Trapovi na našim Alfama

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Avg 21, 2014 7:23 am

kad crkne servo vakum,pedala kocnice je tvrda kao i kad je ugasen auto,a kad ima vazduha u instalaciji,desava se dok recimo stojis sa lagano stisnutom kocnicom i kako radi auto tako lagano igra pedala pod nogom i popusta

ne mnogo ali dovoljno ako je put pod nagibom da lagano pocne da krece,kao da se popusta noga sa kocnice,i samo ponovnim stiskanjem se sve resi

tako da i to jedan od problema koji se desavaju i licno sam imao taj problem,koji sam razvlacio dve godine,setim se kad sednem i krenem,uvek je bilo aj kad se vratim pa cu resiti i tako dan za danom i dve godine
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Mac
Garaža: 159 Selective 2.0jtdm, Insignia, BMW G30 Xd
-------------------------
Ex BMW F10
Ex Giulietta Exclusive 2.0jtdm,
Ex 159 SW 2.0jtdm
Ex 156 2.0 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1567
Pridružio se: Uto Nov 26, 2013 2:12 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Avg 21, 2014 11:31 am

Ako moze mala pomoc u vezi centriranja trapa

Naime primetio sam da su pojele unutrasnje strane prednjih guma i koliko vidim na alfaowners forumu, dosta 159 ima taj problem (fabricka podesavanja nisu najsrecnija). Da li je neko imao slicno iskustvo i kako (gde?) je centrirao trap?
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Avg 21, 2014 5:22 pm

ja sam kod mene konačno našao izvir lupkanja u prednjem trapu, amortizer se odvio u samoj šolji (mislim da je takav slučaj već pominjan u ovoj temi). zategnuto i sad se ne čuje.
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Avg 21, 2014 5:55 pm

Da li je to moguce i sa zadnjim amortizerom biti uzrok?
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Čet Avg 21, 2014 7:23 pm

kod 155 ne. :)

lako se otkriva, jedan drma točak, a drugi samo stavi ruku na taj šraf i ako se pomera to je to.
strbac
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Avg 21, 2014 10:50 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Avg 25, 2014 1:28 pm

Pozdrav svima od novog clana, izvinjavam se unapred za potencijalno glupa pitanja:)
Imam 147 1.9 jtd, bio sam kod majstora na pregled trapa i dobio izvestaj sta treba da se menja, sve je na prednjem trapu:

-desni stabilizator
-desna + leva kugla
-selen blok leve viljuske
-selen blok desne viljuske

Sad nije mi jasno da li su ovde u pitanju gornje ili donje viljuske po ovome sto mi je napisano? Sta konkretno treba da menjam, znam da su kod Alfe neke stvari integrisane u viljuskama i da mora da se menja cela viljuska ali ne znam da li gornje ili donje ili sve?

Hvala unapred
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Avg 25, 2014 6:20 pm

Ako ti su obe strane nikakve najbolje zameni sve komplet da posle ne misliš
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Avg 25, 2014 7:10 pm

trebalo je da naglasi dal je gornja ili donja viljuska ali kad vec menjas obe kugle i po jedan silent logicno je da zamenis i drugi silent tj kompletne viljuske (gornje ili donje treba videti tacno koje) i miran si, cudi me da nije predlozio zamenu kompletnih viljuski niko normalan ne bi zameni jednu kuglu i jedan silent a drugi ostavio stari :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Avg 26, 2014 7:46 am

pa na danasnje uslove,retki su oni koji kad odu u servis i zbog jedne spone kazu "menjaj sve"

zato i ja napomenem da moze pojedinacno delovi da se rade i ono sto je dobro ne treba dirati ako se ustanovi da mogu jos bar pola godine i vise,zavisno ko koliko prelazi

sto bi covek menjao ceo trap ako su mu propali silen blokovi na gornjim i kugle na donjim viljuskama

kad ceo trap recimo dodje oko 300e a samo to da se sredi 150e,a za ostatak kupi zimske gume
ko na nas krene iz mesta je naje&o
strbac
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Avg 21, 2014 10:50 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Avg 26, 2014 9:51 am

Hvala puno na odgovorima. Mozda cu do Trifunovica u KG da stave sve komplet reparirane.

Ove spomenute kugle se inace nalaze na gornjim ili donjim viljuskama?
I jos nesto sam hteo da pitam. Koliko je u stvari ovo ozbiljan kvar, da li moze negde da mi otpadne tocak dok to ne sredim? :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Avg 26, 2014 9:37 pm

sa slosim kuglama se ne treba igrati
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sre Avg 27, 2014 8:34 pm

Mislim da nije odgovarajuća tema, al aj da postavim pitanje kako ne bih otvarao novu...

Auto je stajao par dana, a pre toga nikakve rupe nisam gađao ni pogađao... U vožnji nema nikakvog lupkanja, već čujem blagu škripu sa desne strane, kad upadnem u jaču rupu ili pregib, kao amortizer, da l neka gumica fali na amortizerima ili nešto nemam pojma... Čitam neke vilice, balans štangle...

Jel neko ima ideju šta bi moglo da bude? I koja je to cenovna presuda, da li se to podmazuje ili?
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sre Avg 27, 2014 8:47 pm

Jeste dobra tema, i upravo o tome se pricalo na prethodnih 40 stranica :)
Korisnikov avatar
spin
Garaža: 147 1.9 jtd 85 kW 2003.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bg
Postovi: 236
Pridružio se: Pon Jun 28, 2010 1:05 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Sre Avg 27, 2014 8:52 pm

To škripanje najčešće potiče od silen bloka gornje viljuške. Pisano je o tome naširoko ovde. To je jedan od dva 'sistemska' problema na 147 koji se vode u Autodati.
Moje iskustvo je da si miran još neko (dosta dugo) vreme u smislu ispravnosti a potom će da popusti i počne da lupka.
Škripu rešava mazanje, najbolje neka silikonska mast, samo to je privremeno.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Sre Avg 27, 2014 10:16 pm

Hvala puno, znaci podmazujem na mesec, dva... dok mi ne odu skroz jer nema smisla da menjam samo jednu koja jos nije pukla, a da me ostale drze u neizvesnosti? Moram da vidim za cifru, jer ako nije strasno, da ja sve to lepo odradim pa da sam miran...

U svakom slucaju cu da pregledam ovo stivo, isao sam na preskkok...
dri
Postovi: 41
Pridružio se: Sre Feb 24, 2010 4:49 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Sep 01, 2014 10:16 pm

Da vam javim update u vezi problema sa drhtanjem pedale kocnice pri kocenju... Naime promenjeni su diskovi i plocice, problem je naravno tu. Sada ja padala kisa i po kisi apsolutno nema simptoma podrhtavanja kocnice. Sve je u najboljem redu. Dakle na sta moze da padne sumnja tu?
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pon Sep 01, 2014 11:23 pm

Ja mislim da kod tebe nisu u pitanju diskovi, kada su oni krivi, podrhtavanje pedale se najvise oseca kod vecih brzina, sto je brzina manja, manje pedala podrhtava, kod tako malih brzina (20 km/h) to se skoro i ne oseti. Tu sigurno postoji neki drugi problem, lako je moguce da kao sto je vec receno, da neki od lezajeva tockova ima lufta (dotrajali lezaj tocka se obicno bas tako i ponasa, na manjim brzinama vise trese, a na vecim se smiruje) ili mozda ABS pravi problem. Obidji jos nekog mehanicara.
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
dri
Postovi: 41
Pridružio se: Sre Feb 24, 2010 4:49 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Sep 02, 2014 11:05 am

Evo i danas vozim auto ceo dan, mokre su ulice i jos je mokar i apsolutno nema nikakvih simptoma podrhtavanja pedale. Izgleda je pravljena moja alfa samo za Veliku Britaniju i vlazno vreme :)
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Uto Sep 02, 2014 10:24 pm

Pa onda ostaje da joj ugradis prskalice i vozi :drift :D
Stvarno interesantan problem, toliko stvari izmenjano a opet nista. Ceka se rasplet.
strbac
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Avg 21, 2014 10:50 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Sep 05, 2014 10:18 am

Drugari, evo da podelim iskustvo, sta sam uradio sa trapom.
Posle razmatranja nekoliko opcija, ipak sam se resio za reparirane viljuske
kod Trifunovica iz Kragujevca. Zakazivanje se radi dan ranije.

Zamenio sam komplet - sve gornje i donje viljuske (ukupno 14000 din) i desni stabilizator koji je 1000 din. Moje viljuske su bile u totalnom haosu, razvaljene potpuno. Njihove na oko deluju kvalitetno. Pored ovoga sam zamenio i gumice balans stangle, oba selen bloka zadnje glavcine, leva manzetna, sajla rucne kocnice i centriranje trapa.

Mogu vam reci da su ostavili jako pozitivan utisak na mene. Moram da ih pohvalim jer su zasluzili. Gazda je pravi domacin, ne nadgleda samo, vec radi zajedno sa radnicima. Na ugradjene viljuske daje potpisanu i pecatom overenu garanciju od godinu dana. Centriranje trapa sam dobio gratis. Sve ovo je zavrseno od 9 do 12:30. Meni je konkretno viljuske postavljao radnik Vlada koji radi na Alfama, jako profesionalan i strucan. Da ne hvalim previse, ali stvarno rade ok i posveceno.

Auto je preporodjen i za sada je sve ok, nema lupanja i skripanja, sve utegnuto i kao da je nov auto, ne mogu da verujem koja promena. Nadam se da ce da potraje :) Na pravcu je osecaj da je dosta sigurniji sada, verovatno zbog centriranja trapa.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Sep 05, 2014 2:18 pm

jel montaza svega toga posebno naplacena (i koliko ) ili je usla u ovu cenu od 14000din?
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
kAcA
Garaža: Alfa GT
Lokacija: Sarajevo
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 361
Pridružio se: Pet Sep 13, 2013 11:48 pm

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Sep 05, 2014 3:37 pm

strbac napisao:Drugari, evo da podelim iskustvo, sta sam uradio sa trapom.
Posle razmatranja nekoliko opcija, ipak sam se resio za reparirane viljuske
kod Trifunovica iz Kragujevca. Zakazivanje se radi dan ranije.

Zamenio sam komplet - sve gornje i donje viljuske (ukupno 14000 din) i desni stabilizator koji je 1000 din. Moje viljuske su bile u totalnom haosu, razvaljene potpuno. Njihove na oko deluju kvalitetno. Pored ovoga sam zamenio i gumice balans stangle, oba selen bloka zadnje glavcine, leva manzetna, sajla rucne kocnice i centriranje trapa.

Mogu vam reci da su ostavili jako pozitivan utisak na mene. Moram da ih pohvalim jer su zasluzili. Gazda je pravi domacin, ne nadgleda samo, vec radi zajedno sa radnicima. Na ugradjene viljuske daje potpisanu i pecatom overenu garanciju od godinu dana. Centriranje trapa sam dobio gratis. Sve ovo je zavrseno od 9 do 12:30. Meni je konkretno viljuske postavljao radnik Vlada koji radi na Alfama, jako profesionalan i strucan. Da ne hvalim previse, ali stvarno rade ok i posveceno.

Auto je preporodjen i za sada je sve ok, nema lupanja i skripanja, sve utegnuto i kao da je nov auto, ne mogu da verujem koja promena. Nadam se da ce da potraje :) Na pravcu je osecaj da je dosta sigurniji sada, verovatno zbog centriranja trapa.
Koliko te sve izašlo na kraju?
strbac
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Avg 21, 2014 10:50 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Sep 05, 2014 5:00 pm

@OMP Ova cena od 14000 (za sve viljuske) je zajedno sa montazom. Donje viljuske su 4500, gornje 2500 (cene sa montazom).

@kAcA Sve ukupno (sa zamenom gumica na balans stangli, manzetna, sajla rucne...) je izaslo 20 000. Ove delove sam ja doneo sa sobom.
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Sep 05, 2014 5:18 pm

Pa njie losa cena, ja sam pre tri meseca narucio od Tejovica po istoj toj ceni levu gornju i donju viljusku i stabilizator i plus platio mom majstoru ugradnu, viljuske su za sad ok ali stabilizator je poceo da se cuje vec posle mesec dana po malo, a sad je vec zreo za zamenu. Duze su mi trajali Kineski stabilizatori iz AP sporta, tako da nisam zadovoljan stabilizatorom, a za viljuske videcemo koliko ce izdrzati. Jos da napomenem da bas pazim kako vozim po losim putevima.
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Trapovi na našim Alfama

Pet Sep 05, 2014 6:14 pm

Zemljak, kod mene su trenutno Tejoviceve gornje, pocele su pomalo da cvkucu nakon zamene. Trenutno su samo dodnje zadovoljavajuce, gornje kako kome ulete.
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.

Povratak na “Area Servizio”