Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Okt 18, 2004 5:38 pm

Dakle krecem sa listom servisa i prodavnica delova za Alfa Romeo:
prvo naravno moram da pomenem generalnog uvoznika i ovlascenog servisera Delta-Auto:
1. Servis Novi Beograd - tel.: 011/227 6292, 3015 209, fax: 011/227 9760, Omladinskih brigada 33a,
2. Prodavnica rezervnih delova - tel.: 011/227 0488, fax: 011/227 5927, Omladinskih brigada 33a,
3. Magacin rezervnih delova - tel.: 011/227 5927, 2150 208, fax: 011/227 5927, Omladinskih brigada 33a,
4. Servis Banovo brdo - tel.: 011/3546 992, 3545 588, fax: 011/543 676, Ivice Dev
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 18, 2004 5:44 pm

AMAG
Verovatno najstariji Alfa servis u SCG. Ovlascen servis. Majstori su obuceni, a radionica dosta dobro opremljena. Zakazivanje takodje obavezno, cekanje-nekoliko dana.
Dok sam odrzavao auto kod njih bio sam delimicno zadovoljan zbog dosta visokih cena. Takodje, kod njih se mogu pronaci i delovi, ali sa cenom u koju se servis predhodno ugradi. Cesto znaju da probiju vremenski rok koji su sebi dali za popravku.
Prihvatice kako novije, tako i starije modele Alfa Romea, a takodje nece odbiti ni Lanciu.
Slika

Neboj
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 18, 2004 5:50 pm

Ninic Vid
Neovlasceni servis Alfa Romea.
Slobodno mozete odvesti vasu Alfu kod njih na popravku, ukoliko nije rec o nekom zaista ozbiljnom kvaru. Osetno jeftiniji od predhodna dva gore navedena servisa. Takodje, poseduju kompjutersku dijagnostiku, a i ovlasceni su servis za Bosh elektroniku. Zadovoljan sam njihovim postovanjem rokova popravke.
Dobra stvar je sto ako znate sta treba da se radi na kolima, mozete dogovoriti cenu opravke jos pri zakazivanju, koja je takodje obavezna. Kod njih se mogu nabaviti i rezervni delovi, koji se prodaju u prodavnici Auto Stil, ali se servis NE ugradjuje u cenu.

Du
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 18, 2004 5:55 pm

Auto Stil - prodavnica autodelova
Najbolja prodavnica autodelova za Alfa Romeo koju sam u BG nasao. Poseduju sve osnovne delove koji ce vam u nekom redovnom odrzavanju zatrebati. Delovi nisu original Alfa Romeo (Fiat), ali u vecini slucajeva original vam nece ni biti potreban. Mogucnost narucivanja originalnih delova iz Italije.
Jedini kod kojih sam nasao Golden Lodge svecice. Imaju i paletu Selenia ulja, koje nabavljaju direktno od uvoznika (MSD Trade - Obrenovac).
Poseduju delove i za nove i stare Alfine modele.

Cviji
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pon Okt 18, 2004 8:04 pm

Potvrdjujem ovo za AMAG i Ninica.
Sto se Novog Sada tice Stojanova, koji je ovlasceni serviser i prodavac,zaobilaziti u sirokom luku.Alfu i Lanciu niposto ne ostavljati Stojanovu!!!!!! Za Fiata je OK! Neiskusni majstori koji se menjaju kao na pokretnoj traci uopste ne ulivaju poverenje.
Autoitalia je servis gde servisiram auto vec 6-7 godina i zadovoljan sam.Inace vlasnik servisa je ujedno i mehanicar Zirojevicu i jos jednom vozacu(ne mogu da se setim imena) koji se takmice u nacionalnoj klasi.U okviru servisa je i prodavnica rezervnih delova koja je solidno snabdevena,ali iskljucivo originalnim delovima.Ako nekog dela nema na lageru porucuje se iz Italije.
Slobodana Bajica 34 tel.021/24-809
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 17, 2005 4:48 pm

Grubi putokazi:
Majstor koji je oki ( po pricama drugih, ne iz mog licnog iskustva),Desha na zvazdari.
Ima jedna prodavnica u kojoj sam par puta kupovao delove i koja je poprilicno dobro snabdevena na pocetku Ugrinovacke ulice.
Nisam sada pri vizit kartama ali cu uskoro(koliko sutra) objaviti brojeve telefona i ostalo.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 17, 2005 6:38 pm

Dopuna predhodnog:
Servis Misho
063/7708-512
064/11-808-25
Vitezova Karadjordjeve zvezde 39a,mirijevo

Servis Dejan Dajic - Desha
011/344-41-59
063/339-617
Djordja Kratovca 54

Auto delovi
kontakt Goran
064/610-42-62
Inace kod Gorana sam kupovao original Alfine delove po ok cenama.
Covek nema firmu,radi od kuce,tako je moja preporuka okrenuti ga na telefon i videti ima li deo ili ne.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

...

Uto Jan 18, 2005 10:16 pm

Auto Stil uvozi ORIGINALNE delove a ima i "neoriginalne"
i uvek kada nesto zatrazis pitaju hoces original ili to i to.
Recimo ja kad sam trazio spaner zupcastog kaisa i zupcasti kais
rekao mi je:

Imas zupcasti Alfa original toliko i toliko, Good Year toliko i toliko.
Imas spaner Alfa original toliko i toliko, SKF toliko i toliko.
Takodje mogu se narucivati originalni delovi po kataloskom broju
Alfinom.

Ninic servis moze i teze kvarove jako uspesno da reshava.
Ninic Vid aka Crni je vrhunski strucnjak za Bosch sisteme ubrizgavanja
i uopshteno za autoelektroniku.
Sasha (glavni majstor) je extra posten decko i vredan i vrstan poznavalac italijanskih automobila.
Dejan takodje. I momak koji radi autoelektriku je takodje odlican majstor.

Ovo nemojte shvatiti kao neku reklamu za njih, jednostavno odrzavao sam Alfu u pocetku kod Vlade Petkovica (AMAG) pa sam posle presao kod Ninica (gde sam odrzavao Tipa i Coupea). Deltu zaobilazim u sirokom krugu zbog neodgovornih majstora.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jan 18, 2005 10:50 pm

Ne znam, meni u Ato stilu nisu nudili te originale....
To za narucivanje nije bas neko resenje, kad na deo moras da cekas vise od nedelju dana.
AMAG je mnogo bolje opremljeniji sto se tice servisiranja Alfi, a siguran sam da su i mnogo strucniji. Naravno sve ovo mora i da kosta...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: ...

Ned Jan 23, 2005 2:41 pm

Quadrifoglio napisao: Ovo nemojte shvatiti kao neku reklamu za njih, jednostavno odrzavao sam Alfu u pocetku kod Vlade Petkovica (AMAG) pa sam posle presao kod Ninica (gde sam odrzavao Tipa i Coupea). Deltu zaobilazim u sirokom krugu zbog neodgovornih majstora.
Boki samo mala ispravka covek se zove Sava ne Vlada :)

On je ujedno i vlasnik i gazda servisa,o njegovoj strucnosti mozda govori i podatak da cesto vidim 911-ice kod njega na kanalu,takodje i onaj Maserati Shamal,Lanciu HP i ostale zverine naravno je Alfa No1. ali ono sto hocu da spomenem je da je covek ljudina,hoce da pomogne i da se angazuje...za cene je tacno da ne spada u jeftinije servise ali svaki kvalitet se placa

Pozz
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 2:47 pm

to je matori Sava, a mladji je Vlada (to mu sin dodje valjda)...
ne kazem da nisu vrhunski majstori, ali zar mora da mi se ugradjuje
i na delovima??? mislim, ode u auto stil i kupi delove i ugradi se na njih dodatno pored rada... nije u redu ipak... + probija rokove + cim jednom ne dodjes kod njega nesto da uradis, obrise te iz kompjutera i nece da ti da istoriju servisa...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 3:04 pm

Ne znam da mu sin sljaka pitacu ga pre ce biti da mu je to brat...a ovo za delove stvarno nisam imao problema sa ugradjivanjem,za rokove stvarno nikad nisam cekao duze od dva dana na auto a ovo poslednje stvarno ne znam posto nemam obicaj da menjam majstora koji mi kvalitetno odrzava makinu...ja ti naravno verujem da je tako bilo, samo su moja iskustva drugacija
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 4:33 pm

Evo jos malo da pohvalim Amag... bio sam kod njih pre dva dana, rutinski pregled, nesto malo zezalo palenje, i davac temperature.
Pregledali ceo auto, kacili ga na komp, ustanovili kvarove...i naplatili - nista :)
Kazao mi covek, nadji negde taj i taj deo, i pokazao mi kako sam da ga zamenim...
Uglavnom radili su sat ipo i nisu hteli nista da mi uzmu....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 5:01 pm

Sa mnom imaju slican odnos...poslednji put sam odneo alu pedale da mi zamene standardne papuchice i nista mi nisu naplatili a bilo je jedno sat i po posla jer nisu uopste pasovale :)

Dobro de ja poznajem Savu i ostalu ekipu tamo ali tvrdim da ljudi hoce da uchine i pomognu ne samo meni
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

...

Ned Jan 23, 2005 7:40 pm

svaka vam chast, meni su naplatili i dijagnostiku...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 7:42 pm

Dijagnostika u Ninicu letos je bila 2000 din...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 7:45 pm

i josh uvek je 2000din...

osim uz redovni servis gde je dobijesh dzabe...
naplate ti samo promenu ulja i filtera 1000din
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 7:47 pm

1000 din, zamena ulja i filtera :shock:

Mene to kosta 100 din ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 7:51 pm

mene chorbu do dedine garaze :mrgreen:

pa ono, pazi, zameni filter ulja/vazduha/klime/ulje, pregleda trapove, kocnice, baci ga na komp = 1000din... mislim da je to OK
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 7:55 pm

Dobro, OK je ako ga svaki put baci na komp.

Mislim ipak treba taj komp. neko da isplati, prtedpostavljam da ne moze bas mnogo bacanja da izdrzi... :rotfl:
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Sre Jan 26, 2005 12:33 am

Moja zapazanja:

Menjao sam skoro (mart 2004) varijator, kaiseve, spaner itd u beogradu na autokomandi (ali ne onaj veliki alfin servis, nego pored tog, mali servisic, mislim da je Nebojsina ulica, drzi ga brat od vlasnika velikog servisa)...

U sustini su uradili "dobar" posao, dijagnostika dzabe (uz cenu od 300E nije ni cudo), osim sto je varijator poceo da se cuje posle 6-7K kilometara opet pa me mrzelo da se ubedjujem sa njima (nisam uzeo racun kada sam servisirao auto, ko mi kriv) te sam otisao u alfa-fiat-lancia servis u Cacku (taj mi je blizu).

Tamo su zamenili varijator za 19000 dinara, nisu lepo vratili poklopac kaisnika, i nisu imali da mi zamene provodnik koji vodi od bobine do svecice (TS je motor, nije kabl vec provodnik od otprilike 12cm koji ulazi u kanal od glavne svecice) pa smo otisli na neki otpad gde prodaju samo delove za Alfu i tu smo kupili za 10E to sranjence...ostalo je OK...

Ni jedni ni drugi nisu mogli da provale zasto mi ne radi daljinski na kljucu (nije IC nego je radio predajnik)...

Znaci, nemam pojma kakve su cene u drugim servisima, ali sam u sustini zadovoljan kako su odradili posao...Moglo je malo pedantnije, ali sta da se radi...Svi su jako ljubazni...

Mislim da ovi u beogradu ugradjuju reparirane varijatore (cuo sam da ima da se kupi u Delti repair kit)...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 26, 2005 1:00 am

Ja obicno idem u Deltin servis u Krusevcu, prilicno sam zadovoljan, momci profesionalno rade posao i nisu previse skupi, dijagnostika je 1500 din.
Gde se nalazi taj otpad koji prodaje samo delove za Alfe?
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Sre Jan 26, 2005 1:03 am

Pre Cacka imas skretanje levo ka Zlatiboru (ona magistrala kojom idemo na more). Naidjes na cini mi se prvi semafor i odmah tu sa leve strane...Nisam bas 100% siguran, ali videces gomilu Alfi na placu (na magistralnom je putu)...Pazi ako budes ulazio da te ne ujede prase ili neka druga zivotinjka, i obuj duboke cizme, jer je prljavo strasno...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 26, 2005 1:13 am

Hvala :D :D
"Pazi ako budes ulazio da te ne ujede prase ili neka druga zivotinjka, i obuj duboke cizme, jer je prljavo strasno..."
:D u slucaju razbesnelih prasica :AR15: :AR15: :plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 26, 2005 9:42 am

imandic napisao:Moja zapazanja:

Menjao sam skoro (mart 2004) varijator, kaiseve, spaner itd u beogradu na autokomandi (ali ne onaj veliki alfin servis, nego pored tog, mali servisic, mislim da je Nebojsina ulica, drzi ga brat od vlasnika velikog servisa)...

U sustini su uradili "dobar" posao, dijagnostika dzabe (uz cenu od 300E nije ni cudo), osim sto je varijator poceo da se cuje posle 6-7K kilometara opet pa me mrzelo da se ubedjujem sa njima (nisam uzeo racun kada sam servisirao auto, ko mi kriv) te sam otisao u alfa-fiat-lancia servis u Cacku (taj mi je blizu).

Tamo su zamenili varijator za 19000 dinara, nisu lepo vratili poklopac kaisnika, i nisu imali da mi zamene provodnik koji vodi od bobine do svecice (TS je motor, nije kabl vec provodnik od otprilike 12cm koji ulazi u kanal od glavne svecice) pa smo otisli na neki otpad gde prodaju samo delove za Alfu i tu smo kupili za 10E to sranjence...ostalo je OK...

Ni jedni ni drugi nisu mogli da provale zasto mi ne radi daljinski na kljucu (nije IC nego je radio predajnik)...

Znaci, nemam pojma kakve su cene u drugim servisima, ali sam u sustini zadovoljan kako su odradili posao...Moglo je malo pedantnije, ali sta da se radi...Svi su jako ljubazni...

Mislim da ovi u beogradu ugradjuju reparirane varijatore (cuo sam da ima da se kupi u Delti repair kit)...
Oleshili su te za tih 19k...
NOV originalni varijator je 9k dinara...
E sad, niko ti nece dati garanciju na varijator zato shto vrlo cesto se desi to sto se tebi desilo... mom kumu su na alfi 155 menjali varijator,
uzeo je NOV ORIGINALAN i posle 4000km je opet poceo da mu klikce...
otishao je nazad kod majstora i zamenili su samo ulozak varijatora
(deo 15EUR i rad 30EUR) (iako je morao da razupci motor opet) i eto
Boze zdravlja vec 20ak hiljada mu ne klikce nista...

u sustini mene je servis (svi spaneri/kaisevi + varijator)
kostao 400EUR sa originalnim novim varijatorom (koji je poceo da klikce posle 10ak hiljada)

Povratak na “Area Servizio”