FORMULA 1 (nastavak)

Sve vezano za profesionalne sportske trke
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Sub Jul 08, 2017 6:39 am

Imate uvek i uživo stream sa live timing sajta na YouTube. Neka dobra duša pretplatnik deli.


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Jul 08, 2017 1:02 pm

yorda napisao:I treći put dajem link za sve streamove F1, FP, Q, i trka
https://www.vipleague.me/sports/formula ... apse482760
Link koji odavno koristim za gledanje sportova kojih nema na našem programu. Posebno za NFL, a pomaže mi i u ovakvim situacijama kad se kod naših kablovskih operatera eskivira nešto interesantno poput kvalifikacija u Austriji...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Jul 08, 2017 1:29 pm

Mi smo neverovatna zemlja čak što se tiče i prenosa/kablovskih. Ja koji sam user OpenIPTV-a nemam SK, ali imam budjavu Arenu. A i iskreno više volim američko-engleske komentatore, vrhunski su komentatori, a ne da slušam ove naše budjavce...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Jul 08, 2017 2:15 pm

Mi smo neverovatna zemlja - tačka! Zašto bi kablovski operateri bili izuzetak? Godinama sam korisnik usluga Radijus Vektora koji ima monopolski položaj u mom mestu i Sport Klub paket, ali zato nemaju Arenu (osim prve) i slika im je očajna. Imao sam jedno vreme paralelno i Telekomov IPTV koji je nudio komplet Arena paket, ali nema Sport Klub uopšte koji mi je inače važniji. Razmišljao sam i o Total TV, ali uvek neka ograničenja, bilo po pitanju kanala, bilo po pitanju broja TV prijemnika koji mogu da se nakače. Uvek neki kompromisi, kalkulisanja i glavobolje iako se sve to plaća po cenama koje su evropski konkurentne...

Uzgred, povratak na temu. Nakon kvalifikacija, osim ako ne bude nekih prekida i turbulencija, rekao bih da ovo Vettel lagano rešava i da će se Lewis grčevito boriti da makar priđe vodećima. Administrativne mere su svaki put tu kada nam "zapreti" malo trkanja i uzbuđenja. Podržavam različitu strategiju i izbor guma, ali pitanje je koliko će mu to biti od koristi...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Jul 08, 2017 5:11 pm

[video][/video]
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Jul 08, 2017 8:53 pm

ako se ne desi neko cudo sutra Luis daj boze do 3. da stigne i to mu je to, da je bar uzeo pol pa da startuje 5. mozda bi i imao neke sanse ali sa 8. pozicije bice veoma tesko do vrha, procice on do 3. vrv relativno brzo (pod uslovom da sve prodje kako treba u prvom krugu) ali za to vreme ce prva 2-3 da pobegnu . cisto sumnjam da ce Botas uspeti da zadrzi Fetela na pocetku trke.
kazu i kisa je izvesna to vec moze biti zanimljivo
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Sub Jul 08, 2017 11:09 pm

Bogami očekuje se kiša. Znači Maxonja dok ne raskanta Rešoa ima da dominira.

Slika
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 3:47 pm

nije bila losa trka, montirase kimija opet kao da je pa i mogao da zasutavi Valterija, glupost

Švabov i posle trke sumnjao u ispravnost Botasovog starta, stvarno je odlicno startovao i iz aviona se videlo da nije krenuo ranije.
MIslim da su pogresili sa taktikom tj gumama kod Luisa, bolje da je i on krenuo na ultra imao bi vece sanse u proboju na pocetku jer im ocigledno te gume bolje leze a na kraju je morao biti agresivniji u onom napadu na smeška koji je ozbiljno poceo da me nervira sa onom patikom i sampanjecem, vec postaje previse gadno a i dosadno, dobro ga je Valteri izbegao :)

Kvjat upropasti trku alonsu i maxu :angry: sivonja sa ladnim gumama i kocnicama pokusava nesto, bas me zanima koliko je Max mogao u ovoj trci a mozda i Alo mogao da nekog boda.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 3:55 pm

Delovalo je da će trka biti dosadna, ali na kraju je bilo interesantno. Šteta što nije uspelo biti i malo dramatično. Nakon svega mislim da je Bottas definitivno kupio mesto u Mercedesu jer ima brzinu, a siguran sam da će bez pogovora igrati ulogu koja mu je namenjena u premijernoj sezoni u timu. Ne pamtim kada sam video bolji start od njegovog, bukvalno je "ušao u pucanj". Ako je rizikovao baš je imao sreće, a ako mu je refleks tako dobar onda svaka čast na brzini reakcije.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 3:57 pm

http://f1-serbia.com/zoran-stefanovic-p ... formuli-1/

hahaha ovaj covek ima ozbijlnu dijagnozu jbt, ja ne znam kako ga neko jos uvek shvata ozbiljno :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 3:59 pm

https://www.facebook.com/formula1inside ... f=NEWSFEED

da da opet su ti smestili kao i na prosloj trci :banghead:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Ned Jul 09, 2017 5:56 pm

Bio je jump start...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 6:05 pm

Bio je, ali ga je ukenjalo da krene posle gasenja semafora, tako da je sve regularno. Botas je lud ako se ne bori za titulu do kraja sezone, pa makar ga to kostalo i novog ugovora sa mercedesom, ali ce zato otvoriti vrata u drugim timovima
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 6:11 pm

kako bio jump a krenuo posle gasenja semafora?
koja vrata ce da mu otvori? popice ban iz merca plus ogromne kazne a psle ce da se vrati u neki tim poput wiliamsa i da čami, pa nije on lud,njegovo vreme tek dolazi, ovo mu je prva sezona i mora da cuti i pusi kao i 95% vozaca koji dodju u vrhunsku ekipu a sledece godine ce mozda vec biti nesto drugo po ovom pitanju
Poslednja izmena od OMP u Ned Jul 09, 2017 6:12 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Ned Jul 09, 2017 6:12 pm

Botasu svaka cast za voznju, mogao bi Luisa da dobije da tim to zeli (kad je Rozberg mogao).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 6:15 pm

pa svako svakog moze da dobije uz podrsku tima to je valjda normalno, montiraju ti pobede kao Rozbergu i eto velikog sampiona, samo sto je po meni Botas bolji od rozberga ali vreme ce pokazati
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 6:18 pm

ako luis osvoji ovu sezonu nekim slucajem, mislim da ce sledece god on i botas biti izjednaceni u ekipi i pustice ih da se trkaju, to bih bas voleo da vidim kako ce da funkcionise
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 6:22 pm

Napisao sam da ga je ukenjalo, ili je tebi normalno da za 0.2 sekunde vidi semafor, odreaguje, pusti kvacilo, dok su svi ostali reagovali sporije? Ako popije ban u mercedesu moze da dobije sansu u fereriju ili red bulu. Za cega da dobije ogromne kazne, sto se trkao? Hamiltonu se ne montiraju pobede?
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 6:30 pm

napisao si "bio je ali ga ukenjalo" pa ukenjalo ga jeste naravno da nije mogao da odreaguje tako brzo ali to nije jump start kako si napisao.

to sta bi bilo kad bi bilo je glupo da pricamo, to niko ne zna dal bi dobio sansu u ferariju ili RB-u i sl. sto alonso ne napravi sranje i ode iz Mc-a, i njega bi oberucke prihvatili jaki timovi da je to tako jednostavno. naravno da bi bio kaznjen sto se trka tj sto nije slusao naredbe tima, daj bre pa kao da gledas formulu prvi put pa ne znas kako to funkcionise, najlakse je iz fotelje reci ja bi to ovako ja onako ;) tu se mnogo stvari okrecu i nije to sve tako jednostavno, mogo je i Fetel da se ne izvini posle onog u Bakuu pa sto nije uradio, sto se nije drzao prvobitne price kao i mnogi drugi vozaci posle nekih izjava i postupaka
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
yorda
Garaža: -
Citroen DS3 1.6THP, '10
---------------------------------
Ex: FIAT 500 '08 1.2 8v - Pablito
Ex: Alfa Romeo 147 Q2, 16v '07
Ex: Audi 80s, '89
Ex: Golf 3, GTI ABF 16v '95
Ex: Alfa Romeo 147 8v, '05
Lokacija: Beograd
Postovi: 1200
Pridružio se: Sre Jul 08, 2015 4:29 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 8:02 pm

Zašto Kvyat i dalje vozi profesionalno, i kako je moguće da je on u F1? To je najgori vozač u istoriji F1
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Jul 09, 2017 9:24 pm

zapretio putin :)

nije gori od maldonada :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 10, 2017 12:41 am

Početak trke u Austriji bio je obeležen istragom oko Botasovog sumnjivog starta, a Fetel je bio ubeđen i nakon trke da se Botasov bolid pomerao pre gašenja crvenih svetala.

Određeni usporeni snimci koji se mogu pronaći na internetu pokazuju da se Botasovi točkovi kreću pre gašenja svetala, dok se na LED pokazivačima na Botasovom upravljaču pojavljuju crvena svetla koja predstavljaju gas. Zvanični podaci Formule 1 ipak kažu da je Botas startovao 2 desetinke nakon gašenja svetala.

Stjuardi su reagovali i istražili slučaj, ali su odlučili da Botas nije napravio pogrešan start. Razlog takve odluke jeste dozvoljena tolerancija kod pomeranja točkova bolida pre samog starta, kada se dešava da vozači u trenutku podešavaju kvačilo pre samog trenutka kretanja. Takvo pravilo važi 20 godina i svi ga prihvataju.

Na osnovu toga, FIA je izjavila da Botas nije prekršio minimalni dozvoljeni limit tolerancije.

„Prosto rečeno, napravio je neverovatno tačan i srećan start, anticipirajući trenutak gašenja svetala sa velikom preciznošću. Svako kretanje pre momenta gašenja svetala bilo je u okviru dozvoljene tolerancije“, izjavili su u FIA-i.

[video][/video]
Slika
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 10, 2017 4:14 am

OMP napisao:zapretio putin :)

nije gori od maldonada :)
Maldona ima pobedu iza sebe.. Ovaj ce do kraja sezone po svakom kriterijumu ga nadmasiti..
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 10, 2017 8:25 am

Ne vidim zašto bi Bottas bio nezadovoljan svojom pozicijom u novom timu? Naprotiv, verjem da je vrlo zadovoljan, baš kao što su u timu zadovoljni onim što prikazuje i da je shodno tome već obezbedio novi ugovor. Takođe verujem da još nije dostigao Hamiltonov nivo generalno, ali je tu. Na pravom je mestu i od sledeće godine će dobiti šansu da se bori za titulu, osim ako Lewis baš ne kiksne ove i ako mu se vrata ne otvore već sada. Uveren sam da je prilikom potpisivanja poslednjeg ugovora Lewis insistirao da bude pitan u vezi novog timskog kolege ukoliko Nico ode, kao i da dobije status prvog vozača. Takođe sam uveren da su u Mercedesu igrali otvorenih karata i da su Bottasu jasno predočili da prve godine mora pre svega biti timski igrač i pokazati da je vredan sedišta u bolidu. Ukoliko Lewis uzme četvrtu titulu očekujem da obojica dobiju jednak tretman sledeće godine, ali ukoliko Vettel pobedi (što mi deluje izvesnije), moguće je da Lewis dobije vetar u leđa nekoliko prvih trka, ali bez da Bottas skroz radi za njega.

Sa druge strane nije mi jasno kako iskusni šampion bez dlake na jeziku kakav je Kimi trpi da mu rade to što mu rade u Ferrariju. Sada već deluje da je izgubio i motivaciju (otud izjava da ga ne zanima sukob Hamilton-Vettel) i da otaljava posao za lovu. Jeste Vettel brži, ali realno je bilo za očekivati da se i on uključi u borbe za pobede. Ovo žrtvovanje Kimija samo zarad eventualne mogućnosti da se Bottas izblokira zarad Vettela jasno dokazuje da Ferrari, makar u novijoj istoriji, ima jasnu podelu na prvog i drugog vozača, te da se ove godine sve radi u korist Vettelovog osvajanja titule.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 10, 2017 9:42 am

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”