AlfaCity 08

Alfisti and Alfa Romeo clubs, welcome! Please feel free to introduce your club and inform us about your events!
Ostali skupovi kod nas i u inostranstvu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

AlfaCity 08

Sre Feb 20, 2008 8:15 pm

Slika

12 / 04 / 2008
AlfaCity 08 - Hungary Esztergom


Najveci skup ALFISTA u centralnoj Evropi! http://www.alfacity.hu/




Program:

http://www.alfacity.hu/?movie=1

Otvaranje
9h Otvaranje kapije ispred Bazilike

Zauzimanje Parkiralista
9-13h Ulaz na parkiraliste, koje se rezervisu unapred (do 04/04/2008 - 10€uro/Alfa) koji ne kupe karte mogu da se parkiraju na neki od slobodnih parkinga pored Bazilike.

Izbor za NAJ
Izbor za najlepsu Alfu skupa, kao i proslih godina i ove uz ulaznicu se deli mala nalepnica koja se lepi na ALFU po vasem izboru.

Test
Testovi se mogu dobiti na standu ALFACITY
(takmicenje u snalazenju po gradu, test o istorijatu A.L.F.A. itd...)



Shop
U prodavnici ALFACITY mozete kupiti: majice, privezke, makete, nalepnice i sve vezano za alfavirus

Bife
Madjarska pecena kobasica sa senfom i pomfritom, Hot-Dog, Sladoled...

Programi Sponzora
Noviteti, Shop, Delovi, Auto HI-FI... itd

Igraliste
Sve za decu.

... Mnogo Iznenadjenja


Proglasavanje
16h Proglasenje i dodela vrednih nagrada


Zatvaranje Skupa
17h Sto ne znaci da ce svi odmah napustiti mesto skupa, okolni restorani i klubovi vas cekaju. gde ce biti posebno organizovan program az Alfiste.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 20, 2008 8:34 pm

Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Sre Feb 20, 2008 8:42 pm

napisi (za nas bez Madjarskog drzavljanstva) kakva je procedura za vizu, sta je potrebno za kola (zelena karta, obavezno .za poneti. u gepeku, ...), sta za vozaca (medjunarodna dozvola, ...)

zainteresovan :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Feb 20, 2008 9:22 pm

Sutra cu baciti nekoliko informacija vezanu za put
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 21, 2008 12:36 am

a jel znaš kako ide s uplatama...kada,kome,gdje?
inače...mi smo već u niskom startu.... :lool:
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Čet Feb 21, 2008 5:10 pm

Prosle godine je bilo cool, planiram i ove. :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 24, 2008 11:47 am

Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Ned Feb 24, 2008 2:58 pm

Citajuci ovo sto nam sve traze, smorio sam se naj strasnije... :x

Frc, vidi da li organizatori mogu dam nam posalju ZVANICAN poziv da prisustvujemo skupu. Kapiram da bi nam se sanse dobijanja vize tako uvecale...
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Feb 24, 2008 5:20 pm

da, da, odlicna ideja! zvanicni poziv predstavnicima ARCS na primer ili tako nesto... garancija za nas ili kako se vec to kaze...

(ne mogu da verujem da ne izdaju vise normalne vize... *ebiga, shengen. razmisljam se da trazim za vise ulazaka da idem na leto malo po evropi. kad je vec 90 dana...)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Feb 24, 2008 8:26 pm

hehe shengen! to mora da znaci da viza vise nije besplatna? :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Feb 25, 2008 8:29 am

(ne mogu da verujem da ne izdaju vise normalne vize... *ebiga, shengen. razmisljam se da trazim za vise ulazaka da idem na leto malo po evropi. kad je vec 90 dana...)[/quote]

... *ebiga, SRBIJA nije kriva za to shengen :mad:
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Pon Feb 25, 2008 2:37 pm

Milos napisao:hehe shengen! to mora da znaci da viza vise nije besplatna? :?
Pise da je za obradu podataka potrebno priloziti 35e... :evil:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 02, 2008 4:38 pm

Nigy napisao:posalju ZVANICAN poziv da prisustvujemo skupu. Kapiram da bi nam se sanse dobijanja vize tako uvecale...
Ako bi nam to zaista ucinili ... count me in :treca brzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Mar 02, 2008 7:08 pm

Kakvu pozivnicu? To je klub ljubiteja Alfista a ne neka firma da te pozove na kurs ili neki kongres...... :mad:
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Ned Mar 02, 2008 7:14 pm

I mi smo klub, i kao takav, sigurno mozemo odstampati neku pozivnicu i lupiti pecat na to... :roll:
Taj skup se sigurno mora u Madjarskoj i prijaviti vlastima, pa sta god od tih papira moze da nam pomogne da dobijemo vizu, trebalo bi poslati za nas.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Ned Mar 02, 2008 7:19 pm

mozda puste beli shengen do tad... :cool

(bas ce nas 20tak eto tako da puste u EU da se sepurimo sa Alfama kao idemo na neki skup o kome oni nemaju ni slova na papiru? ne verujem bas, ne baca mi se 35e da probam imaju li razumevanja.)
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Ned Mar 02, 2008 11:16 pm

Pokusacu ovih dana da se raspitam sta u praksi znaci dobiti snegen za Madjarsku. Koliko znam odlucujuci faktor za ulazak jeste zdravstveno odnosno zivotno osiguranje zato sto zemlje Eu ne priznaju nase zdravstveno osiguranje tj ako se nesto slucajno desi ne mogu posle adekvatno da se naplate od istog. Tako da je prilikom apliciranja veliki plus recimo polisa zivotnog osiguranja i naravno ranija istorija dobijenih sengen viza....to se tice pozivnog pisma slazem se da bi ono verovatno pomoglo ali mislim da to dodatno komplikuje stvar jer se onda mora ozvaniciti da je u pitanju auto moto sustret a ne znam koje su peripetije veznao za to po zakonima evropske unije....kontam da u takvom slucaju vozila moraju da idu u koloni pod pratnjom policije i bla, bla sto ne znam koliko je prakticno :roll: .....
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 03, 2008 12:54 am

Ako cemo iskreno, ne znam zashto klub ne bi sastavio pozivnicu na memorandumu sa imenima ljudi i poslao faxom u Madjarsku ambasadu..?

Shengen na 90 dana mozhete samo da sanjate. U principu, daj Bozhe ali zhestoko sumnjam.

Prva shengen viza obichno ide na period od 15 dana, a svaka sledeca (ukoliko vas poziva firma kao zaposlenog u drugoj firmi) na 180 dana. Uz to ide brdo papira, fakture tralala itd...

Inache, Madjarska ima sklopljen sporazum sa Srbijom u vezi zdravstvenog osiguranja pa se mozhe desiti da Vam dotichno (dodatno) nije potrebno - ali proveriti OBAVEZNO!

Ja ove godine ne idem, ko god ishao - srecan put. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 04, 2008 12:43 am

Na žalost nikakve pozivnice ne pomažu.Samo overena garantna pisma dolaze u obzir za dobijanje šengen vize.A to košta 85-90eura.I to važi eventualno za jednu porodicu.I ja sam odustao od toga da tražim od rodbine takav papir,jer onda oni nose odgovornost u svakom smislu.
Pokupio sam papire što imate na sajtu ambasede(radni staž,prosek plate itd) i platio 35evra.Pošto ja imam životno osiguranje preko master kartice,to za sebe nisam morao da platim,ali za ostale članove moje porodice sam trebao (790din za 5 dana-mislim) i dobio sam vizu na 2(dve)godine.Pomaže ako si ranije imao mađarsku vizu ili šengen vizu.Ako je ta viza u nekom starom pasošu,oabavezno poneti.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 04, 2008 11:21 am

Nishta, onda eventualno rezervisati neki hotel pa sa potvrdom rezervacije u konzulat...

[size=]SELESPEED: Ti imash tamo rodbinu - josh ako vam je isto prezime, menja situaciju. Putujem poslovno u EU minimum 6 puta godishnje i to poslednjih 5 godina. Ni jednom mi nisu izdali vizu na vishe od shest meseci. =[ [/size]
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 04, 2008 11:42 am

uffffff....čitam ovo i ne vjerujem za čega vas sve maltretiraju :shock:
nadam se da ćete uspjet sredit papirologiju,pa da se vidimo tamo kao i prošle godine :beerchug:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 04, 2008 12:33 pm

.

[size=]SELESPEED: Ti imash tamo rodbinu - josh ako vam je isto prezime, menja situaciju. Putujem poslovno u EU minimum 6 puta godishnje i to poslednjih 5 godina. Ni jednom mi nisu izdali vizu na vishe od shest meseci. =[ [/size][/quote]


Takvu rodbinu nemam.A nisam ni naveo nikoga od rodbine..Uobičajnim.putem sam došao do vize.Kao što sam i naveo,samo su tražili da prikažem stari pasoš,gde sam svake godine imao vize od godinu dana.I moji prijatelji su dobilivize na godinu,a nisu .mađari..

To što Ti dobijaš kratke vize,to je sigurno zato jer imaš .sumnjivu.facu :lool: ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Mar 04, 2008 4:21 pm

sandro.zg napisao:uffffff....čitam ovo i ne vjerujem za čega vas sve maltretiraju :shock:
nadam se da ćete uspjet sredit papirologiju,pa da se vidimo tamo kao i prošle godine :beerchug:
Zaista sam hteo da idem, ali citajuci sve ovo, izgubio sam volju :( Kad bude neki veci skup kod vas u HR, eto mene :treca brzina (moze i neki manji, ako je na primorju :love: )
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Mar 05, 2008 1:37 am

@tomic
alfa passione 08 je u pripremi(rijeka-grobnik)
bit će te obavješteni na vrijeme... ;)
sa zadovoljstvom ćemo vas ugostiti... :beerchug:
srdjan_p
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: ZR
Postovi: 190
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:15 pm

Sre Mar 05, 2008 3:27 pm

Mislim da cu se i ja tamo pojaviti + sto imam rodbine u HR... ;)

Povratak na “Alfa Romeo & Alfisti meetings”