Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Mar 17, 2011 11:14 pm

Slazem se da ne treba stedeti na delovima. Ali je bilo sumanuto da placas neke originalne delove po pet puta vise. Ako bih otisao u Deltu i trazio protokmer za moj auto, to je 40.000, MAP senzor je 12.000, kvacilo 40.000, zamajac 80.000...itd. Ja zaista ne znam ko je i u kojoj kolicini to kupovao. Zato smo do sada i bili prinudjeni da se snalazimo i da pravimo kompromis sa "neoriginalima" solidnijeg kvaliteta. Umesto da se cene bar odredjenih delova prilagode srpskom trzistu, neko je omogucio AP sportu, Kit komercu i ne znam kome, da se bogate.

E sa ovom novom politikom FAS nesto moze da se promeni jer, ako je razlika izmedju originalne pumpe i ove druge 700 dinara, izmedju dva protokomera 1.000...itd, onda je to vrlo konkurentno.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Lineus
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Nov 06, 2010 2:54 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pet Mar 18, 2011 8:24 am

Sasha napisao:@Dragon

Meni je drugar koji radi kod Stojanova pre par dana ovo javio i rekao da će mi poslati kompletan cenovnik ali je izgleda zaboravio.

@Lineus

Mi smo se upoznali pre par godina kada smo imali skup kod Rodića i mislim da sam vam tada ostavio broj telefona. U svakom slučaju, telefon je 0641124711 pa se javite.
Pozdrav :wave:
Zabeležio sam telefon , hvala .Majstori za automobile su kvarljiva roba kao naprimer fudbaleri . Hteli bi da se obogate preko noći pa da posle planduju . Zato je jako dobar ovaj forum pa da vlasnici jedan drugog informišu .U Petrovaradinu gde ja živim kod "Zorana" , Reljkovićeva 57 možete popravljati elektriku .Ima on još svašta ali to ne bih preporučio jer automehaničare menja često , mladi su i neiskusni a servis je skup .Kod "Kiće" u istoj ulici na istoj strani na broju 19 (ćošak) možete slobodno raditi prednji i zadnji trap , kočnice i kvačilo .U blizini je Romić koji pravi obloge za kočnice i kvačilo a njegove obloge su bolje od fabričkih .Kod Kiće ima i autolimar i lakirer koji uradi pedantno ali je malo spor pa ako kaže 10 dana onda je to najmanje 20 .Sa cenom je prihvatljiv .U Mažuranićevoj ulici 32a nalazi se servis "Test" koji bih mogao preporučiti za elektroniku .
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Mar 31, 2011 8:23 pm

Jel moze neka preporuka za majstora?

Kica na Bezaniji, Desa, Ninic? Treba da menjam semering radilice, ulje i jos neke sitnice.
I naravno ko hoce da radi automobile starije od 10 godina... U pitanju je 145 2.0 1998 godiste.

Koliko se krecu cene rada za zamenu semeringa radilice, ulja?
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Apr 06, 2011 4:23 pm

Vec imas toliko preporucenih da jedino sto trebas da uradis je telefon u ruke i proveris za cene, termine i to je to... :wave:
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pet Apr 08, 2011 10:34 am

Ja jutros ostavio kod Deshe auto da odradi veliki servis...Korektan je, pedantan i sve lepo objasni :thumbsup:
E_K_V
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4JTD
Alfa Romeo 159 1.9JTDm
Lokacija: Podgorica
Postovi: 215
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 5:15 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Maj 25, 2011 8:53 am

jel me neko moze uputiti gdje da trazim onaj plasticni blatobran koji dodje oko tocka za alfu 159...treba mi ono koje dodje oko prednjeg desnog tocka(ispred suvozaca)
zvao sam deltu, oni mogu da ga poruce ali kosta 11000...sto mi mnogo za parce plastike... :blink:

da li ima neki otpad gdje ima 159tki???

Inace ovog dijela nema izgleda bez u originalu...probao ovdje http://www.gbg-lucas.rs/ponuda.htm i to mi rekli
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Maj 25, 2011 8:56 am

probaj po halooglasima gde ima havarisanih auta. Ima sigurno na nekoj...Znači u onim običnim kratkim oglasićima svašta možeš da nađeš...
Lineus
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Nov 06, 2010 2:54 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Maj 25, 2011 6:27 pm

Alfe su dobri automobili ali vidim da svi kubure sa delovima kao i ja .Jednostavno broj Alfi je mali u Srbiji pa se prodavnicama ne isplati držati delove . Ili ih nema ili su jako skupi .Pratiti male oglase je tegoban i dugotrajan posao .Zato predlažem da se preko ovog sajta organizujemo pa da nabavljamo delove . Nisam pravnik ali bi se moglo napraviti udruženje građana ( neprofitno ) ili neka druga zakonska forma zadovoljiti . Delova ima u Italiji i Nemačkoj i nabavljaju se bez problema čak za automobile stare i preko 30 godina . To tvrdi jedan moj prijatelj koji je ljubitelj starih automobila i ne postoji automobil bilo koje marke koji on ne može srediti da izgleda kao nov .Po njegovim rečima najbolje su organizovani Nemci koji su čak i bolje snabdeveni delovima za Alfe od Talijana .S vremena na vreme mogao bi neko otići u Italiju ili Nemačku po delove za sve .Naravno da treba zadovoljiti carinske propise . Ništa ne raditi na crno .Jednom ili dvaput mesečno može otići jedan čovek i doneti a to je 12 ili 24 putovanja .Detalje se još treba odgovoriti .
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re:

Pon Maj 30, 2011 9:52 am

Gost napisao:Auto Stil - prodavnica autodelova
Najbolja prodavnica autodelova za Alfa Romeo koju sam u BG nasao. Poseduju sve osnovne delove koji ce vam u nekom redovnom odrzavanju zatrebati. Delovi nisu original Alfa Romeo (Fiat), ali u vecini slucajeva original vam nece ni biti potreban. Mogucnost narucivanja originalnih delova iz Italije.
Jedini kod kojih sam nasao Golden Lodge svecice. Imaju i paletu Selenia ulja, koje nabavljaju direktno od uvoznika (MSD Trade - Obrenovac).
Poseduju delove i za nove i stare Alfine modele.

Cviji
Auto Stil Cvijićeva 93, Beograd
011/6766-343

Menjao se broj telefona nekoliko puta, ovaj je najsvežiji ;)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
neno-164st
Garaža: alfa romeo 145 1.6 boxer
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd zvezdara
Postovi: 226
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 7:22 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Maj 30, 2011 10:47 am

Lineus napisao:Alfe su dobri automobili ali vidim da svi kubure sa delovima kao i ja .Jednostavno broj Alfi je mali u Srbiji pa se prodavnicama ne isplati držati delove . Ili ih nema ili su jako skupi .Pratiti male oglase je tegoban i dugotrajan posao .Zato predlažem da se preko ovog sajta organizujemo pa da nabavljamo delove . Nisam pravnik ali bi se moglo napraviti udruženje građana ( neprofitno ) ili neka druga zakonska forma zadovoljiti . Delova ima u Italiji i Nemačkoj i nabavljaju se bez problema čak za automobile stare i preko 30 godina . To tvrdi jedan moj prijatelj koji je ljubitelj starih automobila i ne postoji automobil bilo koje marke koji on ne može srediti da izgleda kao nov .Po njegovim rečima najbolje su organizovani Nemci koji su čak i bolje snabdeveni delovima za Alfe od Talijana .S vremena na vreme mogao bi neko otići u Italiju ili Nemačku po delove za sve .Naravno da treba zadovoljiti carinske propise . Ništa ne raditi na crno .Jednom ili dvaput mesečno može otići jedan čovek i doneti a to je 12 ili 24 putovanja .Detalje se još treba odgovoriti .
sa ovim predlogom se potpuno slazem i podrzavam tu inicijativu :arflag
Korisnikov avatar
neno-164st
Garaža: alfa romeo 145 1.6 boxer
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd zvezdara
Postovi: 226
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 7:22 pm

Re: Re:

Pon Maj 30, 2011 11:14 am

sErGiO napisao:
Gost napisao:Auto Stil - prodavnica autodelova
Najbolja prodavnica autodelova za Alfa Romeo koju sam u BG nasao. Poseduju sve osnovne delove koji ce vam u nekom redovnom odrzavanju zatrebati. Delovi nisu original Alfa Romeo (Fiat), ali u vecini slucajeva original vam nece ni biti potreban. Mogucnost narucivanja originalnih delova iz Italije.
Jedini kod kojih sam nasao Golden Lodge svecice. Imaju i paletu Selenia ulja, koje nabavljaju direktno od uvoznika (MSD Trade - Obrenovac).
Poseduju delove i za nove i stare Alfine modele.

Cviji
Auto Stil Cvijićeva 93, Beograd
011/6766-343

Menjao se broj telefona nekoliko puta, ovaj je najsvežiji ;)
ono sto je kolega lineus predlozio podrzavam,ja licno imam problem da za moj auto nadjem spaner i zupcasti kais vec tri meseca a trazio sam po oglasima,prodavnicama koje su sve navedene na ovom forumu,zvao sve telefone koje su mi dali i.. nema.Da sam trzio deo za bmw ili vw 15 god. starijeg od moje alfe 164,garantujem naso bi ga za pola sata.A ovako dobijam odgovor te star model,te neproizvodi se vise...a ipak je dobro mladji od vecine ostalih modela automobila koji se voze po nasim putevima. :quadrifoglio
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Maj 30, 2011 12:48 pm

Jesi zvao Deltu? CBC Store u Džordža Vašingtona?
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
neno-164st
Garaža: alfa romeo 145 1.6 boxer
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd zvezdara
Postovi: 226
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 7:22 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Maj 30, 2011 1:20 pm

sErGiO napisao:Jesi zvao Deltu? CBC Store u Džordža Vašingtona?
deltu jesam i bio sam tamo,i istina covek koji radi na prodaji delova se potrudio da ga potrazi preko svoih dobavljaca,pored spanera trebale su mi gumice dihtunga na deklu ventila koje se nalaze na svecicama,nista nije imao na stanju.Gumice sam na kraju docekao i zamenio kod Mise i Alekse.Neznam tacno da li sam bio u CBC Store,mozes li mi poslati tel.ili poblize adresu br.ulice,na mnogo mesta,prodavnica sam trazio vise se nesecam. :beerchug:
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Maj 30, 2011 1:41 pm

Učlaniš se na CBC forum pa odeš na ovu temu: http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f ... start=4600
pa postaviš pitanje. Najčešće ima delove, čak i za dosta retke automobile. Delove naravno ne drži na stanju ali može da nađe.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
neno-164st
Garaža: alfa romeo 145 1.6 boxer
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd zvezdara
Postovi: 226
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 7:22 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Maj 30, 2011 9:31 pm

hvala sergio,uclanicu cu se na taj forum valjda ce neko vec imati spaner da ga zamenim,bicu malo sigurniji u auto,ostalo sam vec odradio na motoru sto se tice potrosnih delova :drink
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Maj 30, 2011 10:13 pm

Nesto ne radi CBC store. Ne znam da li je u pitanju odmor ili nesto drugo...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Uto Maj 31, 2011 7:38 am

Primetio sam, nema čoveka da mi odgovori već nekoliko dana. eM nestao bez traga hahaha
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Uto Maj 31, 2011 1:20 pm

Radi CBC Store nego je M u nekoj frci sa selidbom pa odgovara ljudima preko PM ;)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Jun 01, 2011 12:17 pm

neno-164st napisao:hvala sergio,uclanicu cu se na taj forum valjda ce neko vec imati spaner da ga zamenim,bicu malo sigurniji u auto,ostalo sam vec odradio na motoru sto se tice potrosnih delova :drink
Cimni člana @Santino na pm.
On je doktorirao održavanje za V6 :grin: .
Mislim da će imati neko zgodno rešenje za taj španer.


@Sergio :drink za novi broj AutoStila.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Re:

Čet Jun 02, 2011 1:09 pm

ono sto je kolega lineus predlozio podrzavam,ja licno imam problem da za moj auto nadjem spaner i zupcasti kais vec tri meseca a trazio sam po oglasima,prodavnicama koje su sve navedene na ovom forumu,zvao sve telefone koje su mi dali i.. nema.Da sam trzio deo za
bmw ili vw 15 god. starijeg od moje alfe 164,garantujem naso bi ga za pola sata.A ovako dobijam odgovor te star model,te neproizvodi se vise...a ipak je dobro mladji od vecine ostalih modela automobila koji se voze po nasim putevima. :quadrifoglio
M-power: Zupcasti kais je 1800din
Spaner je 4900din
kablova za svecice nemam.

;)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
neno-164st
Garaža: alfa romeo 145 1.6 boxer
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd zvezdara
Postovi: 226
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 7:22 pm

Re: Re:

Čet Jun 02, 2011 3:20 pm

sErGiO napisao:
ono sto je kolega lineus predlozio podrzavam,ja licno imam problem da za moj auto nadjem spaner i zupcasti kais vec tri meseca a trazio sam po oglasima,prodavnicama koje su sve navedene na ovom forumu,zvao sve telefone koje su mi dali i.. nema.Da sam trzio deo za
bmw ili vw 15 god. starijeg od moje alfe 164,garantujem naso bi ga za pola sata.A ovako dobijam odgovor te star model,te neproizvodi se vise...a ipak je dobro mladji od vecine ostalih modela automobila koji se voze po nasim putevima. :quadrifoglio
M-power: Zupcasti kais je 1800din
Spaner je 4900din
kablova za svecice nemam.

;)
hvala Sergio navraticu do cbc-a
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Avg 08, 2011 10:25 pm

CBC Store i Nebojsa radi, samo se covek preselio i bio na letovanju u medjuvremenu, u zadnjih mesec dana sam kupio dosta delova i jako sam zadovoljan uslugom i kvalitetom delova (doduse jedne gumice balans stangle su loseg kvaliteta ali je to beznacajno).
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Uto Avg 16, 2011 10:57 am

Jos jedan plus za otpad iz Topole. Za kuciste filtera trazi 20-30 evra manje od Beogradjana.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
alfaskorpion
Garaža: AUDI A4 B8
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 1593
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:53 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Uto Avg 16, 2011 11:22 am

Moze kontakt tel od tog otpada ?
:wave:
busso trsi Sline
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Uto Avg 16, 2011 11:59 am

064/550-60-97
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.

Povratak na “Area Servizio”