Trapadzija?!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Trapadzija?!

Sre Mar 07, 2007 2:16 am

Zna li neko gde da odem a da me ne muvaju, da ne moram da se vracam tri puta jer mi cas vuce levo, opet ga urade pa onda desno i sve tako?! :evil:

Odem da mi zamene lezaj a oni mi polome citac za ABS, pitam sta su uradili, oni kazu samo:.Teraj, dobro je to sve!.
Udje mi covek sa masnim pantalonama na sediste i ne trepne okom sto mi je napravio svinjac, a ja platio 4k dinara za dubinsko!
Jedan mi stavlja srafciger na haubu i cekic na krov, drugi kad mi je stavljao felnu na onu masinu koja skida gumu, preko moje felne stavio neki mali tocak pa ga izubija cekicem, napravi mi rupe na felni, izgrebe boju, joooj glupaci! :mad:
Na kraju mi balansirao tockove i ja vozim a ono grebe i udara kao voz, stanem da pogledam, a on mi zalepio tegove na pogresna mesta, kandza od kocnice mi zulja po onom olovu, sad sam razbalansirao tockove posle 200 metara, moram opet to da radim!
Ovi u perionici mi izbili ogledalo retrovizora iz lezista, morao sam da skidam ceo i rasklapam da ga vratim, da ga ne polomim!
Pre godinu dana odem da zamenim sve 4 gume, one stare onako prljave su samo bacili na zadnje sediste, kriminal! :shock:
Na sve to kad im kazes da malo pripaze, ili im samo skrenes paznju svi te gledaju kao da nisi normalan!

Nemam zivaca da se borim sa indijancima, hocu da platim i da ne mislim, a ne ja da pazim sta rade i da im govorim sta treba, a sta ne! :mad:

Znaci gde raditi, kontrolisati i odrzavati trap?!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 9:18 am

Sto se tice kontrole, odrzavanja i .radjenja. trapa, moja preporuka je
Servis UNO, Cara Dusana 74, Zemun
tel 011/198-883
063/228-916

Imaju potpuno nove masine, servis je skroz nov. Rade dva tipa i rade jako pazljivo, slusaju svaku tvoju rec.
To je samo vulkanizer, centriranje, balansiranje, ima i ok izbor guma... Odradice i sve opravke na trapu ali verovatno trebas da im doneses delove. Nisam radio takve zahvate kod njih.
Zavisi gde si, mozda ti je ovo daleko... meni je na minut od kuce :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 9:40 am

Ako te put nanes da prolazis preko Gruze, najbolji po pricama mnogih je majstor Miler. Ljudi dolaze kod njega iz cele srbije, ne zale dat novac jer odradi vrhunski svoj deo posla. Za vise detalja na pm, pozdrav
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 10:01 am

Srbija....

Jednu stvar sam skontao, kako sve funkcionise kod vecine nasih servisera (svaka cast retkim izuzecima), a to je da ne smes da budes ni malo ljubazan, vec grub i nevaspitan. Ako si ljubazan, njihov pileeci mozak kaze....aha, sad cu da ga oderem, on moze da ceka i slicno.

I drugo, uvek sedi do majstora dok radi i govori mu sta sme i sta nesme, jer u krajnjem slucaju, ti placas
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 10:13 am

za centriranje trapa jedan od najboljih ti je u zemunu u jakuba kuburovica sada prilaz....auto servis adam radi jedan matorac koji veruj mi zna sta radi...

vise puta potvrdjeno na sajtu da je dobar majstor....

pazi kad je brick potvrdio ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 10:26 am

Jos jedan glas za auto servis Adam.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 10:41 am

Nisam bio u Adamu ali sam i ja čuo da je do 00, a pošto moji Zemunci potvrđuju, još jedan glas za njega.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 11:00 am

Bio i ja u Adamu, sasvim ok, sve na svom mestu...
Adam imas u Jakuba Kuburovica i na Tosinom bunaru blizu Studenjaka.
Vise mi se dopao ovaj kod Studenjaka, bolje rade (bar meni) Isao sam kod Adama dok se UNO nije sredio i ponovo pustio u rad...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sre Mar 07, 2007 11:04 am

U Delti na Novom Beogradu odlicno rade trapove...verovatno najbolji deo celog servisa.

Jedino ne znam da li ce hteti tvoj auto da prime jer nisu prodavali 146...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sre Mar 07, 2007 11:44 am

kad krenes od Trgovacke Vodovodskom, prodjes prvu raskrsnicu i posle 150m s desne strane ima vulkanizer. iza njega se ulazi pozadi zgrade u dvoriste gde su dve garaze. desna je za centriranje. radi neki mlad lik, bosanac rekao bih po govoru. tih, ne pije ne pusi samo cuti i radi, majstor za primer. uredjaj je digitalan, sa onim dodacima koji se kace na tockove, iznivelishu i imaju neki lastishi koji se kace na zadnje tockove.

bio sam kod raznih (da ne pljujem) imaju i novije i lepse uredjaje, i starije analogne, i nista. uvek bezveze i razocaranje.

isao sam desetak puta tamo, sa tri cetiri auta (kec, marea, AR155, florida), slao sam sve zive i nikad niko nije bio nezadovoljan.

mislim da su cene:
100din da ti kaze gde su ti luftovi
400din samo provera trapa (ako on vidi da je trap O.K.), 800din centriranje (ako treba da se radi)
za zadnji ne znam, mislim da je 300/600

za mene ne postoji drugi majstor sem ovog. najbolji je.

evo nasao sam i vizitku
AUTO SERVIS DJORDJEVIC
VODOVODSKA 58
011/519-717

pozdrav

P.S. ako ti nadje luftove preporucice ti zamenu, ali on to nece da radi. utegni trap pa se vrati, njegov moto.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Trap...

Sre Mar 07, 2007 12:19 pm

Moram da se slozim sa dekijem, ja sam pucao para i para na centriranje, dok nisam otishao kod Djordjevica u Vodovodsku, sasvim slucajno, bilo mi usput, i od tada nikad nisam bio nigde drugde, nije najmodernija mashina, ali covek stvarno zna svoj posao, i nece da ti radi centriranje ako ima bilo shta da fali trapu, nece da ti otima pare, kaze ti uradi to,to i to pa se vrati pa cemo da ga uradimo...Cak sam silazio sa njim u kanal, da mi tacno pokaze shta ne valja i shta da odradim... Sad svratim na par meseci na kontrolu, i ako nabodem neku rupu ...Sve pohvale
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 2:02 pm

Bez ljutnje GT,ali mislim da si sam kriv, sto si sve to mirno posmatrao.Ne vidim sto bi te bilo briga, da li ce ti likovi, sto ti prave rusvaj po kolima, imati misljenje o tebi kao o budali.Jednostavno u svakom servisu, moras da skrenes paznju, kako zelis da tvoj ljubimac bude tretiran.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 2:14 pm

:podrzava apsolutno...
Jednom sam otisao u neki servis u Jakuba Kuburovica, nije Adam vec neki pored i, kao, sredili mi kola.
Volan zaokrenut za 30 stepeni :shock:
Ja se vratim .takva i takva stvar. i dobijem odgovor .Znas, nije nam masina kalibrisana, treba da dodje neki covek ovih dana, a kod tebe je zeznuto sto volan ima airbag pa ne mozemo da ga skinemo i namestimo..
Ja sokiran kao nikad u zivotu. shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Rekoh .Daj ti meni moje pare nazad i ne vidimo se nikad u zivotu!.
Bez reci su mi vratili kintu... Lopvcine! Mogu samo Golf 2 da rade !!! :mad:
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sre Mar 07, 2007 2:36 pm

pa to se radi samo kad skidas letvu volana pa je preko one stvari vracas natrag, pa da ti na sredini letve stoji volan vodoravno 0 stepeni. znaci potpuni nemar.
ovaj decko pita - jesi nesto radio, kako se ponasa, zatim gleda gume, proverava luftove u vesanju i, ako treba da se steluje trap (ima lose uglove), ide u kabinu i proverava da li je letva na polovini, fiksira volan i tada steluje.

meni jedan od onih ekstra novih savremenih spejs satl servisa centrirao trap i - sta se desilo? namestili mi da mi tockovi idu pravo, istina. ali levo mogu da smotam 3/4 kruga, a desno koliko hoces (dok ne krene guma da se tare o blatobran). epilog - ne moze levo ni da skrene u jacoj krivini a desno se okrece na petoparac. namestili mentoli pravac, a nisu letvu na sredinu :mad: kad ih nisam pobio...

svaka skola se placa
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 5:53 pm

Pazi ovako, bio sam danas u onom Uno servisu...

Prvo sam ih nazvao i kaze covek nema problema sve cemo odraditi, dodji da pogledamo i snimimo sve!
Ja odem i namestimo ga na dizalicu da ga podignu, znaci iskrivili mi lajsnu na sajtni, plus sto su dizalicu naslonili na tu lajsnu, a ispod tacno postoje mesta gde se naslanja dizalica, ma kakvi ne trepcu uopste ninasta, oni podizu, plastika se iskrivila, uzas! Ja obilazim okolo da vidim sta rede, kad sam dosao sa druge strane imam sta da vidim!
Bacimo ga posle na optiku, sve mi je namestio, tek kad sam mu se popeo na glavu mi je sve objasnio, zasto minus, zasto otvoren ili zatvoren trap! Plus cujem u desnom tocku da imam negde neki luft, on prodrma tockove kaze sve u redu! Ja proverio sinoc svaki tocak, samo taj prednji desni ima malo klik-klak, ma kakvi nije hteo ni da prica!
Juce odradim kod drugog 'majstora' koji ima istu spravu, kod njega sve normalno, kad sam danas dosao kod ovog kaze grozan ti je trap kad si ga radio zadnji put!
Sve u svemu bolji su nego ovi ostali, ali i dalje je to STRASNO!

@alf znas kako, ako postoji neko ko je sitnicar i perfekcionista za kola i ko je dosadan kad ode kod majstora, to sam sigurno ja i slazem se trebas da im visis nad glavom, ali brate jel to znaci da se ja saginjem dole i namestam im dizalicu gde treba, ma znas sta za sve postoji granica, ili radis posao kako valja, ili ga ne radis uopste!
Te price:.Ovo je Srbija, ovde nista ne funkcionise, prihvati to!. ne zelim da slusam, dobro je dobro, a lose je uvek lose bilo da si u Srbiji, ili u Tadzikistanu!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 7:04 pm

Auto servis .Macura. u Tosinom Bunaru odmah posle Grand Motorsa,trazi Micka.Potpisujem najbolji majstor za trap na Novom Beogradu sto je potvrdio svako ko je otisao kod njega.Kod Adama sam bio jednom i nikad vise.Naterao me je da zamenim kugle i silen blokove pa kad sam se vratio rekao mi je da su krive gume.Kupio sam kod njih 4 nove gume i opet nije mogao da mi nasteluje trap.Posle toga otisao sam kod .Macure. i za pola sata dobio perfektno nacentriran trap.To je bilo pre 4,5 godina i od tad sva kola iz kuce vozim tamo i svima ih preporucujem.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 07, 2007 7:51 pm

Ja sam imao totalno drugacije iskustvo sa servisom Mazura. Dok sam jos vozio Floridu, dva puta sam kod njih vozio auto na centriranje i kako oni urade posao, sve bude ok prvih 100km a onda opet pocne da vuce ulevo. Na kraju se ispostavilo da mi je bila zdrobljena solja amortizera i nikako ni ne ide u glavu kako su oni uspeli tako da nacentriraju trap. Problem sam resio tako sto sam promenio servis.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Sre Mar 07, 2007 8:50 pm

znas kako je kod majstora,nekom odradi i bude zadovoljan a nekom radi preko piiiiip,sve zavisi od trenutnog raspolozenja ali zavisi i od musterije,radim sa ljudima i sve te pomenute majstor znam saradjujemo,niko nije namerno pogresio nego naidje dan kad za sta god se uhvatis ko za kur..,Micko je korektan mada nisam nista radio kod njih ali sam tako cuo,a adama sam proverio i skoro 20 godina saradnje,sasvim pouzdan servis,jedini je majstor Cira,onaj sedi uspeo da mi centrira trap na corsi posle godinu dana proba raznih majstora,i kad je evidentirao podatke kad god odem samo nadje po registraciji i po tim podacima dovede na meru a moracu i na alfi cim ubaci servo letvu
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sre Mar 07, 2007 9:00 pm

Bole, daj bre poslusaj me idi tamo gde sam ti rekao, neces pogresiti. Majstor je pedantan, nije skup i nema dizalica i slicnih rizika (kanal ekstra visok, silazi se stepenicama sa strane...)

nema goreg tripa od pogresno postavljene dizalice :( tuga
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 08, 2007 1:07 am

Ma verujem da je dobar taj u Vodovodskoj, kao i vecina ovih pomenutih, ali jednostavno ne moze se bas toliko tolerisati ta oscilacija u radu! Uzmimo McDonald's, pa to je najgora hrana ikada, da ne pominjem neke nase specijalitete, to ne moze da se poredi nikako, ali uvek je isto i znas sta da ocekujes! Ides da pojedes kartonsku pljeskavicu i drvenu pitu, a mozda malo niskobudzetne kokakole, ali uvek je istog .kvaliteta.!
Da nisam bio u inostranstvu, ne samo bio vec i ziveo i radio ne bih govorio napamet, ali koliko god da su oni supljoglavi i plitki, postuje se zakon i covek koji te .'lebom 'rani., jednostavno je tako!

Moram da kazem da postoji majstor koji je sto se mene tice bez premca, Desha je uvek na visini zadatka, pa cak i vise!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 08, 2007 1:58 am

@GT: Ne znam sta da kazem... prema meni su uvek fini i korektni... a i prema svima ostalima koje sam video u servisu... Sorry :oops:
Mozda da ipak odes u Vodovodsku ???
A mozda je ljube-kugla u pravu, mozda zavisi i od dana, musterije, konstelacije zvezda, vlaznosti vazduha, sta je majstor doruckovao, da li ga ljuti zena....
Prema meni su bili dosta neljubazni, recimo u Adamu u Jakuba K., dok kod Studenjaka sve na finjaka, sve moze i sve odma'. Cudna je ovo drzava...

Aj, probacu bas taj u Vodovodskoj, da vidim i to... Ima li on gume na prodaju ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Mar 08, 2007 8:17 am

Maaaaaaaaa bre je.... ja svima njima .....
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Čet Mar 08, 2007 9:31 pm

tema se pretvara u Bogoljub vs Zivota vs Andjelkovic...

ja kad skapiram da je majstor predantan i strucan i da ima odnos prema musteriji i poslu kao i ja u svom domenu, vezem se za njega i sve saljem njemu. isto vazi i kad me posalju kod izvikanog preko veze i preporuke a ovaj me gleda ko idiota, iskrivi mi tunel na patosu, naplati mi ko da sam ratni zlocinac i pritom mi prosipa znanje a ja znam triput vise o tome od njega, e onda SVIMA pricam da niko vise ne ide kod njega. bas me briga i da je Lakijev rodjeni brat ili Sashin zet. taj se nece od mene vise leba najesti...

sto se tice preporuke, necu da se ponavljam.

*cene tamo je postavio gazda i poslednji put sam ih zapamtio za AR155, verovatno je za jednstavnije trapove povoljnije. 100 din je provera, gde ces jeftinije. kod coveka je inace non stop guzva, da radi za dz proveru mogu da zamislim na sta bi to licilo. a pretres trapa (da li je dobro podesen) je 80% posla kao da centrira, zar ne? a cena je 50%. racunica ima smisla.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 09, 2007 12:46 am

Blize je uvek dalje i tu je deki u pravu! Nemojmo da sitnicarimo, ja sam se svaki put naplacao kad sam hteo da prodjem jeftinije, znaci dobra dijagnoza je pola posla, ma i vise!

Pa i jeste to bila tema, hoces li kod Zivote ili kod Dragojla, a mozda i kod Mileta svinjara da ti radi dijagnostiku, uzas... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Mar 09, 2007 10:46 am

Ljudi ne zalazite se previse, kod Nese u Vodovodskoj sam bio bar 10tak puta sa raznim automobilima i poslao mu jos toliko drugara. Zadnji put mi je nasao luft u sponi, ok promenim, centriram trap sve super. Posle par meseci odem kod njega opet se oseca neki minimalni luft, otisla solja, druga strana sve ok. U prodavnici me ubedjuju da se solje menjaju u paru al ja uz ubedjivanje kupim jednu, zakazem kod majstora sacekam dan dva sve super, odem opet na centriranje kad on nesto mrda ljulja drugu stranu i kao mora i druga :shock: :shock: :shock: . Opet u radnju, jos morah da se izvinjavam sto sam se pravio pametan slusajuci majstora.
Na Hondi sam posle sudara imao problem sa zadnjim trapom, odem kod njega i lagano mi kaze da ne moze da se centrira kao sve fiksirano, mora da se menja onaj krak sto drzi tocak kao sigurno je povukao i to za nekoliko cm. Posle par dana sam nesto cackao ispod kola, zagledao trap i provalim staf koji kad otpustis mozes da nastelujes kako hoces, odem kod njega i on fazonu pa nisam znao nisam video :mad: :mad: .
Posle svega opet ga preporucujem zato sto kad centrira radi vrlo pedantno i povoljan je.

Povratak na “Area Servizio”