio, biti imam neku želju. Ni nju, ni Mita.
''Brzina nikada nikog nije ubila, ali iznenadno stanje mirovanja jeste!''

Džeremi Klarkson
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 10:16 am

Rebelde..probaj neki veci tocak.. znaju Giuliette da bolje reaguju na nervnine na vecem neg' na manjem tocku.. siri je pa predje preko stvari u koje 16 upadne.. plus momenat izgleda auta kad vozis Giu na 16 ne bih komentarisao. :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
COYG
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 8V
Lokacija: No Problemo
Postovi: 611
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 10:30 am

alonso14 napisao:Rebelde..probaj neki veci tocak.. znaju Giuliette da bolje reaguju na nervnine na vecem neg' na manjem tocku.. siri je pa predje preko stvari u koje 16 upadne.. plus momenat izgleda auta kad vozis Giu na 16 ne bih komentarisao. :)

Ili sa 195/65 R15 hahaha
''Brzina nikada nikog nije ubila, ali iznenadno stanje mirovanja jeste!''

Džeremi Klarkson
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 10:38 am

Sto je veci precnik tocka (ne felne) i sira guma, to je auto manje osetljiv na neravnine, jednostavno je veca kontaktna povrsina preko koje se udarac rasporedjuje. I koji cm moze prilicnu razliku da napravi. Naravno govorimo o drzanju u nekim fabricki predvidjenim tolerancijama o precniku tocka, jedino sto je obicno tu kombinacija nizih profila gume pa kad je taj profil ispod 95mm kad se preracuna, onda guma obicno postane jako tvrda u bokovima pa ima drasticnije negativne posledice.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 10:59 am

nasao da bogohuli ovde na forumu kako je golf bolji od alfe hahaha hahaha

Kao što sam već napisao, potpuno isti osećaj sam imao, da mi je bilo koji auto bio tiši i udobniji, psovao sam 147 da je "raz***anija" više nego bilo koji auto. Menjao trap, amorte, opruge, i dalje isto. Prosto kad sednem u neki bilo koji slubzeni auto, melem za usi.
I onda kupih nove gume i to je to.
Da mi je neko pre toga pricao da su gume, rekao bih "ma kakve gume, ove su mi vrhunske, sara 6mm"... ali ipak su bile gume.

Da lepo ti nadjes nekog ko ima Giulietu i tvrdi da nije bucna, stavis njegove komplet tockove kao test :), i da vidis da li je i dalje bucna.
Ako jeste, onda su tvoji kriterijumi mozda malo drugaciji, prodaj auto i kupi golfa
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 11:11 am

Evo, ja dajem svoju.. nakon kruga na Toyo 19 i Ajbahu...odmah ce kupiti golfa :D
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Ned Apr 29, 2018 3:26 pm

buntovnik napisao:@Alfanatic jel tebe placa alfa da je svim silama branis?
Ne prijatelju, ja sam tu da plaćam Alfu, a ne ona mene kad već postavljaš takva pitanja :)
Želeo sam kao čovek da pomognem i prenesem svoje utiske za poređenje, ali sada samo mogu ponoviti - prodaj Alfu i kupi Golfa...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Apr 30, 2018 8:03 pm

@CoyoteKG Kupio sam nove hankook letnje pre manje od mesec dana, isto lupa, nema razlike. A zimske sam stavio nove u novembru prednje Sava. Valjda nisu gume, ali dobra je ideja, voleo bih da probam neku drugu giuliettu. Mozda na nekom skupu, ako neko bude voljan da ili proba moju ili ja njegovu svejedno.

Za ostale koji mi predlazu prelazak na vw- nemam nameru za sad da menjam giuliettu, hteo bih da popravim te stvari koje mi smetaju, ako je moguce. To je bila poetna mog posta.
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Apr 30, 2018 10:49 pm

Ipak su ljudi dosta ograničeni kad se priča o VW brendu(pogotovu na najvećem forumu Alfista), pa ćeš uvek dobijati ovakve komentare ako spomeneš isti. Ali da, VW je daleko udobniji od Alfe u tom periodu, jeste :) Ali opet, Alfa više vuče na sportski brend, a takva su joj i kola delimično, to dobijaš kupovinom Alfe, ako hoćeš da voziš smor porodični auto koji je udoban onda cepaj Golfa, jer je Golf kolko ga god ne voleli "italijani" odličan auto :)
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Apr 30, 2018 11:27 pm

Sve mi je jasno, ali dje nadje da je golf udoban.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Maj 01, 2018 5:13 am

Napred i jeste, pozadi nikako
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Maj 01, 2018 9:05 am

edin napisao:Sve mi je jasno, ali dje nadje da je golf udoban.
Prijatelj vozi GTD, i moje subjektivno mišljenje je da je baš udoban(stock)...
Korisnikov avatar
COYG
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 8V
Lokacija: No Problemo
Postovi: 611
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Maj 01, 2018 9:45 am

Menjaj naziv teme u Golf vs Julka.
''Brzina nikada nikog nije ubila, ali iznenadno stanje mirovanja jeste!''

Džeremi Klarkson
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Maj 01, 2018 10:34 am

@ buntovnik
Pazi, celu ovu priču si počeo rečima "da li je neko uspeo da popravi udobnost na Giulietti" i da se osećaš da kao da voziš "raspali Punto do 1000€"! Kad čovek to pročita mora da se zapita kakva je to udobnost na Giulietti.

Ja nemam iluzija da je Alfa proizvođač najudobnijih automobila zato što apsolutno nije. Ali ne mogu ni da prihvatim da je Golf kao kokurent u klasi toliko udobniji. Za Francuze možemo govoriti da je razlika evidentna, iako su i njihovi modeli poslednjih godina prilično utegnuti i "germanizovani" za razliku od ranijih kojima je najveća vrlina bila udobnost.

Na testovima nisam čitao da je Golf u nekoj posebnoj prednosti u tom segmentu. Pomno sam čitao utiske svih kolega koji su prvi na forumu vozili Giuliette i ne sećam se da se iko žalio na udobnost, posebno u smislu da bi mu palo na pamet da nešto popravlja. Sada sam u prilici da vozim jednu novu i u odnosu na moje dosadašnje navike i očekivanja ovo je kvantni skok napred po pitanju udobnosti. Tačno je da izolacija nije kao kod S klase i da se unutra probijaju zvuci, kao i da se oseti loš put, ali potpuno očekivano za tu klasu i cenovni rang. Koliko je meni poznato, a neka me neko ispravi ako grešim, kod FL verzije promene i jesu uglavnom u detaljima i šminki, a ne kod ključnih stvari tipa motorizacije, vešanja i slično.

Dakle bez potrebe da uopšte dolazi do bilo kakvog nerazumevanja među nama iskreno mislim da si ili postavio prevelike zahteve po pitanju udobnosti za konkretan model automobila, ili se kod tebe zaista dešava nešto što treba biti otklonjeno da bi se udobnost popravila. Ovako ili onako želim ti da rešiš nedoumice i da uživaš u segmentu vožnje koji je tebi bitan.

P.S. "Neprijatelja" (VW) ne volim i nikada ga ne bih vozio, ali ga poštujem i priznajem mu ono što jeste.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
EasyRider
Garaža: AR GT Q2 1.9 jtdm 16v
Ex AR 159 1750 TBi
Ex AR 156 1.9 mjet 16v
Ex AR 147 1.9 jtdm 16v
Lokacija: Belgrade SouthSide
Lokacija: South
Postovi: 314
Pridružio se: Sre Apr 20, 2016 4:50 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Maj 01, 2018 12:17 pm

Fau ve, nikad BRE !!!
Alfom mojom kuci jurim, autobanom psujem mater

Povratak na “Area Servizio”