Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
acafacaa
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 147 TS 2.0
Lokacija: Bor
Lokacija: Bor
Postovi: 72
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 6:58 am

Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Sre Jul 30, 2014 7:36 pm

Pozdrav svima, imam alfu 147 2.0 2001. god. Kada prodjem kroz vodu(recimo posle kise bara), vozeci brzo ili normalno, pocne elektronika da "brljavi" skroz, ne rade podizaci, brzinometar, niti bilo sta od informacija na tabli, duga svetla, upali se nazad svetlo za maglu i nece da se ugasi dok ne skinem kleme, zadnji put je radilo to svetlo za maglu 2 dana, pa sam skidao kleme gde god da odem :), desni migavac isto se upali nece da se ugasi, kada ugasim auto nece da uplali 15-20 minuta, osetio sam vodu na nozi dok sam vozio(na carapi) i primetio sam da je deo ispod volana mokro, ali se sve zadesi nocu pa ne mogu da vidim bas najbolje, a i mesto je malo nepristupacno, sumnjam(mozda i gresim), da mi se kvasi ta tabla za osigurace ispod volana, ili mozda negde ispod haube? Kada auto stoji npr parkiran na pljusku ili ga perem u perionici pod mlazom, nemam probleme, ali cim predjem preko neke malo vece bare odmah se jave problemi, ne znam odakle moze voda da ulazi i gde, ima li neko ideju? Unapred hvala
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Sre Jul 30, 2014 9:25 pm

Moguce da su ti zapuseni odvodi za vodu ispod soferke (tj. ispod one plastike)...
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
acafacaa
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 147 TS 2.0
Lokacija: Bor
Lokacija: Bor
Postovi: 72
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 6:58 am

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Sre Jul 30, 2014 10:09 pm

MiloshBg napisao:Moguce da su ti zapuseni odvodi za vodu ispod soferke (tj. ispod one plastike)...
Nisu zapuseni, proverio mi jedan majstor juce, sipao vodu, na soferku i sve izlazilo dole na gumeni odvod, ne znam odakle moze jos da se kvasi?
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Sre Jul 30, 2014 10:38 pm

Truo patos ? :)
Nema gorih ljudi od alfista.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Čet Jul 31, 2014 11:38 am

Skini plasticna podkrila, pa vidi ima li trulezi ispod. Prveri pod, pogledaj kablove ispod prednjeg branika, mozda ti branik ne stoji kako treba, nakupila se prasina, pa kad je vlazno ili kad se pokvasi pravi se kratak spoj. Ja imam problem prilikom zakkljucavanja preko daljinskog, kad je vlazno desi se da ostane upaljen levi migavac. Posto alarm nije fabricki, lociran je negde ispod branika, a vidim da je sve puno prasine, znam da je tu problem, pa kad budem imao vise vremena, skinucu branik i ocistiti.
Korisnikov avatar
acafacaa
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 147 TS 2.0
Lokacija: Bor
Lokacija: Bor
Postovi: 72
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 6:58 am

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Čet Jul 31, 2014 2:52 pm

Evo posto je pljusak po celoj Srbiji, primetio sam da mi curi kod one rucke za otvaranje haube, kaplje. Da nije mozda do nekog kedera ili odakle to moze jos biti?
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Čet Jul 31, 2014 6:20 pm

Onda ide negde od soferke, pa se sliva.
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Pet Avg 01, 2014 8:04 pm

Pa tu curi imas odvode ispod plastike brisaca levi ti je zapusen i sva voda ide na kutiju osiguraca u kabini,resavaj odvod da se na zapalis...jos nesto kod 147 ima jos jedan uvodnik za kablove,hoce on da popusti i da curi opet voda,to zali silikonom.
Slika
Korisnikov avatar
acafacaa
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 147 TS 2.0
Lokacija: Bor
Lokacija: Bor
Postovi: 72
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 6:58 am

Re: Alfa 147 haos u elektronici posle kvasenja - pomoc

Pet Avg 01, 2014 8:27 pm

Proverio majstor bas taj levi odvod, i nije zapusen, sipao vodu na soferku i sve izlazi dola na ono gumeno crevo. A gde se nalazi to drugo mesto da proverim i da kazem majstoru da stavi silikon?

Povratak na “Area Servizio”