Skripanje?!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
TheReaL
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS.
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 10:31 pm

Skripanje?!

Uto Apr 15, 2014 10:56 pm

Pozdrav svima,
Evo ovako, uclanio sam se ovde jer volim alfu i danas sam napokon i kupio
jednu :lol: , radi se o 156, 1.8, 2000 god. i imam nekih sitnih problema, naime radi se o tome da kada prelazim preko lezeceg ili slicnih neravnina na putu cuje se kao neko skripanje, po nekom mom iskustvu (a nisam bas iskusan) rekao bih da su ramena ili kod drugih automobila su to kugle ako se nevaram, sta vi mislite o tome i ako su ramena koje su cene novih i da li se isplati kupovati polovne-reparirane sa godinu dana garancije?
Na autu imam neki remus pozadi a ja to i ne volim bas jer mnogo bruji pa da li neko zna koliko je samo zadnji lonac i da li je bolje da skidam taj remus?
Hvala unapred.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Skripanje?!

Uto Apr 15, 2014 11:09 pm

Dobro dosao. Nije obavezno ali bi bilo lepo da predstavis i automobil u temi za to
viewforum.php?f=6
da vidimo kako izgleda.
Sto se tice skripanja i svih tvojih nedoumica oko trapova imas ovde
viewtopic.php?f=13&t=45048 .
Malo se baci na iscitavanje pa ako ti nesto nije jasno slobodno tamo postavi pitanje.
Pre ce se naci neko da ti odgovori.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Skripanje?!

Uto Apr 15, 2014 11:13 pm

:podrzava
Mogu biti gumice balans štangle, viljuške, ...

Gornje viljuške (reparirane) su 6000 + ugradnja.
Gumice su jeftine.

Pogledaj link koji ti je kolega okačio. :arflag
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Skripanje?!

Sre Apr 16, 2014 8:22 am

Sto se tice skripanja, to tako mora :) Povedi neku devojcicu pa "skripite" u sumi :D

Ja sam uzeo zadnji lonac, polovan, citav, za 15 evra. Odakle znas da je remus? I moj je brujao bas dosta, a razlog je bio sto se raspao unutra. Bukvalno je lonac bio supalj, samo trulez u auspuhu.
Korisnikov avatar
TheReaL
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS.
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 10:31 pm

Re: Skripanje?!

Sre Apr 16, 2014 9:28 pm

junky01 napisao:Dobro dosao. Nije obavezno ali bi bilo lepo da predstavis i automobil u temi za to
viewforum.php?f=6
da vidimo kako izgleda.
Sto se tice skripanja i svih tvojih nedoumica oko trapova imas ovde
viewtopic.php?f=13&t=45048 .
Malo se baci na iscitavanje pa ako ti nesto nije jasno slobodno tamo postavi pitanje.
Pre ce se naci neko da ti odgovori.
Hvala na dobrodoslici i na linkovima.
Nisam stigao da slikam danas auto ali cu sigurno to uraditi ovih dana pa cu postaviti.
Korisnikov avatar
TheReaL
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS.
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 10:31 pm

Re: Skripanje?!

Sre Apr 16, 2014 9:36 pm

Hvala ljudi na pomoci i na dobrodoslici.
Sto se tice slika mog automobila nisam stigao danas ali cu sigurno to uraditi ovih dana.
Inace danas sam zvao onog Dragana iz Barica pa cu sutra otici do njega da mi pogleda neke stvari na trapu a i taj zadnji lonac.Sto se lonca tice bivsi vlasnik mi je rekao da je remus a i ima onako veci - siri izlaz pozadi kao neki "top" ili kako se vec zove pa pretpostavljam da zbog toga se cuje kao sportski a meni to stvarno ne treba :)

@acke156: Kad si rekao 6000 za reparirane viljuske jel to za jednu ili za obe strane?

@bojan90: Gde si nasao lonac u dobrom stanju za 15 eura ako nije tajna?
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Skripanje?!

Sre Apr 16, 2014 11:07 pm

Obe gornje 6000 RSD.
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Skripanje?!

Čet Apr 17, 2014 4:39 am

To skripanje je kad je hladno (predpostavljam) i to je normalno. To je mana kod svih alfi. To su gumice i cim se malo auto zagreje to prestaje. Tako da nemoj oko toga da se sekiras.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Skripanje?!

Čet Apr 17, 2014 8:58 am

Imas u temi otpadi na drugoj strani. Imas i jos neke kontakte, pa pozovi i proveri. Za zadnji lonac su mi trazili 50 evra, ja uzeo za 15, nista mu ne fali, spolja nije busan, unutra je citav, cev je malo zardjala, sasvim normalno. Mislim da je vise nego povoljno. Viljuske su oko 25 evra po komadu.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Skripanje?!

Čet Apr 17, 2014 9:10 am

Ne mora ništa da "škripi". Meni se isto čulo kod prelaska ležećih. U avgustu prošle godine zamenjene gornje viljuške i od tada do danas ništa ne škripi. ;)
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Čet Apr 17, 2014 9:29 am

I ja sam kapirao da je to normalno dok mi skoro Desa nije tu nešto podmazao nekim namenjenim silikonskim čudom i od tada je sve totalno tiho. Čak je meni pre toga krenulo bas da lupa preko neravnina, mislio sam da je trap odslužio svoje, ali evo sada je sve kao novo posle tog podmazivanja

Inace nesto mi se javlja da si mozda omasio marku automobila kada ti smeta taj Remus :-)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re:

Čet Apr 17, 2014 11:51 am

EnricoAdams napisao:...podmazao nekim namenjenim silikonskim čudom...Čak je meni pre toga krenulo bas da lupa preko neravnina, mislio sam da je trap odslužio svoje, ali evo sada je sve kao novo posle tog podmazivanja ...
Ovo je malo nemoguce. :D
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
TheReaL
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS.
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 10:31 pm

Re:

Čet Apr 17, 2014 8:09 pm

EnricoAdams napisao:I ja sam kapirao da je to normalno dok mi skoro Desa nije tu nešto podmazao nekim namenjenim silikonskim čudom i od tada je sve totalno tiho. Čak je meni pre toga krenulo bas da lupa preko neravnina, mislio sam da je trap odslužio svoje, ali evo sada je sve kao novo posle tog podmazivanja

Inace nesto mi se javlja da si mozda omasio marku automobila kada ti smeta taj Remus :-)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Pa znas kako vozio sam ranije samo BMW serije 5 i nekako nisam taj tip da volim da mi se dere auspuh :banghead: vise volim da mi se cuje motor kad "da razvlacim" , a inace ovo mi je prva alfa u zivotu i mogu ti reci da mi se jako svidja :arflag
Korisnikov avatar
TheReaL
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS.
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 10:31 pm

Re: Skripanje?!

Čet Apr 17, 2014 8:15 pm

Bojan90 napisao:Imas u temi otpadi na drugoj strani. Imas i jos neke kontakte, pa pozovi i proveri. Za zadnji lonac su mi trazili 50 evra, ja uzeo za 15, nista mu ne fali, spolja nije busan, unutra je citav, cev je malo zardjala, sasvim normalno. Mislim da je vise nego povoljno. Viljuske su oko 25 evra po komadu.
Danas sam bio kod Dragana u Baricu i mogu ti reci da sam nasao neke sitnice koje su mi trebale i to vrlo povoljno a popricao sam i sa ljudima koji tamo rade i imaju i lonac za 20 evra ali ga nisam kupio jer mi majstor pauzira sad za praznike pa cu posle uskrsa da uradim i to, i da jos samo da pohvalim ljude koji rade kod Dragana u Baricu da su veoma korektni i usluga je na nivou tako da svima preporucujem taj auto otpad.
Korisnikov avatar
TheReaL
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS.
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 10:31 pm

Re: Skripanje?!

Čet Apr 17, 2014 8:18 pm

Acke156 napisao:Obe gornje 6000 RSD.
Danas kad sam bio kod ovog lika u Baricu pitao sam i za viljuske i cene su 30 evra gornje po komadu i 40 evra donje isto tako po komadu, a 120 evra je komplet za ceo trap ali traze da im se donesu stare jer im treba zbog reparacije, eto to su najsvezije informacije iz prve ruke.
moth3
Garaža: d(-_-)b
Lokacija: Beograd
Postovi: 561
Pridružio se: Pet Maj 04, 2012 11:51 pm

Re: Skripanje?!

Sub Apr 19, 2014 11:17 pm

U Kragujevcu prednji trap ceo 15500din. Obe gornje, obe donje viljuske i gumice balans stangle. Ili pojedinacno, 4500din donje komad, 2500din gornje komad i gumice 1500. Proverio sam pre neki dan, inace servis je Trifunovic. Naravno, ostavljas im svoje stare.
Nema gorih ljudi od alfista.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Одг: Skripanje?!

Ned Apr 20, 2014 2:23 pm

Ovde u PO mi reče momak 190€.
Delovi, ruke i centriranje, sve komplet.

Послато са LG-P970

Povratak na “Area Servizio”