Cuoresportivo.ch ! ! !

Alfisti and Alfa Romeo clubs, welcome! Please feel free to introduce your club and inform us about your events!
Ostali skupovi kod nas i u inostranstvu.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Cuoresportivo.ch ! ! !

Pet Dec 16, 2005 1:36 pm

Danas pokrenuh cuoresportivo.ch chisto da vidim shta ima od slichica, "kad ja tamo, a ono medjutim"; avatar koji stoji u navigation bar-u (gde se vidi adresa site-a), stoji nash logo!!! :?

Ovo ce primetiti svi koji surfuju sa FireFox-om! Ni manje ni vishe, ekipa sa cuoresportivo.ch je odradila klasichan "resize" nasheg znaka:

Slika


Na cuoresportivo:

Slika


Sve je to uradjeno bez ikakve konsultacije sa nashim klubom, te lichi na klasichnu zloupotrebu autorskih prava!!! :mad:

Toliko o zapadu! Razmishljajmo o zashtiti nasheg logo-a i eventualnom "prijateljskom" skretanju pazhnje cuoresportivo-u na chinjenicu da se na zapadu SVE PLACA!

-Mozhda "malo" preterujem... Shta vi mislite o ovome?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 1:53 pm

Mislim da im treba skrenuti paznju na to svakako. Treba im napisati email i reci sve po redu.

BTW. nekako mi mirise da je to maslo nekog naseg ili od nasih komsija koji je u svajcarskom Alfa klubu ;) Ali svakako nisu trebali to da urade bez konsultacijama sa ARCS
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 1:57 pm

ha, ne mogu da verujem... u pravu si laki, mozda bi trebala da im se skrene paznja...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 2:30 pm

Definitino im se treba obratiti da bi se stvar razjasnila. Moraju da daju neki odgovor o tome kako se to desilo, pa onda videti sta dalje.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 3:47 pm

Olosi lopovski misle ako imaju lovu da za njih zakon ne vazi...treba im napisati mail i prijateljski ih zamoliti da promene logo jer ukoliko to ne ucine krse autorska prava jer je nas znak zasticen(ako smo pravno registrovano lice) u suprotnom mozemo da podnesemo i tuzbu...naravno ovo poslodnje ukoliko prijateljsko ubedjivanje ne pomogne
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 6:11 pm

Laki, zasiti logo, pa im naplati. Taman da se klub malo ojaca sa finansijama.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 6:56 pm

Neverovatno :shock: :shock: :shock:
Logo naseg kluba bi trebalo da bude zasticen automatski cim je registrovan ARCS. E sad, ako je trebalo dodatno da se autorski zastiti i sam logo, a to nije ucinjeno, onda smo izduvali :( , posto se na zapadu TO UVEK RADI :x Recimo da ga zastitimo u ponedeljak, datum ce svakako biti niviji od njihovog, te mi ispadamo plagijatori :mad:
Trebalo bi sto hitnije poslati im pravno srocen e-mail, i upozoriti ih (ne obavestiti-posto sam 100% siguran da se ne radi o slucajnoisti!) da menjaju logo :mad: Na drugom mestu ce se obrukati :oops: , jer cemo se svojski potruditi da svi svetski Alfa klubovi saznaju za ovu kradju :mad: :mad: :mad:
Gospodo Alfisti, na posao...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 7:57 pm

Hmmm, klub je zvanichno registrovan i poseduje svoj pechat na kome se nalazi i nash logo, koji je zvanichna forma.

Dobro, nije bash tolika frka -> internet je ovo ljudi, a i nemamo bash neki zheshci obrt novca pa da nas CS toliko ugrozhava. :) Mislim da ce sve biti izgladjeno sa nekim zvanichnim kontaktom usmerenom ka CS.

I sve to pechatirano:

Slika

p.s. Da su se izblamirali - jesu, i to opasno!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Dec 16, 2005 11:21 pm

Logo je zasticen kada je registrovan klub, nema razloga za brigu. Laki, skreni im paznju jednim mailom da su preuzeli nas znak bez ikakvog odobrenja sa nase strane, na sta nemaju nikakvo pravo. Slazem se da treba probati da se izvuce neka korist za klub, a ako odbiju, morace da prestanu da protivzakonito koriste nas logo i to odmah. Naravno da nije prevelika frka, samo im treba prijateljski skrenuti paznju da to ipak tako ne ide, ako hoce da se igraju, moraju i oni malo da pruze ruku ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Dec 18, 2005 5:29 pm

bas sam se raspitivao sinoc o ovoj temi.

Logo nije zasticen samim osnivanjem kluba i time sto se nalazi na pecatu. Mora posebno da se zastiti u zavodu za intelektualnu svojinu.

http://www.yupat.sv.gov.yu/index.php?tid=0&year=2004

http://www.yupat.sv.gov.yu/zastita.php?zid=2&item=0#o1

Sam datum registracije kluba bi mogao pomoci u eventualnim sporovima kao dokaz ko je pre dosao na ideju.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Dec 18, 2005 6:57 pm

Da, pod uslovom da zelimo da logo zastitimo kao zig ili uzorak za koje vazi princip formalnosti zastite. Medjutim, logo (narocito u nasem slucaju) moze da se smatra zasticenim i kao delo primenjene umetnosti (nas logo zadovoljava potrebne uslove da se moze smatrati autorskim delom), za koje prema Zakonu o autorskim i srodnim pravima vazi princip neformalnosti zastite (smatra se da je delo zasticeno od trenutka njegovog nastanka i nema potrebe da se u posebnom postupku obavlja princip njegove registracije, odnosno zastite).
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Dec 18, 2005 9:02 pm

Kako god. U svakom slucaju nece mu skoditi da bude i ovako zasticen, onda ce to da vazi za ceo svet (valjda).
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 19, 2005 3:42 am

Nasa zemlja je potpisnik najveceg broja medjunarodnih ugovora i sporazuma koji se ticu autorskih i srodnih prava (pravo intelektualne svojine, itd...), tako da je zastita prava stecenih kod nas omogucena u vecini zemalja u svetu. Slazem se da nece da skodi da logo bude zasticen i kao zig ili uzorak (treba videti sta nam vise odgovara), ali je i postupak njegove zastite na ovaj nacin nesto komplikovaniji samim tim sto je formalan (na linku koji se naveo u jednom od postova moze se videti kako izgleda postupak za priznanje ziga), radi ilustracije evo "kraceg" objasnjenja o trajanju postupka:
?

, , , . , . , . . , . , , , , . , , , . , , , , , .

, . , ( ).

, . , . , .

, , , . , .

, , ( 10 ).

, , .

, .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 19, 2005 4:47 am

Registracija u medjunarodnim okvirima dosta kosta,jos ako svajcarskka nije potpisnik tih protokola da ih tako nazovem mora se registrovati za njihovo trziste,registracija samo za SCg trziste ne znaci bas mnogo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 19, 2005 10:15 pm

Nije tako skupo kao sto moze da izgleda, cene se mogu videti na jednom od linkova koje je sri 98 dao (a zastita autorskog prava ne zahteva nikakvu registraciju, dakle besplatna je). Registrovanjem kod nas, pravo je zasticeno prakticno svuda u svetu, pa i u Svajcarskoj (i Svajcarska je jedna od potpisnica Madridskog aranzmana o medjunarodnom registrovanju zigova kao i drugih odgovarajucih akata iz oblasti autorskog i srodnih prava).
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 19, 2007 9:46 pm

Promenili su logo, doduse posle skoro dve godine ali nikad nije kasno :lool: :cool

Povratak na “Alfa Romeo & Alfisti meetings”