Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
pedja_156
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd, 115 ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 204
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:28 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Avg 31, 2011 4:15 pm

Dragon napisao:Brate, sve si u pravu. Od sada nema vise, moram da budem tu kad dizu auto.
Ili to ili im lepo napomenes 2 puta pa ako je opet odlepe samo ispostavis racun...
Slika
Korisnikov avatar
dixynja
Garaža: EX 145 1.6 Boxer rosso 130
EX 155 1.8 16v rosso 130
147 1.9 jtd 16v rosso 130
Lokacija: Beograd-NBG
Lokacija: Beograd-NBG
Postovi: 288
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 12:05 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Avg 31, 2011 7:05 pm

Cudi me za amag...Ja sam doziveo nesto slicno,ali su na kraju sve sredili o svom trosku...Skinuli su usis da mi zamene dihtunge uletela je sajbna u cilindar...Kako su upalili auto klip je "provozao" sajbnu po cilindru,samleo je,cilindar u brazdama,klip na jednom mestu otkinut...
Bez pogovora su skinuli glavu,odneli na sredjivanje,stavili drugi klip,karike...
Cak su o svom trosku ispeglali brljotinu koju su mi napravili u Ricambiu koji mesec pre toga...
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Sep 08, 2011 6:34 am

Majstoru gde održavam auto je najveći problem da mi podigne auto nego da ga popravi :D, prvo navezem auto na 4 stara diska po mogućstvu ventilirajuća :D dedlji su i onda dalje nema problema.
Slika
Korisnikov avatar
pedja_156
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 jtd, 115 ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 204
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:28 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Sep 08, 2011 3:55 pm

Slazem se ja da su te sajtne vrlo ne prakticne, ali zar je toliko tesko danas biti bar malo pazljiv i obazriv??? Podmetnuti nesto pod tocak nije nikakav problem, ne oduzima mu vreme, nista time nece izgubiti, ali ce dobiti bar poverenje musterije, mozda i preporuku.... S druge strane niko od nas ne bere pare sa drveca(mozda ima i toga ;) ) ali i to na stranu, vise me zaboli to sto mi nesto slome nego sto moram da kupim novo ili popravim to...
Slika
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Okt 22, 2011 3:00 pm

Posto mi je leva gorna viljuska ugradjena u Amagu pocela da skripi posle samo nekoliko hiljada kilometara, iskoristio sam priliku da obidjem rodbinu u Kragujevcu i odem kod ovih u Jovanovcu.

Posle pregleda ustanovljeno je da su obe gornje viljuske lose i da uopste ne vrse svoju funkciju kako treba. Za desnu jos mogu i da shvatim, napunila je dve godine...

Uglavnom, promenjene obe, centriran trap, sad je stvarno dobro, auto je kruci, nista ne lupa...do kada, videcemo.

Inace, sve pohvale za servis, precizni, tacni i vrlo profesionalni. :thumbsup:
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Filipcar
Garaža: Alfa Romeo 147 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 15
Pridružio se: Sre Apr 20, 2011 8:30 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Nov 14, 2011 6:34 pm

Jel moze neko da mi preporuci dobrog majstora u uzem delu Beograda i Zemuna! Tek sam kupio Alfu pa bih hteo da odradim veliki servis i nesto malo na trapu, a kapiram da ste vi dosta upuceniji od mene! Hvala
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Nov 14, 2011 7:17 pm

Prijatelju potrudi se malo i pročitaj temu pre nego što postaviš pitanje. Sve u svemu imaš i AMAG kod autokomande i Dešu na Dušanovcu.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Uto Nov 15, 2011 8:38 am

Ili u Zemunu viewtopic.php?f=64&t=51374
Slika
Korisnikov avatar
Diego
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 156 1.8 TS 2002.
Lokacija: Beograd - Banovo Brdo
Postovi: 1599
Pridružio se: Pon Avg 09, 2010 10:20 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Uto Nov 15, 2011 9:58 am

... ili onaj na Miljakovcu... Valjda Bora ako se dobro secam :scratch:
testera
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 170 CV berlina
Lokacija: bg
Lokacija: Beograd
Postovi: 205
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 8:37 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Dec 01, 2011 7:46 pm

U toku je akcija u Delta motors, rasprodaja delova sa starog lagera po jako niskim cenama. Ima dosta delova za Alfu, po smešnim cenama za original. Informaciju sam našao na Flcs forumu, i ne bi bilo u redu da samo slike prekopiram, zato šaljem link ka temi. Nadam se da moderatori ovde i tamo nemaju ništa protiv. :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/ind ... opic=51361" onclick="window.open(this.href);return false;
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Dec 01, 2011 9:35 pm

Kakav bre otpad za delove?Samo Delta....evo ga broj 011/627-04-88
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Dec 01, 2011 10:41 pm

Članovi Fiat-Lancia Club Serbia sa važećom članskom karticom i ličnim identifikacionim dokumentom koji izdaje Republika Srbija (ili druga država koju Srbija priznaje), ostvaruju sledeće popuste:

10% prilikom kupovine originalnih rezervnih delova
10% na izvršene usluge prema važećem cenovniku usluga.
do kraja 2011. godine 30% popusta na usluge u servisu na Banovom brdu u ulici ...

Ovo nije za "nas" klub pa shodno tome taj popust ne vazi (Ispravite me ako gresim)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Minketa
Garaža: 156 SportWagon 1.9JTD 2004.
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 135
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 1:09 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Dec 12, 2011 6:26 pm

Imam neposredno iskustvo sa AMAG-om, da podelim sa vama:
U petak sam predao auto Savi, da izmeri pritisak ulja, i reši problem ako se ispostavi da je pritisak nizak. Dijagnostika i merenje pritiska je 3000 dinara. U subotu me je nazvao oko 13h i rekao da je pritisak nizak, i da je sledeći korak skidanje kartera - da bi se pregledala pumpa ulja i ležajevi. Za to mu treba još 7-8000 dinara. Danas me je nazvao oko 14h da mi kaže da je pronašao problem: šrafovi na nekom limu, koji dolazi između pumpe i bloka (ako sam dobro razumeo), su bili popušteni; zbog toga se ulje iz pumpe vraćalo u karter i pritisak je bio katastrofalno nizak. Hladan motor, u leru 0.3bara, pod gasom do 1.0bar. Pumpa je dobra; savetuje da se samo pritegnu šrafovi i da će onda biti sve u redu. Skinuo je jedan ležaj (leteći?), premerio ga i ustanovio da je uredan, nema lufta. Otišao sam da mu odnesem moje ulje, a filter ulja će staviti originalan (iz servisa) za 600 dinara.

Auto sam zatekao na dizalici. Dizalicu je oslonio na pragove i, naravno, ulubio pragove na sva četiri mesta i ogulio zaštitu. Karter su šegrti oprali vodom i ostavili ga da se cedi. Onaj plek u karteru je u momentu zarđao. Ne mislim ja da je rđa u karteru "vitium artis", ali se bojim da će te iste šegrte mrzeti da ga osuše pre vraćanja, jednako kao što ih mrzelo da ga osuše istog momenta.

Lepo mi je Sava objasnio šta je radio i kojom se logikom vodio. Ležajevi su uredu, pumpa je uredu, sve što je video govori mu da nema nikakvih oštećenja kao posledica vožnje sa ovako niskim pritiskom ulja. Ja sam se u priči pohvalio da sam strogo vodio računa o servisnom intervalu, da sam uvek sipao Selenia WR 5W40, i da su filteri uvek bili kvalitetni. Nazad sam dobio komentar da filter nema nikakvog značaja, i dok je motor dobar (pa nema opiljaka) filter mu nije ni potreban :shock: jer, na primer, ranije motori nisu ni imali filtere ulja. Odneo sam mu Motul 8100 Xcess 5W40. Nije mu se dopalo ovo moje ulje, bolje da je Selenia, no čuo je da su Motulova ulja dobra i ne spori kvalitet.

Toliko o tome koliko je njegovo znanje i interesovanje up-to-date :sleep:

Razupčio je motor, poskidao rolere, španere, kaiševe, odvezao auspuh, skinuo karter, skinuo pumpu ulja, da bi ustanovio kvar. Sad sve to mora obrnutim redom... da se uzupči, da se sve vrati nazad, pa auto ni danas neće biti gotov. Nisam majstor i ne znam koliko je ovo veliki posao, ali, ljudi moji, njemu treba dva i po radna dana da završi!
Za veliki servis, ili za kvačilo, drugim majstorima treba jedan dan.

Bio sam pola sata u servisu - niko nije prišao da nešto radi na autu.

Danas je rad ocenio na oko 17000 dinara. Sutra ću dobiti auto, i konačnu kalkulaciju.

Meni Sava odaje utisak jednog (u negativnom smislu) starca u svakom pogledu, zrelog za jedan čamac i miran život na Adi, a ceo AMAG mi se čini neodgovornim; što pored onakvog majstora i nije čudno.
Cene su :slap:
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Dec 28, 2011 7:46 pm

Evo da i ja pohvalim Cika Crnog:ociscene dizne i zamenjene prednje Eibach opruge,pregledan trap i data dijagnoza.Radom,uslugom,profesionalnoscu i cenom maksimalno zadovoljan.Od mene jedna 10+!Sto se mene tice,dobio je jos jednu musteriju za odrzavanje automobila.Pozdrav za Crnog!!! :wave:
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Dec 29, 2011 12:29 am

Minketa napisao:Imam neposredno iskustvo sa AMAG-om, da podelim sa vama:
Pretpostavljam da ti je to bo prvi susret sa Savom :D
Uvek tako radi, sporo i skupo ali nekako imam poverenja da to što kaže
stvarno tako i jeste bez dodavanja nepotrebnih problema i troškova.

Što se tič ulja Selenia mu je stvarno fetiš jer je to preporučeno ulje,
za filter ako je reko da ranije automobili nisu imali filter onda mu verujem
jer je sigurno imao iskustva zaista ssa takvim motorima ...

Ne razumem samo zašto je razupčen motor da b se skinuo karter,
možda na dizelu tako mora, ako stvarno mora ond nije skupo za toliki poso...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Dec 29, 2011 1:27 pm

Minketa napisao: šrafovi na nekom limu, koji dolazi između pumpe i bloka (ako sam dobro razumeo), su bili popušteni
jesi li dobi neko objašnjenje od čega su se popustili i da li je sretao to ranije...
Minketa
Garaža: 156 SportWagon 1.9JTD 2004.
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 135
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 1:09 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pet Dec 30, 2011 3:46 pm

Kaže da nikad to nije imao. Pretpostavlja da je po sredi omaška u fabrici, i da su od vibracija šrafovi popustili.
Međutim, ja mislim da je mnogo verovatnije da je taj problem stečen kasnije, kroz servisiranje, ili pripremu za prodaju. Alfa je proizvedena 2004. godine. Davno je izašla iz fabrike, i previše je to vremena da bi se problem tek sad ispoljio. Inače, uvezena je iz Italije, sa 170k km na satu. Na dijagnostici je dokazano da je dirana kilometraža. Diskovi su pošteno pohabani a enterijer savršen. Tako da, ima pokazatelja da je spremana za prodaju, pa je moguće i tu da je napravljen propust.

Filteri su sedamdesetih godina već uveliko korišteni. I, nisu ništa manje važni od samog ulja. No, to nije bitno.
Razmišljao sam posle još o iskustvu sa AMAG-om... Rešili su mi problem od početka do kraja - mission accomplished. Ja sam pobedio! Možda na to tako treba gledati. Možda svakog treba staviti u svoju fioku. Pa tako, ako hoćeš da rešiš mehaničarski problem idi u AMAG. Majstor je mator i ne vidi vidi dobro, spor je, ali će ti rešiti problem. Ne očekuj od njega da barata kompjuterom jer u njegovo vreme toga nije bilo. Za primenu kompjutera u automobilu idi kod Gumetine, jer je on u tome šampion sveta. Kad sve to završiš idi kući da opereš auto jer ćeš u to jedino ti uneti neophodnu dozu fanatizma. Mora da voziš slalom i nema kukanja kad povrediš koleno.
Ali, opet, AMAG bi morao da radi brže, i ne bi smelo da se desi da se auto oslanja na pragove nego na za to predviđene tačke.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Ned Jan 01, 2012 6:16 pm

Pokusavam da nadjem neku preporuku za Kragujevacke servisere, ali osim trapova nista ne nalazim.
Dajte neki predlog gde bih mogao da uradim sad mali, a za mesec-dva i veliki.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Jan 05, 2012 1:57 pm

Minketa, sto si isao kod Save, a ne kod Vlade, njegovog mladjeg brata? Ima tamo ko da barata kompjuterom. Sava se vise ni ne bavi aktivno popravkom kola, otkada je servis goreo.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pet Jan 06, 2012 7:42 pm

Da li ima Kragujevcana na ovom forumu, koji bi mogli da mi odgovore na pitanje?
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Ned Jan 08, 2012 1:06 am

Odlične patosnice (i presvlake) prave u "Autostil" Novi Sad, Futoška 36-38, 063/801-5716... Vlasnici i radnici su Zoran i Olivera...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Mar 28, 2012 8:55 am

Trebalo je da zamenim neke semeringe i poklopce motora koji su poceli da pustaju ulje, a na 2.0 je malo zeznuto jer treba sa se skida ceo menjac. Dogovorim se Desom i zove me on kada su skinuli menjac i kaze da mi kvacilo nije sjajno i da bi bilo najbolje da ga zamenim kako ne bih ponovo placao ruke u veoma kratkom veremenu. Posto se meni cuo druk poprilcno zimus, pristanem. Pitam Desu posto je kvacilo za 2.0, kaze on da ne zna tacno, ali "oko 13 hiljada"...

Posto nisam imao toliko kesa kod sebe, dogovorimo se da on uzme kvacilo u Kitu, a ja posle da platim karticom. Dodjem po auto i saceka me cifra kvacila od 18.990,00 plus druk oko 7...kaze Desa da on uopste nije video predracun i da mu je to sumnjivo i da ne bi trebalo toliko da kosta. Odem ja u Kit u Vojvode Stepe, zamolim ih da pogledaju da mi mozda nisu dva puta uracunali druk jer je na racunu stajalo set kvacila i druk posebno. Covek pogleda u komp i kaze da je to to za moj auto. OK, sta da se radi...

Sledeceg jutra me zove Desa i kaze da je je u kutiji nasao neki plasticni druk ili tako nesto sto uoopste nije narucio i da je zvao Kit i rekao da moraju da mi vrate pare, a on njima taj deo i da je u pitanju oko dva soma.

Ne budem lenj i okrenem dugu Kitovu prodavnicu, ispostavi se da ono sto je meni trebalo kosta 15.330,00. Nazovem prodavnicu u Vojvode Stepe i oni odmah kazu da nema problema i da ce mi vratiti pare. Naravno, vratili su bez ikakvog storniranja racuna, samo onako kes iz kase - 3.600,00.

Eto, opreza nikad dosta...proverevajte sve dva puta i na dva razlicita mesta.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Mar 28, 2012 4:58 pm

Da li tu pomaže onaj naš ZAR broj?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sre Mar 28, 2012 6:41 pm

Sigurno. Nego se sve na brzinu izdesavalo.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Ned Apr 08, 2012 9:29 am

Konacno sam nasao odlicnog majstora. Nije u Kragujevcu, ali Cacak mi nije daleko.

Nesa 0611414977

Povratak na “Area Servizio”