FORMULA 1 (nastavak)

Sve vezano za profesionalne sportske trke
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 29, 2019 9:37 am

ostoja88 napisao:
OMP napisao:
Ovo Hamiltonovo je bilo sta nas briga dobicemo verovatno 5 sek to mozemo da ispeglamo jer smo brzi od ostalih samo im nisu isle na ruku druge okolnosti pa je ispalo kako jeste.
pa i ja bih isto to uradio a verujem i svaki vozac u onoj situaciji, ko je lud da gubi ceo krug....nisu mogli nista da ispelgaju bolidom jer mercedes ovde nije bio brzi od ostalih a nije generalno brzi ni cele sezone, RB i ferari su mozda i brzi i bolji bolidi ali ferari ima usranu ekipu koja ne moze da se sastavi plus sto imaju Fetela koji userava svaku trku i Leclerca koji bas nema srece posebno ne po suvov, RB pak ne moze samo sa jednim vozacem da se bori...glavna fora kod mercedesa je odlicna pripremljenost, taktika i sto nista ne prepustaju slucaju, prava švapska disciplina, njih to najvise vadi ove sezone a ne brzina kao ranije...pitanje dal bi Ham uzeo pol da su Vet i Sarl ostali u quali, isto je pitanje i sta bi bilo da nije bilo kise, mislim da bi ferari dominirao a RB je bio bolji po kisi samo sto je Max usrao start inace bi vrv izbio na prvo i vodio do kraja.

Za kazne se slazem, mnogo su se pogubili i vise se ne zna sta je sta, lupaju se kazne pausalno, nigde veze ali jbg sami su to tako napravili sa gomilom glupavih pravila
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 29, 2019 10:04 am

Meni se čini da je outfit ekipe totalno zbunio box Mercedesa, u jednom trenutku su delovali komično koliko su neorganizovani bili...

Leklerk je izleteo sa 30Kmh i bez sreće da se izvuče iz šljunka (na oko pola ovakve trke)


...biće vremena, pot pritiskom je prve pobede ali je odličan vozač


Budući rivali su svakako Max i Lekler stim da Max vozi od 2015 a Lekler od 2018. Bez obzira što su obojica mladi meni Max deluje kao derište naspram Leklera a fizički izgled daje utisak obrnutog.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 29, 2019 10:50 am

Max definitivno ima bolju ekipu, znaci taj RB citave sezone maltene jednu gresku napravio nije (osim mozda sto su angazovali Gaslija ali to je druga tema). Oni su uvek brzi maksimalno koliko mogu, i kad ne mogu brzinom da sustignu F i M, onda su uvek tu u prikrajku, samo cekaju neku njihovu greskicu i ulecu uzimaju pozicije, pobede, bodove, itd... A Lekler siroma, koliko puta je lose prosao tudjom greskom ... ovo je drugi put da je svojom greskom (sudar u Baku na kvali i ovo)...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 29, 2019 11:02 am

Da, Ferariju nikako da se poklope sve stvari isti vikend, uvek postoji neko ali kad su oni u pitanju. Ili totalno zeznu strategiju, ili ispale tj. zaborave na drugog vozača. O lošim pit stopovima ne treba ni pričati kao i o tome da izgleda jednostavno ne poznaju svoj bolid.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Jul 29, 2019 7:20 pm

Izgleda da Rikardo i Hulkenberg nisu jedini koji su imali los dan
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

FORMULA 1 (nastavak)

Ned Avg 04, 2019 5:05 pm

Odlicna taktika Mercedesa u Madjarskoj, na prvi izgled hrabra ali realno nisu imali sta da izgube. Max jbg nije mogao bolje ali ga na kraju stigla ista sudbina ko Leklerka. Jeste bezvezno kad imas super vikend, pol i vodis celu trku a ispusis zbog guma pred kraj trke...

Ferrari katastrofa, Alfa standardno dobra.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

FORMULA 1 (nastavak)

Ned Avg 04, 2019 6:24 pm

Ne mogu da skontam jel Alfa dobra ili Kimi vadi mast, s obzirom da mu je očigledno vrlo ugodno u tom timu.

Merc svakako brži auto, ali fascinantno je koliko je jedan RB ostavio Ferrari i ostale daleko iza. Da je bilo još krugova obišao bi i trećeg na podijumu za krug.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Ned Avg 04, 2019 7:10 pm

Cim je Ham usao u boks znao sam da ce 99% i da dobije trku, mislio sam da ce RB da se pokrije odmah takodje ulaskom u box ali i u tom slucaju bi Ham preuzeo vodjstvo a degradacija Max-ovih guma je bila neminovna, mada u jednom momentu kad je 2-3 kruga prednost max-a stala na 15sec bio sam malo skeptican ali onda je Ham poceo da vozi savrsene krugove i skida vreme drasticno.
Max i Ham su unistili konkurenciju, ono je smesno koliko su ih ostavili.

Botas opet teletabis dokazao da je bulja od vozaca, ne znam samo ko mu napunio usi da pomisli da moze da se bori za titulu, pa on Ricarda u renou ne moze da obidje 5 krugova i vise.

Krivo mi sto Leclerc izgubi 3. emsto na kraju ali jbg losije gume od Fetelovih.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
ostoja88
Garaža: AR 156 1.9 jtd
Lokacija: Subotica
Postovi: 105
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 8:38 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 7:41 am

Alfu definitivno Kimi izvlaci, bolid je tu negde kao prosle godine ako ne i losiji... Ferrari je katastrofalno pao u formi tj mislim da nisu oni toliko pali koliko su Merc i RB napredovali, a Ferrari stagnira.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 7:51 am

Ferrari je stvarno imao uzasan race pace. Dobro su oni prosli sa ovim bodovima, da je Gasly redovan vozac, ne bi ni ovo imali...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 8:14 am

Meni ipak nije jasno kako Gasly nije bar treći sa ovoliko bržim autom (mislim knkretno na treći sektor). Nemoguće da je toliko loš. Ok razlika između Kimeta i Đovanocija jer je razlika u broju trka i iskustvu ogromna ali Gasly mi nije jasan nikako.
ostoja88
Garaža: AR 156 1.9 jtd
Lokacija: Subotica
Postovi: 105
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 8:38 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 8:53 am

Gasly prop'o u RB, mozda mu smeta pritisak.. U Toro Rosu bio skroz ok vozac.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 9:17 am

U RB ili procvetas ili potones. Ima puno primera. Deluje kao fin momak, zao mi je... Mislim da nije istina da Kimi izvlaci Alfu, bolid im je dosta bolji, i na skoro svaku trku donose pakete poboljsanja.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 9:28 am

Mislim da se "resursi" tima ne dele ravnomerno u ovim slučajevima...Drugi vozač uvek ima slabijeg teh.managera, sporiju (ne ovabezno) ekipu mehaničara itd.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 9:40 am

Sauriann napisao:Meni ipak nije jasno kako Gasly nije bar treći sa ovoliko bržim autom (mislim knkretno na treći sektor). Nemoguće da je toliko loš. Ok razlika između Kimeta i Đovanocija jer je razlika u broju trka i iskustvu ogromna ali Gasly mi nije jasan nikako.
Sad je pitanje da li je RB toliko brz, ili je Max toliko brz. Pre će biti ovo drugo. Bolid je nesumnjivo dobar i vozljiv, i leži Maxu, motor ima prostora za napredak. Mislim da imaju ozbiljne šanse da sledeće godine osvoje titulu.

Gasli će da zameni sedište sa Kvjatom ili Albonom. Navijam za Rusa, jer mislim da je brz, nedostajala mu je ljudska zrelost.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 9:43 am

Mislim ipak da je bolid razvijan da više odgovora stilu voženje Maxa. Nije se vodilo računa od rugom vozačio bio on Rikardo ili sada Gasly. Jeste Max brži ali je bolid krojen po njemu...To u Mečki i Ferariju nije tako (Botas je pukao ali je ima dobre momente i brzinu, dok je Gasly konstantno loš).
ostoja88
Garaža: AR 156 1.9 jtd
Lokacija: Subotica
Postovi: 105
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 8:38 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 9:46 am

Nije RB sigurno brz koliko deluje u Maxovim rukama ali nije ni toliko losiji od Ferrarija koliko deluje u Gaslijevim rukama, cak mislim da je trenutno za nijansu bolji.

I ja navijam za Kvyata u RB, mislim da je sada sazreo.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 9:57 am

Da videćemo u nastavku sezone kakavi su transferi...Bilo bi zanimljivo da Max dobije rivala u timu sa ravnopravnim statusom mada čisto sumnjiam. Holanđanin je projekat i favorizuje se što je jasno kao dan. Kreće dogodine staza u Holandiji, karte, lova i politika. Biće zanimljivo :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 11:21 am

RB izgleda ne igra na kartu timske titule kao nekad nego se favorizuje Max ko je definitivno brz i dobar vozac i mislim da nemaju potrebu da dovode jos jednog brzog vozaca koji bi mozda pravio probleme boreci se sa Maxom...Max iz trke u trku sve vise sazreva, samo je pitanje sezone kad ce biti sampion, ako bude imao konkurentan bolid naravno.

Kimi ne verujem da vozi bolje nego sto je vozio ferari, obicno vozacima kako idu godine performanse lagano opadaju posebno ovima koji su u godinama kao Kimi, vrlo verovatno je da Kimi ima vise motivacije sad nego u ferariju kad se favorizovao Fetel a i nama kao gledaocima svaki uspeh vozaca u slabijem timu odmah upada u oci pa otud i misljanje da Kimi bolje vozi ali mislim da je to ipak samo kombinacija motivacije i bolida koji mu je izgleda legao a alfa se definitivno jeste popravila ove sezone.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 11:39 am

Da, Kimi dodatno nema više pritisak "konkurentnog" bolida sa kojim se očekuje da mora da isporuči rezultate. Imam utisak da drži "glavnu" reč u Alfi što daje za sada konstanstno dobre rezultate. Ferariju ostaje da sa mlađim vozačima pokuša da nađe put do uspeha u narednim godinama. Zadnjih nekoliko trka je Lekler brži od Fetela a voze isti bolid. Zapravo ispostavlja se da mlađi vozači lakše nalaze balans u promenjimiv uslovima i autom koji se još dovoljno ne razume kao što je slučaj kod njih. Red bul je jako brzo napravio progres i našao rešenje za problem sa "prozorom" vezanim za rad guma dok se crveni još muče i nisu napredovali. Od 2020 bi bilo super da bude Lekler i Šumi junior kao nova mlada postava za crvene, pa da gledamo spektakl.

[video][/video]
ostoja88
Garaža: AR 156 1.9 jtd
Lokacija: Subotica
Postovi: 105
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 8:38 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 12:11 pm

Mislim da nece Mika odmah, bar ne odmah u Ferrari mozda u Alfu. Vettel ima ugovor do kraja 2020 (ako se ne varam) kontam da ce posle toga taman Mik u Ferrari. I onda Leclerc sa vec lepim iskustvom i mladi talenat sa prezimenom Schumacher (sponzori, hajp, sveee) i nova pravila u 2021 mogu biti konacno prekretnica za Ferrari.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 05, 2019 4:24 pm

Novi vozac direktno u Ferari tesko da ce da bude... Realnije je da zameni Giovinazija u Alfi za pocetak
Slika
ostoja88
Garaža: AR 156 1.9 jtd
Lokacija: Subotica
Postovi: 105
Pridružio se: Ned Jan 27, 2019 8:38 am

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 12, 2019 11:48 am

f1 BREAKING: Alexander Albon moves up to @redbullracing! He switches places with Pierre Gasly, who returns to Toro Rosso from Belgium onwards
Dosadio im Gasly
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 12, 2019 11:54 am

Kako upropastiti 2 vozaca jednim potezom :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: FORMULA 1 (nastavak)

Pon Avg 12, 2019 12:47 pm

Nema zezanja kod Matešića i Helmut Marka...seče se sve u korenu. Gvozdena disciplina.
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”