WTCC,TCR

Sve vezano za profesionalne sportske trke
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Apr 24, 2016 8:14 pm

lepa i druga trka u wtcc-u ali sam popiz*eo vise od ovih debilnih kazni za svaku sitnicu posebno kad citroenovi vozaci treba da izvuku neku korist iz toga, potpuno nepravedno kaznili Hafa a prethodno ga bradonja pretice pod SC-om :glare:

Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Apr 24, 2016 8:52 pm

Gledam snimak i nije mi jasno sto je Huff kaznjen ?
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Apr 24, 2016 9:05 pm

pa nikom nije jasno :) cak mislim da sem onog prvog kontakta gde se cak i Miler sam navuko na njega isavsi malo desno, nije bilo drugog kontakta neposredno pred otklizavanje vec da je Miler sam otklizao obzirom da je vec imao par klizanja u toj krivini ranije ali jbg, u svakom slucaju i da je Haf kriv ovo je cist trkacki incident u zaru borbe bez ikakve namere. voleo bih da vidim Hafov onboard ali ovi iz wtcc se stisli za te onboard snimke kao da je ne znam sta, ali tu bi se najbolje video sta je u stvari bilo.
bice ona emisija u utorak vece ili posle ponoci "all access magazin" tu se najbolje vidi mnogo toga sto se desavalo tokom vikenda kao i mnoge komunikacije izmedju timova i vozaca i sl. pa cemo videti detaljnije
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Pet Maj 06, 2016 2:50 pm

Danas se vozi prva trka TCR-a na stazi Spa, prenos je u 17:30h na RTS2, Borkovic startuje sa prve pozicije.
druga trka je sutra u 12:30
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Pet Maj 06, 2016 10:22 pm

Borkovic danas posle slabijeg starta zavrsio na 3. mestu, sutra startuje sa 10. pozicije i ceka ga tezak posao
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Sub Maj 07, 2016 12:21 am

Zbog cega je onako lose startovao? Auto ili jednostavno los start?

Sent from my A0001
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Sub Maj 07, 2016 8:55 am

i on je lose startovao a i Pelinen dobro krenuo , kako Borkovic kaze imaju problem sa startom ali ne kaze dal je do njega ili do auta, vrv je do oboje
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Sub Maj 07, 2016 9:09 am

Malo jedno malo drugo i kad se sabere...

Sent from maj el dži ge-2 manji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Maj 08, 2016 10:25 am

WTCC danas u 13h pa u 17:45 na Eurosport1
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Maj 22, 2016 6:52 pm

izjava Borkovica posle danasnje trke tj incidenta u Imoli, ovako nesto mu bas ne prilici da radi bez obzira sto je poludeo ali to su trke i takve stvari se desavaju u trci

https://www.facebook.com/ducaborkovic/
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Milosch
Garaža: AR 156 1.8ts
Lokacija: Beograd-Rakovica
Lokacija: Beograd-Rakovica
Postovi: 281
Pridružio se: Pon Maj 12, 2014 10:47 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Maj 22, 2016 8:42 pm

Razumem ga što je poludeo,ajd što nema sreće,ali generalno mene Leopard tim nervira od Bahreina,svaki incident na traci je povezan sa njima,ok,razumem kad se malo cuknu,ali da pri brzinama preko 200 km/h guraju takmicare sa staze,eeee to ne razumem,a da pritom nisu kažnjeni.Da ne pričam na Estorilu šta su radili,za glavu sam se hvatao.Ne znam da li si gledao kvalifikacije za Imolu,Verne udara u Menua u krivini,a pritom je bio iza Menua,a kada su pitali Vernea zasto ga je udario,čovek ladno svali krivicu na Menua,spor je bio,a Verne je hteo da ga pretekne i to na S krivini i kada je magarac shvatio da ne može u krivini da uradi ništa,prebrzo ušao,ispravi čovek krivinu i zabode se u Menua,i ispade po njegovim rečima da je Menu udario Vernea,ma nemoj molim te.Nije mi bitno šta će Borko da uradi,ali da ima nepravde i veoma kvarnih likova,ima.Ali jbg,to i čini ove trke zanimljivim,ali pojedinci ne misle na bezbednost svojih kolega,a to je žalosno. :angry:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Maj 22, 2016 8:55 pm

ma u svim trkama postoje povlastice za odredjene vozace i timove, kao sto je to citroen u wtcc, francuski vozaci gde god je FIA ili jaki timovi u f1 npr. tako da je glupo na tu temu pricati ali moras biti profesionalac i nositi se sa posledicama i nepravilnostima do kraja ako zelis da vozis, ako ne skupis prnje i kuci niko te ne tera silom, ne treba kukati i pljuvati javno kolege, sudije, organizatora ma sta uradili.

nisam gledao kvali i sve to ostalo na sta se zali ali sto se samog incidenta iz trke tice ja ga ne bih karakterisao kao 100% vernjeovu krivicu, po meni cist trkacki incident, velika brzina, nezgodno mesto, dva auta blizu i niko ne popusta, najmanje izmestanje auta dovodi do kontakta sto se i desilo, Vernje nije uiopste morao da se sklanja (bez obzira sto je imao 2-3m levo stazu), ima prava da vozi blizu drugog vozaca koliko god on zeli sve dok ga ne ugrozava, meni s cini da je cak Duca incirao kontakt dotaknuvsi travu ili ivicnjak koja ga je malo destabilizovala , dovoljno da se dotakne sa Verneom ali dobro nebitno da ne zalazimo sad u analize jer svakako cemo to tesko proceniti sa onog sto smo mogli da vidimo, morali bi tu da se gledaju snimci iz kola i raznih uglova da bi bilo jasnije ali ima ko time da se bavi
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Mladen7
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v Sportwagon
......................
ex147 1.6 TS
ex 156 2.0 TS
ex 146 1.6TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 150
Pridružio se: Sre Apr 20, 2016 5:04 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Maj 22, 2016 9:11 pm

Vernje je magarac klasičan, ne samo zbog ovog sa Borkovićem već uopšte ima previše incidenata da bi bilo slučajno. Ja mu kolega nisam pa mogu kažem :D
Mada bi se složio sa OMPom ,kukanje na sudije, suđenje jednostavno nema efekat. Šta se postiže, u 99% ništa sem mogućih negativnih posledica, tako je u većini sportova i zaista treba ostati hladan i progutati neku nepravdu kao deo posla jer profesionalcima to nije samo zabava.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: WTCC,TCR

Ned Maj 22, 2016 10:32 pm

Uštogljeni magarac me nervira, jer konstantno pravi probleme drugima na stazi.
Uvijek sam za srčane vozače, za žar borbe, ali za protekcije jednih na uštrb svih drugih... to nikada.
Jbte, kao da je Verne Šumaher ili Loeb lično, pa da ima toliko kredita.
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: WTCC,TCR

Pet Jun 03, 2016 7:06 pm

OK, kaznjen je na kraju price, uzet mu je plasman sa trke, al Duca od toga nema bas nista. Videcemo da li ce Verne da se malo sada prizove pameti posle kazne... Mada sumnjam... Fin trkacki vikend je pred nama, ne znas sta pre da gledas :)
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Sub Jun 04, 2016 4:31 pm

sad je malo lepsa

Slika

Slika

Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Sub Jun 04, 2016 7:52 pm

apropo onog incidenta duca vs vernje slucajno nadjoh onboard iz vernjeovog auta na twiteru

https://twitter.com/jkvernay

inace Duca sutra startuje 5. na obe trke u Austriji
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Jun 05, 2016 7:59 pm

borkovic opet imao bliski sustret sa jednim od konkurenata i to u poslednjem krugu u borbi za 2. mesto :banghead: ovog puta je izjavio da je ipak bio u pitanju trkacki incident sto i jeste :) drugu trku nije ni startovao jer je ostetio auto
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Ned Jun 05, 2016 8:25 pm

Pa realno za samo izletanje je kriv sam Borković jer ke preterao sa kasnim kočenjem nebi li povratio poziciju. Stvarno samo trkački incident.

Sent from maj el dži ge-2 manji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Jun 05, 2016 8:43 pm

prvo je doslo do kontakta izmedju Duce i Neša jos pre kocenja tj na pravcu dok su isli paralelno tj Neš ga je vec pretekao i dolazi do kontakta Ducinog prednjeg levog i Nešovog zadnjeg desnog tocka usled cega Duca lomi felnu i guma ispusta, onda na kocenju sam izlece zbog probusene gume tako da nije u pitanju kasno kocenje i njegova greska u datom momentu
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: WTCC,TCR

Ned Jun 05, 2016 9:30 pm

Čovek težak na gasu, pa to ti je...nije sve u mudima. Bolje da se trka s vremenom, nego s trkačima jer mu očigledno uvek "provri mozak" na trci sem kada je prvi.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: WTCC,TCR

Čet Jun 09, 2016 11:07 am

izgleda da treba da oladi malo i skupi nesto bodova ovako je vec previse izgubio, a ima brzinu...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: WTCC,TCR

Pon Jun 20, 2016 9:59 am

I napokon da Duca unovci brzinu koju fakat ima. Duga pol pozicija ove godine za njega, jedini u ovogodisnjm sampionatu sa dve, i dva druga mesta u dve trke su zaista SJAJAN, i zasluzen uspeh. Da ne gledamo vise unazad (pehovi, izletanja i izguravanja itd) nego samo napred. Idemo jos koji ovakav vikend i ima da bude veselje :) Iako je moglo lagano do prvog mesta u prvoj trci, nije bilo potrebe za onolikim forsiranjem, dobro je i ovako. Cestitke Duci!
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: WTCC,TCR

Pon Jun 20, 2016 3:30 pm

Dobar je bio duca, ali licno mislim da je bio za nijansu pazljivi, mozda je komomotno mogao do dvostruke pobede :wave
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: WTCC,TCR

Pon Jun 20, 2016 4:53 pm

imao je glat pobede u obe trke, bio je brz i imao tempo ali je par puta srljao kao po obicaju sto ga je kostalo znacajnog gubitka vremena
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”